­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 17 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Ох ці думки. Не встигнеш присісти — так і рояться в голові, ніби бджоли у вулику. Та все про минуле і про минуле.

Ось і цього разу, щойно вирішив на лавці відпочити, як згадалися Михайло Антонович Радченко і Феодосій Костянтинович Рудь. Це саме з ними працював на заправці, першій, що обслуговувала автомобілі на трасі.

Тоді їх викликав директор автобази Давид Йосипович Крис, з яким Петро Іванович Тулуман прийшов в один день на підприємство і запропонував змінити роботу на нафтобазі на місце на заправці.

Свого директора вони знали, як знали і те, що двічі не повторюватиме, отож і згодилися.

Ті спогади раптом перервав чийсь голос, а Петро Іванович аж стрепенувся, перепитуючи, що ж гість хотів:

— Та запитую, як воно живеться на заслуженому відпочинку? — почув жартівливе повторення вдруге запитання сусіда.

Петро Іванович і собі не забарився з жартом-відповіддю: «Як в рідній Україні, тільки на пенсії вихідних немає».

Коли ж гість пішов, спогади знову почали обсідати. Та так, що й не відженеш їх, надокучливих.

— Ось уже й 80-річчя завтра і вже й дев’ятий десяток розміняв, — подумав та й підсумував, — Як же швидко промайнули роки.

В молодості Петру Івановичу Тулуману не було коли й вгору глянути. Господиня, в якої квартирував, працюючи кіномеханіком в антонівці, не раз повторювала: «Не буде тобі, сину, часу за тими фільмами нагулятися та й оженитися».

В Кавунівці, Веселому Куті, Антонівці кінофільми демонструвалися двічі на тиждень і розпочиналися вони о десятій годині вечора, а то й пізніше. Отож, коли закінчували трансляцію двосерійних кінофільмів, то повертався на квартиру, коли сіріти починало, перед світанком. Відсипався та й знову вирушав у дорогу пішки за кінофільмами, які доставляли в села молоковозами чи автомобілями швидкої допомоги.

Додому, в Шполу, приїздив хіба що по понеділках. Знайомі, друзі, всі на роботах, бібліотека, клуб — теж закриті. І так з місяця в місяць, з року в рік.

Якогось разу все покинув та й повернувся додому, але виявилося, що в Шполі не можна роботи знайти на жодному з промислових підприємств.

Петро Іванович вважає щастям, що вдалося влаштуватися в ті роки на нафтобазу працювати. А от як працювалося там, згадує не надто й охоче. Та й що там згадувати. Тодішні умови праці на нафтобазі не приваблювали молодь. Петру Івановичу, як і іншим працівникам-операторам, треба було приймати нафтопродукти із залізничних цистерн, а потім розливати у бочки, каністри та відправляти в колгоспи, інші підприємства й організації. Годинами, бувало, простоювали над цистернами, дихаючи шкідливими випарами, ненароком траплялося і обливалися.

Так з дня в день аж 15 років протрудився на нафтобазі оператором. І лише в 1972 році перейшов бригадиром на автозаправку, де й допрацював до пенсії.

Вихід на пенсію, спів- пав з його 40-річчям роботи на нафтобазі. Можливо, й ще б трудився, але здоров’я не дозволило. Як зізнався пізніше, лякала думка, що на пенсії з глузду з’їде та з часом звик і знайшов чим займатися та клопотатися дома, особливо в гаражі.

Та й внукам, а їх в нього четверо — Дмитро, Богдан, Сергій і Ярослав, підказував не раз з самого дитинства, як і що майструвати. Зараз вони вже дорослі, але до порад діда завжди прислухаються, хоч і не завжди згоджуються. Молодь є молодь.

Промайнули літа, не зоглядівся, як і осінь з’явилася на небосхилі.

13 липня Петру Івановичу зозуля накує 80 років. З’їдуться близькі і рідні. П.І. Тулумана, щоб привітати з ювілеєм та побажати довгих років життя на радість всім і обов’язково без хвороб.

Віктор Кудій

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.