­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 17 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

У різний час популярні різні професії. Сьогодні модно ставати юристами, фахівцями у сфері інформаційних технологій. А ще років сорок тому, коли вчені доводили, що за атомною енергетикою майбутнє, була новою і престижною професія атомника.

Ветеран праці з Лебедина Анатолій Коваленко трудився на об’єктах атомної енергетики більше 25 років. У його трудовій біографії монтаж третього і четвертого енергоблоків Рівненської, п’ятого і шостого Запорізької атомних електростанцій.

Навчатися до Одеського політехнічного інституту на факультет атомної енергетики А.С.Коваленко вступив не відразу після школи, а коли йому виповнилося 27 років. Перед тим кілька років працював завідуючим ремонтною майстернею в колгоспі імені Осовського. Серед студентів він був одним з найстарших, проте зізнається, що за півроку навчання у виші відновив усі призабуті шкільні знання.

На початку 80-их років минулого століття Анатолій Коваленко вже працював на підприємстві «Південтеплоенергомонтаж», яке монтувало обладнання по всьому колишньому Союзу. Займався монтажем обладнання реакторних відділень на Рівненській та Запорізькій АЕС.

У 1986 році Анатолієві Сергійовичу довелося брати участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а через рік він разом з колегами відновлювали третій енергоблок атомної електростанції у Чорнобилі, бригада мала завдання відновити басейн витримки і перезавантаження палива. Лебединський атомник досі зберігає червону картку пропуску у чорнобильську зону відчуження.

— Після вибуху на Чорнобильській АЕС з серпня по листопад 1986-го брав участь у відключенні спільних систем забезпечення енергоблоків, аби уникнути ще більш масштабних пошкоджень на станції, — пояснює Анатолій Коваленко. — Коли приїхали до Чорнобиля, найперше кинувся у вічі поруділий після викиду радіації ліс. Не менш вражаюче і моторошно виглядала велетенська вирва у стіні станції, що утворилася після вибуху на четвертому енергоблоці. У каналі від річки Прип’ять плавали великі соми, які заборонялося ловити і вживати у їжу. На покинутих людьми подвір’ях тоді, в серпні, вродили великі налиті сонцем яблука, які також не можна було їсти. Зустрічалися безприв’язні корови, а собаки, які втратили господарів, прибивалися до їдалень ліквідаторів, сподіваючись там поживитися. Крутилися вони і біля школи, де нам надали тимчасове житло.

Під час виїзду на об’єкт для виконання роботи першим заходив дозиметрист. В окремих місцях через завищений рівень радіації дозволялося працювати максимум по п’ять хвилин.

Багато цікавого Анатолій Сергійович може розповісти про атомні електростанції України. Його досі проймає ностальгія, коли по телевізору чи в пресі зустрічає інформацію про Рівненську АЕС, де працював багато років. Після виходу на заслужений відпочинок А.Коваленко повернувся на малу батьківщину у Лебедин. Та не в його характері сидіти вдома без діла. Анатолія Сергійовича обрали головою вуличного комітету вулиці Лютневої, тож і сьогодні він переймається проблемами і турботами своєї громади. А набутий життєвий досвід — добра підмога у цьому.

Ольга Качан

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.