­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Днями голова райдержадміністрації Володимир Потапенко відзначив своє 55-річчя. Як в народі кажуть — до старості ще далеко, але життєвий досвід за плечима вже має.

За прожиті роки життя його ніби випробовувало і не один раз, починаючи з самого дитинства. З тих пір залишився сиротою. Так сталося, що йому самому довелося протоптувати собі життєву стежину, незважаючи на її тернистіть.

Ота самостійність навчила його бути серед лідерів, допомагала долати життєві перепони. І характерно, що маючи можливість знайти «тепле» місце, він вибирав складніші життєві випробування. Скажімо, в Білоцерківському сільськогосподарському інституті йому пропонували йти в науку, починаючи з аспірантури, а він вибрав звичайний колгосп та посаду ветлікаря.

З тієї колгоспної посади і почалося його становлення як фахівця та керівника. В перші роки йому не раз доводилося доказувати свою професійну фаховість.

Незважаючи, що старався робити для колективу, на нього писали скарги, після того, як почав впроваджувати метод вирощування телят на відкритому повітрі за будь-якої погоди. Скарги на зразок «видумки молодого ветлікаря залишать ферму без телят».

І невідомо, як би сталося, коли б спершу в колгоспі не порівняли показники виходу телят на фермі, де працював Потапенко, і ще на одній. Вони відрізнялися на користь молодого спеціаліста. А потім районний семінар, де довелося ділитися досвідом перед спеціалістами та керівниками, відкинув всі претензії.

А ось в Ярославці, де колгосп в ті часи був чи не найвідсталішим, коли його обрали, народ почав було спершу говорити, що цей молодий голова через якийсь місяць-другий сам втече. Мовляв, і не такі не витримували. Та не так сталося, як гадалося. Вже через кілька тижнів на нього почали писати скарги, суть яких була в тому, що змушував працювати, а не просто виходити на роботу.

А він сам з ранку до вечора був на фермі та на полі і підлеглим не давав спокою. І вже через кілька років господарство вважалося одним з кращих в районі.

Закладений тоді заділ у виробництві, схоже, працює і сьогодні. Ярославський «Лан» — це єдине в районі господарство, яке залишилося самостійним, маючи рослинницьку й тваринницьку галузі.

Черговим випробуванням в житті стало призначення його головою райдержадміністрації. На посаду Володимир Миколайович прийшов, маючи чималий господарський досвід, а от вміння працювати з представниками різних політичних поглядів нерідко бракувало. На цій основі виникали та й виникають різні непорозуміння. Немало таких, хто в перші місяці та й роки керівництва Потапенка готовий був вклонятися, аби бути поближче до влади, нині почали ставати противниками, оскільки не отримали те, на що сподівалися.

Але Володимиру Потапенку, мабуть, єдиному з усіх голів райдержадміністрацій, які були на цій посаді до нього, доводиться працювати без політичної підтримки в районній раді. Там більшість представники ВО «Черкащани», які в більшості опозиціонують до голови райдержадміністрації. Але незважаючи на такий стан, він своєї позиції не змінює. І ще не було року, коли б освіта та медицина залишилася без зарплати.

Правда, його опоненти не завжди діють відкрито, нерідко вдаються до таких методів, як скарги у вищестоящі інстанції, щоб приїздили, перевіряли, дивись, хтось щось та й знайде. Або розраховують, що у верхах надокучить реагувати на скарги і колись під гарячу руку Потапенко попаде під вердикт.

Нещодавно і сам голова райради Олександр Кузуб на нараді в облдержадміністрації на запитання, хто з голів райрад не знаходить спільної мови з головами райдержадміністрацій, підняв руку (таких було три з більш, як 20 голів). Коли про цей випадок запитали Володимира Потапенка, він махнув рукою: «То нехай скаже про це в очі перед колективом, а то сидить щопонеділка на нараді в райдержадміністрації і ніби в рот води набрав. Тут вже етичні проблеми. І добавити нічого».

Потапенко нерідко гарячкує, може в запалі наговорити щось опоненту, але мине якась година-друга, коли він уже готовий обговорювати проблему знову.

Останнє йому нерідко й заважає. Скажімо, видання, що належить групі компаній «ЛНЗ» і передплачується більшості власникам земельних паїв, ледве не в кожному номері прагне прокритикувати Потапенка. Такий собі психологічний тиск на голову райдержадміністрації. Як він колись висловився, ліплять, аби приліпити та прокритикувати.

Створення об’єднаних територіальних громад принесло свої особливості в роботу, а нерідко й протистояння. Скажімо, первинна медицина району з допомогою депутатів райради перейшла у власність Шполянської ОТГ. А от за її роботу нерідко питають в області і вище у голови райдержадміністрації.

Наслідки непродуманості державної політики в цих перетвореннях вже почали проявлятися. Але там у верхах ще до кінця, схоже, не зрозуміли, який гібрид вони започаткували.

В таких умовах Володимир Миколайович знаходиться ніби між молотом і наковальнею. З одного боку, він зобов’язаний виконувати державну політику, а з іншого — тут на місці, проти місцевих князів ніякої управи не має.

Але Потапенко не був би Потапенком, якби почав вклонятися опонентам та не прагнув виконувати державну політику, нехай вона і не всім подобається.

Отож, нехай вистачить сил і здоров’я долати життєві бар’єри та залишатися таким же відданим життю! Успіхів на благо справи, якій доводиться служити!

Анатолій Вікторук

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.