­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 18 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Більшості людей сьогодні важко уявити, що жителька Мар’янівки Ганна Кугот за все своє життя майже ніколи не виїжджала з рідного села. А віку Бог послав їй довгого — у грудні нинішнього року старенькій має виповнитися 95 років. При цьому Ганна Данилівна стала однією з тих двох ровесників району, які побували в райцентрі на урочистостях з нагоди 95-річного ювілею Шполянщини.

Коли рідня повідомила Г.Кугот про те, що організатори святкування запрошують її до Шполи, вона напівжартома-напівусерйоз поцікавилася:

— А хіба у Шполі хтось знає, що я ще є?

Ровесниці Шполянщини керівники району вручили ювілейну медаль «Шполянському району — 95», квіти, а вона зі сльозами на очах дякувала за таку увагу.

Часто пересвідчуєшся, що чим більше людина прожила, пізнала й побачила, тим частіше вона згадує своїх батьків, дитинство, юність.

— Як ми росли? Дружно, в праці. Я народилася у селянській багатодітній сім’ї, де старші діти доглядали за молодшими, а батьківське слово було законом для всіх. Непослуху у нас не було, — розповідає про себе Ганна Данилівна. — Усьому, що вміли, батьки навчили нас, своїх дітей. Жили скромно, з того, що вдалося виростити на городі і вигодувати в хліві. Одяг передавався від старших до молодших, а от взуття не вистачало. Взимку надвір і до школи ходили по черзі.

Війну Г.Д. Кугот знає не з книжок. У Мар’янівській школі в роки Другої світової війни розташовувалася німецька комендатура.

— Коли почалася війна, мені було 18 років, так що всі події добре запам’ятала: і проводи чоловіків на фронт, і плач матерів, дружин, — ділиться пережитим мар’янівська довгожителька. — А в 1943-ому війна торкнулася і мене. Молодь з Мар’янівки почали вивозити до Німеччини на підневільні роботи. Нас супроводжували конвоїри до залізничної станції «Шпола». З весни 1942-ого до червня 1945 року довелося побувати на підневільних роботах у німецького бауера. Ті роки запам’яталися назавжди. Може, ще й тому, що після повернення до рідного села я більше ніде не бувала. Після заміжжя не було коли вгору глянути за сімейними турботами, дітьми, роботою в колгоспі та вдома — звична доля сільської жінки. Я рада, що судилося дожити до такого солідного віку, що народилися діти, а згодом онуки і правнуки. А колись же сумнівалася, що навіть з Німеччини додому повернуся.

Надія Корольова, м.Шпола

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.