­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 19 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

У Шполі побував відомий філателіст Олександр Канівець, за свою діяльність нагороджений медаллю Асоціації філателістів України спільно з генеральною дирекцією Укрпошти в ранзі позолоченої за експозицію «Історія пошти на Українських землях» та двома срібними медалями за експозиції «Перші марки Української держави» та «Марки Карпатської України. 1945 рік».

Наше місто він відвідав після Сміли у ході проведення унікальної Міжобласної історичної поштової естафети «250 років Коліївщини» по тих населених пунктах і областях, які звільнилися від поневолення. Естафета проходить за підтримки Черкаського земляцтва та погодженням з облдержадміністрацією й обласною радою. За підсумками естафети буде створено експозицію для виставки.

Її організатори виготовили спеціальні тематичні конверти, а також буклет, який Олександр Канівець розробив спільно з дослідником Коліївщини Євгеном Букетом. На конвертах, виготовлених у Шполі, зображений пам’ятник Тарасу Шевченку, автору поеми «Гайдамаки», а також старі церкви, які діяли ще в часи Коліївщини. О.Канівець з собою привіз художні марки на тематику козаччини, марки з зображенням сімох керівників повстання, а також спеціальний штемпель «Коліївщина» з датами проведення заходів.

— Після проголошення незалежності України 250-річчя Гайдамаччини — це перша кругла дата цієї історичної події. Ми маємо на меті як єдине ціле продемонструвати велич козацько-гайдамацького руху за відновлення державності війська запорозького, — пояснює О.В.Канівець. — Наш організаційний комітет визначив населені пункти та дати, коли там відбувалися повстання. Потім виготовлялася спеціальна поліграфічна продукція у вигляді поштових карток, конвертів. Все це технологічно оформлюється згідно з графіком у вигляді поштових відправлень для майбутньої філателістичної виставки. По суті це своєрідна виставка картин, але з конкретними календарними датами.

Перший день естафети стартував у Києві 24 травня, а 26 травня, як вважається, почалася Коліївщина. 25 травня О.В.Канівець вже був у Чигирині, потім — Мельники, Медведівка, Жаботин, Умань, де є пам’ятник І.Гонті й М.Залізняку, та інші населені пункти.

— Все це робиться для майбутніх наших поколінь, аби вони краще знали історію України, духовно збагачувалися. Так філателістична виставка «Останнім шляхом Кобзаря» з ініціативи Черкаського земляцтва побувала в усіх райцентрах нашої області, — додає філателіст.

Склеївши конверти у нашому місті та задокументувавши їх у Шполянському відділенні зв’язку, філателіст відбув до Звенигородки.

Ольга Качан

Актуальні новини

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Копійки поступово зникнуть

on 05 липня 2018

1 липня Нацбанк припинив випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок (карбуватимуть лише 10 і 50). Утім, дрібняки...

У міськраді не поважають пенсіонерів?

on 27 червня 2018

Подібні звернення до редакції останнім часом почастішали. Більшість тих, хто звертається, пенсіонери. Вони ніяк не можуть зрозуміти, як могло статися,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.