­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 21 вересня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < листопада 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 26
27 28 29 30      

Коли в середині 90-их років минулого століття в Україні створювалася тоді ще нова казначейська служба, очолити її районне управління запропонували Павлу Григоровичу Слюсарю.

— Мене запросив тодішній голова райдержадміністрації Володимир Миколайович Мишалов, повідомивши про призначення, — пригадує Павло Григорович. — До того часу я не мав досвіду роботи на керівних посадах. Працював старшим економістом у районному споживчому товаристві. Свого часу кооперація була досить багатогалузевою організацією, тож там я пройшов хорошу школу. Потім була робота у фінансовому відділі райдержадміністрації.

З часу, відколи П.Г. Слюсар обіймає посаду начальника управління Державної казначейської служби України в Шполянському районі, вже минуло двадцять два роки.

— Попервах у новоствореній казначейській системі виникали питання щодо утримання колективу працівників, а заробітна плата працівників залишалася однією з найнижчих, попри те, що нібито ж фінансова структура, — розповідає головний районний казначей. — Згодом ситуація змінилася — і сьогодні всі державні службовці перебувають у відносно однакових умовах. У січні 1996 року штат нашої служби налічував п’ять працівників. Нині в управлінні казначейської служби працівників утричі більше.

Молодий керівник досить швидко зрозумів, що нова посада вимагає від нього, окрім знання особливостей роботи новоствореної казначейської системи, ще й навичок господарника. В розпорядження управління було надане двоповерхове приміщення колишнього банку «Україна», а от технічного персоналу попервах у колективі не було. А разом з приміщенням перейшла аварійна підстанція на 10 000 В. Згодом довелося вирішувати питання з опаленням приміщення.

— У 1999 році з першого липня започаткували казначейське обслуговування місцевих бюджетів як експеримент у двох областях, Черкаській і Дніпропетровській. Все запрацювало, а нормативно-правової бази на той час фактично не було. Тож доводилося покладатися на власний досвід, а іншим разом на логіку. Інколи виникали й непорозуміння, адже казначейство одним не дозволяло провести платежі, а десь вимагало більш досконалих документів для оплати, і в той же час цього порядку ніде ще не було зафіксовано. Коли ж з’явилися згадані документи, приємно було відзначити, що робили ми все вірно, — продовжує державний службовець. — Приємно, що тепер багато і головних бухгалтерів, і керівників зрозуміли, що казначей — це ще й їхній захисник. Адже правильність проведення платежу — дуже важлива у бюджетній діяльності.

Згадує керівник і про запровадження тендерів.

— У 2003 році з’явився закон про тендерні закупівлі, — додає він. — Доводилося подекуди й тиснути на керівників, аби вони дотримувалися процедури тендерних закупівель. Чесно кажучи, ми розуміли, що не розроблені механізми впровадження нового закону, і ще на перших порах під час перевірок особливо не доскіпувалися, аби у господарствах навчилися це робити.

Сьогодні казначейська служба продовжує розвиватися. Серед інших нововведень запроваджується дистанційне обслуговування розпорядників коштів, що дозволяє зекономити час, передавши документи через інтернет, особливо в райцентрі. Щоправда, як зауважує П.Слюсар, у більшості сіл нашого району інтернет-зв’язок поки що бажає бути кращим. Запроваджена з першого квітня Є-Звітність, тобто розпорядники коштів стовідсотково звітуються в електронній формі. Це у свою чергу економія паперу, і звичайно ж часу, тим більше, що терміни подачі звітності скоротилися.

Якщо на роботі Павло Слюсар має справу з документами, цифрами, вдома його віддушиною багато років залишаються квіти, особливо троянди. У вільний час керівник держустанови створює альпійські гірки, цікавиться ландшафтним дизайном.

Ольга Качан

Актуальні новини

А проблема з зарплатами катастрофічна

on 14 вересня 2018

Днями в райдержадміністрації відбулася зустріч директорів навчально-виховних закладів району з головою райдержадміністрації Володимиром Потапенком. В зустрічі з освітянами також взяли...

Укрпошта збільшує тарифи

on 14 вересня 2018

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), затвердила двоетапне підвищення тарифів на послуги поштового зв'язку...

Мінімалку і пенсію перерахують: чого чекати українцям

on 06 вересня 2018

Пенсії українців будуть рости разом з ростом мінімальних зарплат, про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Найбільша криза

on 30 серпня 2018

Війна в Україні — одна з наймасштабніших за останні майже три десятиліття в Європі. За даними Організації Об’єднаних Націй, кризу...

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.