­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 26 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Жителька Мар’янівки Лідія Федорівна Кирилюк до редакції завітала, аби віддати до друку некролог на річницю смерті брата. «Нелегке життя мені піч спекла, — сумно посміхаюсь, сказала жінка. — Сім похоронів пережила, здоров’я вже немає, а жити треба».

Зав’язалася розмова і Лідія Федорівна почала розповідати про своє життя. Народилася і виросла в Мар‘янівці. «Після 8 класу мама привела мене на ферму, де працювала дояркою, — повідала жінка. — А я ж маленька на зріст, важко мені вчитися доїти, навіть корів боялася». Та все ж, аби допомагати мамі, дівчина навчилася і корів доїти, і доглядати за ними. Вже через деякий час трудилася нарівні з ненькою, доглядали групи по 17 корів. З часом вивчилася у Черкасах на машиніста холодильних компресорних установок, пару років пропрацювала в обласному центрі, навіть стояла там у черзі на квартиру. Але доля розпорядилася по-іншому – у 22 роки Лідія повернулася до рідної Мар’янівки, вийшла заміж.

10 років щасливого подружнього життя прожили з чоловіком, а в 32 роки з двома синами на руках стала Лідія Федорівна вдовою. Самій довелося ставити на ноги синів, встигала й на роботі й вдома, тримаючи чимале господарство. Хоч поховала чоловіка, та ще 15 років поруч з нею прожила свекруха, яка любила невістку за добре серце.

Саме за це поважають Лідію Федорівну й односельці. 20 років трудилася листоношею, тож на дільниці, яку обслуговувала, за день встигала не лише до 10 кілометрів находити, а й кому води принести, кому хлібину купити, а кому просто добре слово мовити. «Листоношею працювати не кожен зможе, — вважає жінка, — адже потрібно вміти з людьми спілкуватися, знаходити спільну мову». Пригадує, як доводилося по дві сумки з пресою передплатникам доставляти. Передплачували тоді не лише багато газет, а й журнали «Перець», «Радянська жінка», «Здоров’я». А за найкращі результати передплати в селі газети «Сільські вісті» Лідію Федорівну столична редакція навіть відзначила грошовою премією.

Сама жінка звикла теж передплачувати по кілька газет. Багато років отримувала окрім «Шполянських вістей» ще й «Сільські вісті», «Газету по-українськи». В нинішньому році теж подалася до сільського поштового відділення, аби передплатити улюблені видання. Та довелося їхати аж у Шполу, бо на пошті їй відмовили. Сказали, що з нового року листоноші розраховуються і не буде кому доставляти пошту.

«Та чи ж нам легко тоді працювалося? — дивується жінка. — Трудилися, маючи лише два вихідні, а пресу розносили щодня, бо були такі газети, які виходили щодня і їх день у день потрібно було доставляти передплатникам. Поважали один одного, а зараз чомусь цієї поваги, а особливо до стареньких і хворих людей, у декого не вистачає… І в дощі, і в сніг ходили. Кажуть, що листоноша – це собача робота, але вона має бути з людським обличчям».

Хоч і мала серйозні проблеми зі здоров’ям, Лідія Федорівна лише 4 роки тому вийшла на заслужений відпочинок. Живе разом з сином Сергієм, другий син Володимир проживає в Лебедині. Трудиться жінка й біля господарства. Хоч діти й умовляють продати, та все ж тримає корівку, свиней, птицю. Обходить біля одного гектару городу. А найбільшою радістю бабусі є правнучок Олежка, який, мабуть, доброю душею схожий на бабусю Ліду. Адже коли вона йому телефонує, хлопченя дуже радіє і все намагається по телефону пригостити бабусю як не цукеркою, так яблучком.

Ірина Грабовецька

Примітка. Згідно розпорядження Президента України Петра Порошенка, всі сільські відділення зв’язку повинні працювати, а там, де вони закриті, їх роботу повинні відновити. Там, де цього не роблять і не передплачують жителям газет, потрібно звертатися до органів влади. А якщо й влада на місці питання не вирішує, то направляти про це повідомлення обласним органам влади.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.