­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 15 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Ох ці думки. Не встигнеш присісти — так і рояться в голові, ніби бджоли у вулику. Та все про минуле і про минуле.

Ось і цього разу, щойно вирішив на лавці відпочити, як згадалися Михайло Антонович Радченко і Феодосій Костянтинович Рудь. Це саме з ними працював на заправці, першій, що обслуговувала автомобілі на трасі.

Тоді їх викликав директор автобази Давид Йосипович Крис, з яким Петро Іванович Тулуман прийшов в один день на підприємство і запропонував змінити роботу на нафтобазі на місце на заправці.

Свого директора вони знали, як знали і те, що двічі не повторюватиме, отож і згодилися.

Ті спогади раптом перервав чийсь голос, а Петро Іванович аж стрепенувся, перепитуючи, що ж гість хотів:

— Та запитую, як воно живеться на заслуженому відпочинку? — почув жартівливе повторення вдруге запитання сусіда.

Петро Іванович і собі не забарився з жартом-відповіддю: «Як в рідній Україні, тільки на пенсії вихідних немає».

Коли ж гість пішов, спогади знову почали обсідати. Та так, що й не відженеш їх, надокучливих.

— Ось уже й 80-річчя завтра і вже й дев’ятий десяток розміняв, — подумав та й підсумував, — Як же швидко промайнули роки.

В молодості Петру Івановичу Тулуману не було коли й вгору глянути. Господиня, в якої квартирував, працюючи кіномеханіком в антонівці, не раз повторювала: «Не буде тобі, сину, часу за тими фільмами нагулятися та й оженитися».

В Кавунівці, Веселому Куті, Антонівці кінофільми демонструвалися двічі на тиждень і розпочиналися вони о десятій годині вечора, а то й пізніше. Отож, коли закінчували трансляцію двосерійних кінофільмів, то повертався на квартиру, коли сіріти починало, перед світанком. Відсипався та й знову вирушав у дорогу пішки за кінофільмами, які доставляли в села молоковозами чи автомобілями швидкої допомоги.

Додому, в Шполу, приїздив хіба що по понеділках. Знайомі, друзі, всі на роботах, бібліотека, клуб — теж закриті. І так з місяця в місяць, з року в рік.

Якогось разу все покинув та й повернувся додому, але виявилося, що в Шполі не можна роботи знайти на жодному з промислових підприємств.

Петро Іванович вважає щастям, що вдалося влаштуватися в ті роки на нафтобазу працювати. А от як працювалося там, згадує не надто й охоче. Та й що там згадувати. Тодішні умови праці на нафтобазі не приваблювали молодь. Петру Івановичу, як і іншим працівникам-операторам, треба було приймати нафтопродукти із залізничних цистерн, а потім розливати у бочки, каністри та відправляти в колгоспи, інші підприємства й організації. Годинами, бувало, простоювали над цистернами, дихаючи шкідливими випарами, ненароком траплялося і обливалися.

Так з дня в день аж 15 років протрудився на нафтобазі оператором. І лише в 1972 році перейшов бригадиром на автозаправку, де й допрацював до пенсії.

Вихід на пенсію, спів- пав з його 40-річчям роботи на нафтобазі. Можливо, й ще б трудився, але здоров’я не дозволило. Як зізнався пізніше, лякала думка, що на пенсії з глузду з’їде та з часом звик і знайшов чим займатися та клопотатися дома, особливо в гаражі.

Та й внукам, а їх в нього четверо — Дмитро, Богдан, Сергій і Ярослав, підказував не раз з самого дитинства, як і що майструвати. Зараз вони вже дорослі, але до порад діда завжди прислухаються, хоч і не завжди згоджуються. Молодь є молодь.

Промайнули літа, не зоглядівся, як і осінь з’явилася на небосхилі.

13 липня Петру Івановичу зозуля накує 80 років. З’їдуться близькі і рідні. П.І. Тулумана, щоб привітати з ювілеєм та побажати довгих років життя на радість всім і обов’язково без хвороб.

Віктор Кудій

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.