­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 15 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Наш народ любить щось вигадувати. Особливо ж оригінальні ідеї стають в пригоді, коли виникає потреба зекономити кошти. На одній з околиць Шполи можна побачити садибу, огорожа довкола якої виготовлена зі скляних пляшок.
Господаря такого незвичайного тину довелося зустріти неподалік. Пенсіонер Микола Сивак саме пас гусей.

— Скільки того каміння перекидав, не вагонами, а ешелонами, — починає він свою оповідь і додає, посміхаючись. — Через те мене багато хто називає «кам’яним» дідом.

Так склалося у житті, що свого часу Микола Володимирович самотужки освоїв професію муляра, чи як його ще називають — майстра з укладання каменю. Руками М.Сивака вимурувані підмурки для тинів у багатьох шполян.

Показуючи рукою нагору огорожі, додає, що пляшки необхідно ще закріпити зверху своєрідним бордюром, а то ними полюбляють прогулюватися вуличні коти. От пляшки й розхитуються.

— Та знаєте, як воно на пенсії?! Доводиться по частинках ділити виплату на найнеобхідніші потреби, а завершити огорожу останнім часом не вистачає коштів, — пояснює він. — Та нічого, якось таки придбаю той мішок чи два цементу — і довершу справу.

— А пляшки маєте в запасі? — цікавлюся.

— Після святкування новорічних свят я їздив до центру міста, де була встановлена міська ялинка, та й штук з сімдесят пляшок від шампанського привіз. Їх там було видимо-невидимо, то й назбирав чотири мішечки.

Микола Володимирович розповідає, що два десятиліття працював черговим в райдержадміністрації. За такий тривалий час спостерігав, скільки на центральній площі міста залишається порожньої скляної тари після різноманітних святкувань шполян або й просто після вечірніх розваг молоді в центрі міста. А оскільки Бог наділив чоловіка умілими руками і здатністю до неординарного мислення, він придумав, як зробити так, аби й місто ставало чистішим, і користь з того була.

Років зо п’ять збираючи склотару, зрештою М.В.Сивак взявся майструвати огорожу біля власного подвір’я. Пляшки використовував в основному міцні від шампанського, яких вистачило на тридцятиметровий паркан від дороги висотою трохи більше двох метрів.

— Схожу, але нижчу огорожу я виклав на подвір’ї. Загалом використав близько чотирьох тисяч пляшок, — продовжує майстер і демонструє міцність такої скляної зеленувато-смарагдової огорожі. — Бачите, декому вже заманулося випробовувати мій тин на міцність. Ось одна з пляшок надбита.

Господар зізнається, що не всі знайомі однозначно сприйняли його задумку вимурувати огорожу з порожньої тари. Одні схвалювали, інші критикували чи й іронізували.

Вже вийшовши на заслужений відпочинок, Микола Володимирович роками доглядав парк, закладений на честь воїнів-афганців. Обкошував його, стежив за молодими насадженнями. Свого часу разом з іншими шполянами долучився і до облаштування новоствореного парку відпочинку.

Антоніна Долина

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.