­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Лілія Олексіївна Славінська народилася в Шполі і все її дитинство і юність минули біля двох швейних фабрик на вулиці Матросова: «Райдуги» та Шполянської швейної фабрики. Тому після закінчення восьми класів Шполянської школи №4 вона довго й не роздумувала про обрання професії, адже щоранку та щовечора бачила десятки, якщо не сотні жінок, які поспішали на роботу і поверталися додому.

Поступивши в 1961 році в Київський технікум легкої промисловості, який закінчила в 1966 році, вона не відразу повернулася в Шполу. А в тому ж році здає екзамени в інститут легкої промисловості і здобуває професію інженер-технолога швейного виробництва. І лише після цього повертається в рідне місто. Хоча стверджувати, що в роки навчання вона не мала зв’язків зі Шполою, було б не зовсім вірно. Ліля була серед тих, хто в танцювальному ансамблі «Гренада» добився визнання і колективу присвоїли звання народного. Фактично вони були першими в області, проклавши шлях своїми виступами новим здобуткам нинішніх поколінь.

Отак день за днем, місяць за місяцем минали роки. Лілія Олексіївна на швейній фабриці «Райдуга» розпочала свою трудову біографію майстра цеху масового пошиву, потім технологом, головним інженером і була призначена директором підприємства.

Сьогодні лише найвірніші друзі знають, як їй працювалося. Адже жіночий колектив особливий: тут тобі і радість, тут і сльози. Кожного вислухай, допоможи. Але директор і з цим вправлялась. Отак на одному підприємстві вона й пропрацювала три десятки років.

А потім життя повернуло в інший бік. Лілію Олексіївну призначають начальником управління економіки Шполянської райдержадміністрації, де вона ще 10 років, як зізнається, звикала до чиновницького крісла.

Чи звикла, стверджувати важко. Але не змінила своєму правилу й на посаді. Вона працювала в часи, коли, бувало, хтось з керівників попадав в немилість, то його починали обминати, перед ним закривалися двері кабінетів. В Лілії Олексіївни було своє правило. Вона зустрінеться, поговорить, а потім і порадить, як вийти з становища. Дивись — і ситуація починала для керівника змінюватися. Але мало хто знав, що Славінська того керівника при начальству добрим словом згадувала.

Управління економіки за її часів стало справжнім мозковим центром райдержадміністрації, яке не лише статистичні дані збирало, а й робило економічні прогнози на майбутнє.

Професійний досвід не раз допомагав Лілі Олексіївні виходити з скрутного становища. Скажімо, щороку району доводили завдання для промисловості і незважаючи, що їх виконували з кожним роком, ще й збільшували. Або взяти модну тоді «економію електроенергії». Щороку кожне підприємство повинне було економити 10-15 відсотків електроенергії, в порівнянні з попереднім роком. А як це можна було зробити на старому обладнанні та ще й в часи, коли розпався Радянський Союз і скоротилися ринки збуту? Славінська переконала начальство, що потрібно показувати цифри перевиконання в 10-20 і більше відсотків, бо в наступному році район буде в мінусах. Отак і йшов район за показниками не пасучи задніх, поближче до лідерів. І найцікавіше, що в район приїздили вчитися, переймати досвід.

Лілію Олексіївну навіть після того, як оформилася на пенсію, просили допомогти змінити оті циркуляри, аби цифри співпадали.

Корінна шполянка, вийшовши на заслужений відпочинок, якось відразу стала самотньою. І дочка вирішила забрати її до себе в Канів, де трудиться завідуючою відділення акушерства і гінекології.

Лілія Олексіївна довгий час не згоджувалася, але діти в кінці-кінців впросили. І ніби все було добре, коли б якось в одному з магазинів Канева, стоячи в черзі, не почула: «Це ж мама нашої завідуючої відділенням Оксани В’ячеславівни».

Ті слова ніби пронизали її. І як не намагалася вигнати з голови почуте, забути, але не вдавалося.

В решті-решт так і пояснила дітям і внукам, що хоче повернутися в Шполу та бути Лілею Славінською.

З сумом відпускали внуки бабусю. А що вдієш, її характер вони знають.

Переїхавши в Шполу, вона ніби аж повеселішала. І доля знову Лілії Олексіївні піднесла сюрприз. Славінську акціонери кредитної спілки «Добробут» обрали головою спостережної ради. А вона й не відмовлялася. Все-таки між людьми веселіше.

Днями у Лілії Олексіївни ювілей. І чекає вона найвірніших друзів, з якими можна й наговоритися, як вона зазвичай каже, «душу вилити». Тож з роси та з води, шановна ювілярко, і довгого віку без хвороб.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.