­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 19 липня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

До 95-літнього ювілею Шполянщини виготовлені ювілейні медалі «95 років Шполянському району». Такі пам’ятні відзнаки голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Олександр Кузуб вручили двом довгожителькам району, які завітали на урочистості з нагоди цього свята.

На кінець травня на Шполянщині проживало дев’ятнадцять осіб 95-літніх ровесників району. Аби нікого з них не обділити увагою, голова райдержадміністрації В.М.Потапенко та голова районної ради ветеранів війни і праці В.М. Пустовіт навідують 95-річних бабусь і дідусів. Вручаючи їм ювілейні медалі, квіти, засвідчуючи свою повагу і шану цим ветеранам праці і повоєнної відбудови, керівник району цікавиться проблемами стареньких, які в міру можливостей поступово вирішуються.

Разом з гостями з району стареньку жительку Матусова Софію Попко провідав і голова ради ветеранів Матусівської об’єднаної територіальної громади Олександр Горя.

Акуратна й хазяйновита змолоду Софія Максимівна, байдуже, що роки вже добираються до сотні, зустрічає гостей на порозі свого будинку. Залюбки розповідає про рідню, яка приїжджає до неї підтримати і розрадити. Рідні час від часу, особливо в холодну пору року, забирають стареньку до себе, до гурту. А на літо вона все одно проситься на власне обійстя. Що й казати, не залишилося сил вже доглядати город, то віддала його знайомим, аби не заростав бур’янами. Та себе бабуся ще при силі обійти, щодня свіжого супчику зварити.

Про її сімейне життя С.М.Попко залишається лише згадувати, адже вже минуло чотири десятиліття, відколи вона овдовіла. Разом з чоловіком Федором Федотовичем, який працював головним бухгалтером на відгодівельному пункті, збудували нову світлу хату.

Софія змолоду де тільки не працювала. «Забрали мене в Німецію», — розповідає вона про себе. За протести у фашистській Німеччині дівчину від господаря на якийсь час відправили до концтабору, а потім юну трудівницю повернули назад до бауера. «Після війни направили мене на, як їх тоді називали, золотокнижні курси. — продовжує 95-річна матусянка. — Не встигла ще й спробувати хліба зоотехніка, як перевели на роботу у Смілу завгоспом. А який же з мене завгосп, коли мала лише 24 роки від роду? Там працювали військовополонені німці, виконували ремонти. Згодом, як тоді казали, і на рядках трудилася, на прориванні буряків, відгодівельному пункті. А коли народилися діти, була домогосподаркою. Загадували на буряки, лущити качани кукурудзи — то й ходила, бо ж техніки такої, як зараз, не було. Все виконували вручну».

Ювілейну медаль «95 років Шполянському району» голова райдержадміністрації Володимир Потапенко вручив і Катерині Закревській, провідавши ровесницю нашого району у Сигнаївці разом з Сигнаївським сільським головою Сергієм Ошовським та секретарем сільради Людмилою Кучковською (фото зліва). Зважаючи на поважний вік, Катерина Петрівна мешкає у сім’ї свого сина Олександра Федосійовича. Старший її син Василь проживає у Росії.

— Все пам’ятаю я — і 33-ій голодовку, і 42-ий, вивезення в Германію, — кількома короткими словами переповідає одна з найстарших жителів Сигнаївки страшні події минулого двадцятого століття, свідками яких вона була. Ті сьогодні вже історичні факти багатьох позбавили найдорожчого — життя, багатьом зруйнували родини, позбавили щасливого майбутнього. Так, К.П.Закревська наприкінці війни осліпла на одне око, довго лікувалася, але, як сільська трудівниця, не звикла жалітися на свою долю.

Тим більше вона рада похвалитися своїми чотирьома онуками, правнуками і навіть праправнуком. Своїм же гостям вона бажає миру, аби він швидше настав у нашій країні.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

А пенсіонери й не знають, що воно, оте ОТГ

on 13 липня 2018

Павлівка завжди була частиною Матусова і водночас вважалася ніби відокремленою. Багато років тут діяв успішний і знаменитий Матусівський радгосп, де...

В газети розширилася географія читачів

on 05 липня 2018

Другий рік розпочався, як редакція газети «Шполянські вісті» після роздержавлення шляхом перетворення стала ТОВ «Редакція газети «Шполянські вісті» і випускає...

Забудовники платять свої кошти, через бездіяльність міськради

on 05 липня 2018

Проблема з оновленням (коригуванням) генерального плану Шполи виникла не сьогодні і не вчора. Її вже називають «проблемою з бородою». Справа...

ЗАЯВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ МЕДІА

on 05 липня 2018

У День Конституції України Національна асоціація українських медіа (НАУМ) нагадує можновладцям, що право громадян на інформацію має найвищий конституційний захист....

За красою ставайте… у чергу

on 05 липня 2018

З одного боку, проблем в українців, як і в земляків-шполян, сьогодні вистачає. З іншого боку, наші жінки, якими б не...

Копійки поступово зникнуть

on 05 липня 2018

1 липня Нацбанк припинив випуск монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок (карбуватимуть лише 10 і 50). Утім, дрібняки...

У міськраді не поважають пенсіонерів?

on 27 червня 2018

Подібні звернення до редакції останнім часом почастішали. Більшість тих, хто звертається, пенсіонери. Вони ніяк не можуть зрозуміти, як могло статися,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.