­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

У різний час популярні різні професії. Сьогодні модно ставати юристами, фахівцями у сфері інформаційних технологій. А ще років сорок тому, коли вчені доводили, що за атомною енергетикою майбутнє, була новою і престижною професія атомника.

Ветеран праці з Лебедина Анатолій Коваленко трудився на об’єктах атомної енергетики більше 25 років. У його трудовій біографії монтаж третього і четвертого енергоблоків Рівненської, п’ятого і шостого Запорізької атомних електростанцій.

Навчатися до Одеського політехнічного інституту на факультет атомної енергетики А.С.Коваленко вступив не відразу після школи, а коли йому виповнилося 27 років. Перед тим кілька років працював завідуючим ремонтною майстернею в колгоспі імені Осовського. Серед студентів він був одним з найстарших, проте зізнається, що за півроку навчання у виші відновив усі призабуті шкільні знання.

На початку 80-их років минулого століття Анатолій Коваленко вже працював на підприємстві «Південтеплоенергомонтаж», яке монтувало обладнання по всьому колишньому Союзу. Займався монтажем обладнання реакторних відділень на Рівненській та Запорізькій АЕС.

У 1986 році Анатолієві Сергійовичу довелося брати участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а через рік він разом з колегами відновлювали третій енергоблок атомної електростанції у Чорнобилі, бригада мала завдання відновити басейн витримки і перезавантаження палива. Лебединський атомник досі зберігає червону картку пропуску у чорнобильську зону відчуження.

— Після вибуху на Чорнобильській АЕС з серпня по листопад 1986-го брав участь у відключенні спільних систем забезпечення енергоблоків, аби уникнути ще більш масштабних пошкоджень на станції, — пояснює Анатолій Коваленко. — Коли приїхали до Чорнобиля, найперше кинувся у вічі поруділий після викиду радіації ліс. Не менш вражаюче і моторошно виглядала велетенська вирва у стіні станції, що утворилася після вибуху на четвертому енергоблоці. У каналі від річки Прип’ять плавали великі соми, які заборонялося ловити і вживати у їжу. На покинутих людьми подвір’ях тоді, в серпні, вродили великі налиті сонцем яблука, які також не можна було їсти. Зустрічалися безприв’язні корови, а собаки, які втратили господарів, прибивалися до їдалень ліквідаторів, сподіваючись там поживитися. Крутилися вони і біля школи, де нам надали тимчасове житло.

Під час виїзду на об’єкт для виконання роботи першим заходив дозиметрист. В окремих місцях через завищений рівень радіації дозволялося працювати максимум по п’ять хвилин.

Багато цікавого Анатолій Сергійович може розповісти про атомні електростанції України. Його досі проймає ностальгія, коли по телевізору чи в пресі зустрічає інформацію про Рівненську АЕС, де працював багато років. Після виходу на заслужений відпочинок А.Коваленко повернувся на малу батьківщину у Лебедин. Та не в його характері сидіти вдома без діла. Анатолія Сергійовича обрали головою вуличного комітету вулиці Лютневої, тож і сьогодні він переймається проблемами і турботами своєї громади. А набутий життєвий досвід — добра підмога у цьому.

Ольга Качан

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.