­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наш народ любить щось вигадувати. Особливо ж оригінальні ідеї стають в пригоді, коли виникає потреба зекономити кошти. На одній з околиць Шполи можна побачити садибу, огорожа довкола якої виготовлена зі скляних пляшок.
Господаря такого незвичайного тину довелося зустріти неподалік. Пенсіонер Микола Сивак саме пас гусей.

— Скільки того каміння перекидав, не вагонами, а ешелонами, — починає він свою оповідь і додає, посміхаючись. — Через те мене багато хто називає «кам’яним» дідом.

Так склалося у житті, що свого часу Микола Володимирович самотужки освоїв професію муляра, чи як його ще називають — майстра з укладання каменю. Руками М.Сивака вимурувані підмурки для тинів у багатьох шполян.

Показуючи рукою нагору огорожі, додає, що пляшки необхідно ще закріпити зверху своєрідним бордюром, а то ними полюбляють прогулюватися вуличні коти. От пляшки й розхитуються.

— Та знаєте, як воно на пенсії?! Доводиться по частинках ділити виплату на найнеобхідніші потреби, а завершити огорожу останнім часом не вистачає коштів, — пояснює він. — Та нічого, якось таки придбаю той мішок чи два цементу — і довершу справу.

— А пляшки маєте в запасі? — цікавлюся.

— Після святкування новорічних свят я їздив до центру міста, де була встановлена міська ялинка, та й штук з сімдесят пляшок від шампанського привіз. Їх там було видимо-невидимо, то й назбирав чотири мішечки.

Микола Володимирович розповідає, що два десятиліття працював черговим в райдержадміністрації. За такий тривалий час спостерігав, скільки на центральній площі міста залишається порожньої скляної тари після різноманітних святкувань шполян або й просто після вечірніх розваг молоді в центрі міста. А оскільки Бог наділив чоловіка умілими руками і здатністю до неординарного мислення, він придумав, як зробити так, аби й місто ставало чистішим, і користь з того була.

Років зо п’ять збираючи склотару, зрештою М.В.Сивак взявся майструвати огорожу біля власного подвір’я. Пляшки використовував в основному міцні від шампанського, яких вистачило на тридцятиметровий паркан від дороги висотою трохи більше двох метрів.

— Схожу, але нижчу огорожу я виклав на подвір’ї. Загалом використав близько чотирьох тисяч пляшок, — продовжує майстер і демонструє міцність такої скляної зеленувато-смарагдової огорожі. — Бачите, декому вже заманулося випробовувати мій тин на міцність. Ось одна з пляшок надбита.

Господар зізнається, що не всі знайомі однозначно сприйняли його задумку вимурувати огорожу з порожньої тари. Одні схвалювали, інші критикували чи й іронізували.

Вже вийшовши на заслужений відпочинок, Микола Володимирович роками доглядав парк, закладений на честь воїнів-афганців. Обкошував його, стежив за молодими насадженнями. Свого часу разом з іншими шполянами долучився і до облаштування новоствореного парку відпочинку.

Антоніна Долина

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.