­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 квітня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 31    

Днями у Лебединському навчально-виховному комплексі №2 відбулася непересічна подія — місцевий краєзнавець Іван Олексійович Єлінецький передав в дарунок школі свою домашню бібліотеку, яку збирав майже шість десятиліть.

— Коли Іван Олексійович зателефонував і запропонував книги нашій школі, — розповідає директор навчального закладу Лідія Осаула, — я з радістю погодилася. Не таємниця, що в шкільні бібліотеки зараз рідко надходять художні видання, здебільшого нас забезпечують підручниками. Та й не думалося, що це буде стільки книг! Думала, 50 – 100 книжок. А коли почали перевозити книги, то й з рахунку збилися.

Нині подаровані Іваном Олексійовичем книги займають чотири стелажі в шкільній бібліотеці. Тут більше, ніж півтори тисячі примірників різноманітної за тематикою літератури (це, якщо не враховувати журналів!). Філософія і художня література, наукові і видання з релігієзнавства, твори зарубіжних письменників історія УПА, книги з історії України та всесвітньої історії — ось лише неповний перелік тематики подарованих книг.

Минулої п’ятниці у школі організували урочистий захід за участю учнів старших класів, на який запросили краєзнавця.

Іван Олексійович прийшов на зустріч не з порожніми руками, а в подарунок приніс рідкісне «захаля́вне» видання віршів Тараса Григоровича Шевченка, яке відразу з цікавістю стали перечитувати діти.

Лідія Іванівна розпочала зустріч з краєзнавцем словами подяки за такий вчинок, зазначивши, що багато літератури вже з цікавістю перечитують як учні, так і вчителі. «Діти, коли допомагали упорядковувати подаровану бібліотеку, все дивувалися, що одна людина може перечитати стільки книг, — відзначила директор. — Спасибі вам, Іване Олексійовичу, за цей неоціненний вчинок. Це вчинок неординарної людини!»

Висловами про книгу, розповіддю про І.Єлінецького і його краєзнавчу роботу розпочали зустріч старшокласники. А далі надали слово Івану Олексійовичу, який розповів, що свою бібліотеку почав збирати ще зі студентської лави, купуючи книги спочатку у спеціалізованих магазинах, а згодом, замовляючи у різних виданнях в різних куточках колишнього Радянського Союзу.

Щемливим стало звернення почесного гостя до дітей і педагогів. Іван Олексійович зачитав «Слізне з книгами прощання» митрополита Рязанського і Муромського Стефана Яворського, уродженця Яворова, який виріс у Ніжині, навчався у Києво-Могилянській академії, а з часом став екзархом і блюстителем всеросійського патріаршого престолу. Жив у часи Петра І, автор багатьох проповідей і богословських трактатів, у 1721 році, відчуваючи, що незабаром відійде до Бога, він склав каталог своєї бібліотеки і передав її Благовіщенському монастирю у Ніжині.

«У путь вирушайте, книжки, що часто гортав я і пестив,

В путь, моє сяйво, ідіть! Втіхо й окрасо моя!» чи

«Ви ж, мої книги, писання мої і дім мій, — прощайте!

Праці відданої плід — бібліотеко, прощай!», — прощався зі своїми книгами митрополит майже 300 років тому.

Від себе Іван Олексійович процитував наступне:

«Додати до цього що-небудь – гріх превеликий.

Тут знайдені всі необхідно красиві слова.

Хай простить мені Бог і Стефан Яворський,

Що до цих слів приєднуюсь грішний і я!»

Від сказаного у багатьох присутніх на очах бриніли сльози, а книги — німі свідки події, отримали нове життя, адже їх мудрість і багатий світ став доступний для більші ніж півтори сотні вихованців навчально-виховного комплексу і їх наставників.

Катерина Вальчиковська


 

P.S. Книги вже почали свою надзвичайно позитивну роботу, адже зараз часто можна почути, що діти стали менше читати або й взагалі не читають книг.

Прикро, що такий захід зацікавив лише школу, а не, скажімо, інтелігенцію Лебедина, а можливо, й Шполянської ОТГ, адже це подія неординарна і повинна бути не лише підтримана громадою. Вона має виховне значення і варта наслідування.

Актуальні новини

Борщ хіба що на свята?

on 19 квітня 2019

Кожен з нас знає, є борщ на плиті – є що їсти. Смачна, корисна, та й до недавнього часу недорога...

Великдень - 2019: у скільки шполянам обійдеться святковий кошик

on 19 квітня 2019

В останні тижні перед Великоднем на недільному ринку у Шполі спостерігається попит на м’ясо. Шполяни готуються до Великодня та поминальних...

Живі чи штучні квіти?

on 19 квітня 2019

Дедалі більше шполян обирають живі квіти на Радоницю (поминальні дні). Про це свідчать розповіді знайомих, та й відсутність великих черг...

Дурять?

on 19 квітня 2019

Експерти з Офісу ефективного регулювання підрахували, що українці втрачають на «прихованих» послугах мобільних операторів, які вони не замовляли, сукупно 100...

Призовники до військкомату не поспішають

on 11 квітня 2019

1 квітня в Україні стартував весняний призов на строкову службу, який триватиме до 30 червня. Зі Шполянщини у цей період...

Укладуть дворічний контракт

on 11 квітня 2019

3 квітня відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади керівника Матусівського навчально-виховного комплексу «Заклад дошкільної освіти...

Вилов риби обмежено на два місяці

on 11 квітня 2019

З метою сприяння кращому відтворенню і зберіганню водних живих ресурсів під час масового нересту риби управління агропромислового розвитку Шполянської районної...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.