­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 19 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Коли в середині 90-их років минулого століття в Україні створювалася тоді ще нова казначейська служба, очолити її районне управління запропонували Павлу Григоровичу Слюсарю.

— Мене запросив тодішній голова райдержадміністрації Володимир Миколайович Мишалов, повідомивши про призначення, — пригадує Павло Григорович. — До того часу я не мав досвіду роботи на керівних посадах. Працював старшим економістом у районному споживчому товаристві. Свого часу кооперація була досить багатогалузевою організацією, тож там я пройшов хорошу школу. Потім була робота у фінансовому відділі райдержадміністрації.

З часу, відколи П.Г. Слюсар обіймає посаду начальника управління Державної казначейської служби України в Шполянському районі, вже минуло двадцять два роки.

— Попервах у новоствореній казначейській системі виникали питання щодо утримання колективу працівників, а заробітна плата працівників залишалася однією з найнижчих, попри те, що нібито ж фінансова структура, — розповідає головний районний казначей. — Згодом ситуація змінилася — і сьогодні всі державні службовці перебувають у відносно однакових умовах. У січні 1996 року штат нашої служби налічував п’ять працівників. Нині в управлінні казначейської служби працівників утричі більше.

Молодий керівник досить швидко зрозумів, що нова посада вимагає від нього, окрім знання особливостей роботи новоствореної казначейської системи, ще й навичок господарника. В розпорядження управління було надане двоповерхове приміщення колишнього банку «Україна», а от технічного персоналу попервах у колективі не було. А разом з приміщенням перейшла аварійна підстанція на 10 000 В. Згодом довелося вирішувати питання з опаленням приміщення.

— У 1999 році з першого липня започаткували казначейське обслуговування місцевих бюджетів як експеримент у двох областях, Черкаській і Дніпропетровській. Все запрацювало, а нормативно-правової бази на той час фактично не було. Тож доводилося покладатися на власний досвід, а іншим разом на логіку. Інколи виникали й непорозуміння, адже казначейство одним не дозволяло провести платежі, а десь вимагало більш досконалих документів для оплати, і в той же час цього порядку ніде ще не було зафіксовано. Коли ж з’явилися згадані документи, приємно було відзначити, що робили ми все вірно, — продовжує державний службовець. — Приємно, що тепер багато і головних бухгалтерів, і керівників зрозуміли, що казначей — це ще й їхній захисник. Адже правильність проведення платежу — дуже важлива у бюджетній діяльності.

Згадує керівник і про запровадження тендерів.

— У 2003 році з’явився закон про тендерні закупівлі, — додає він. — Доводилося подекуди й тиснути на керівників, аби вони дотримувалися процедури тендерних закупівель. Чесно кажучи, ми розуміли, що не розроблені механізми впровадження нового закону, і ще на перших порах під час перевірок особливо не доскіпувалися, аби у господарствах навчилися це робити.

Сьогодні казначейська служба продовжує розвиватися. Серед інших нововведень запроваджується дистанційне обслуговування розпорядників коштів, що дозволяє зекономити час, передавши документи через інтернет, особливо в райцентрі. Щоправда, як зауважує П.Слюсар, у більшості сіл нашого району інтернет-зв’язок поки що бажає бути кращим. Запроваджена з першого квітня Є-Звітність, тобто розпорядники коштів стовідсотково звітуються в електронній формі. Це у свою чергу економія паперу, і звичайно ж часу, тим більше, що терміни подачі звітності скоротилися.

Якщо на роботі Павло Слюсар має справу з документами, цифрами, вдома його віддушиною багато років залишаються квіти, особливо троянди. У вільний час керівник держустанови створює альпійські гірки, цікавиться ландшафтним дизайном.

Ольга Качан

Актуальні новини

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Копійки поступово зникнуть

on 05 липня 2018

1 липня Нацбанк припинив випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок (карбуватимуть лише 10 і 50). Утім, дрібняки...

У міськраді не поважають пенсіонерів?

on 27 червня 2018

Подібні звернення до редакції останнім часом почастішали. Більшість тих, хто звертається, пенсіонери. Вони ніяк не можуть зрозуміти, як могло статися,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.