­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 22 червня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Лілія Олексіївна Славінська народилася в Шполі і все її дитинство і юність минули біля двох швейних фабрик на вулиці Матросова: «Райдуги» та Шполянської швейної фабрики. Тому після закінчення восьми класів Шполянської школи №4 вона довго й не роздумувала про обрання професії, адже щоранку та щовечора бачила десятки, якщо не сотні жінок, які поспішали на роботу і поверталися додому.

Поступивши в 1961 році в Київський технікум легкої промисловості, який закінчила в 1966 році, вона не відразу повернулася в Шполу. А в тому ж році здає екзамени в інститут легкої промисловості і здобуває професію інженер-технолога швейного виробництва. І лише після цього повертається в рідне місто. Хоча стверджувати, що в роки навчання вона не мала зв’язків зі Шполою, було б не зовсім вірно. Ліля була серед тих, хто в танцювальному ансамблі «Гренада» добився визнання і колективу присвоїли звання народного. Фактично вони були першими в області, проклавши шлях своїми виступами новим здобуткам нинішніх поколінь.

Отак день за днем, місяць за місяцем минали роки. Лілія Олексіївна на швейній фабриці «Райдуга» розпочала свою трудову біографію майстра цеху масового пошиву, потім технологом, головним інженером і була призначена директором підприємства.

Сьогодні лише найвірніші друзі знають, як їй працювалося. Адже жіночий колектив особливий: тут тобі і радість, тут і сльози. Кожного вислухай, допоможи. Але директор і з цим вправлялась. Отак на одному підприємстві вона й пропрацювала три десятки років.

А потім життя повернуло в інший бік. Лілію Олексіївну призначають начальником управління економіки Шполянської райдержадміністрації, де вона ще 10 років, як зізнається, звикала до чиновницького крісла.

Чи звикла, стверджувати важко. Але не змінила своєму правилу й на посаді. Вона працювала в часи, коли, бувало, хтось з керівників попадав в немилість, то його починали обминати, перед ним закривалися двері кабінетів. В Лілії Олексіївни було своє правило. Вона зустрінеться, поговорить, а потім і порадить, як вийти з становища. Дивись — і ситуація починала для керівника змінюватися. Але мало хто знав, що Славінська того керівника при начальству добрим словом згадувала.

Управління економіки за її часів стало справжнім мозковим центром райдержадміністрації, яке не лише статистичні дані збирало, а й робило економічні прогнози на майбутнє.

Професійний досвід не раз допомагав Лілі Олексіївні виходити з скрутного становища. Скажімо, щороку району доводили завдання для промисловості і незважаючи, що їх виконували з кожним роком, ще й збільшували. Або взяти модну тоді «економію електроенергії». Щороку кожне підприємство повинне було економити 10-15 відсотків електроенергії, в порівнянні з попереднім роком. А як це можна було зробити на старому обладнанні та ще й в часи, коли розпався Радянський Союз і скоротилися ринки збуту? Славінська переконала начальство, що потрібно показувати цифри перевиконання в 10-20 і більше відсотків, бо в наступному році район буде в мінусах. Отак і йшов район за показниками не пасучи задніх, поближче до лідерів. І найцікавіше, що в район приїздили вчитися, переймати досвід.

Лілію Олексіївну навіть після того, як оформилася на пенсію, просили допомогти змінити оті циркуляри, аби цифри співпадали.

Корінна шполянка, вийшовши на заслужений відпочинок, якось відразу стала самотньою. І дочка вирішила забрати її до себе в Канів, де трудиться завідуючою відділення акушерства і гінекології.

Лілія Олексіївна довгий час не згоджувалася, але діти в кінці-кінців впросили. І ніби все було добре, коли б якось в одному з магазинів Канева, стоячи в черзі, не почула: «Це ж мама нашої завідуючої відділенням Оксани В’ячеславівни».

Ті слова ніби пронизали її. І як не намагалася вигнати з голови почуте, забути, але не вдавалося.

В решті-решт так і пояснила дітям і внукам, що хоче повернутися в Шполу та бути Лілею Славінською.

З сумом відпускали внуки бабусю. А що вдієш, її характер вони знають.

Переїхавши в Шполу, вона ніби аж повеселішала. І доля знову Лілії Олексіївні піднесла сюрприз. Славінську акціонери кредитної спілки «Добробут» обрали головою спостережної ради. А вона й не відмовлялася. Все-таки між людьми веселіше.

Днями у Лілії Олексіївни ювілей. І чекає вона найвірніших друзів, з якими можна й наговоритися, як вона зазвичай каже, «душу вилити». Тож з роси та з води, шановна ювілярко, і довгого віку без хвороб.

Актуальні новини

Лебединський синдром

on 15 червня 2018

Після того, як ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» змінило власника, дехто з передбачливих шполян почав пророкувати, що зміна розмірів Шполянської ОТГ не за...

Спокійно не пройдеш

on 15 червня 2018

Собака з давніх-давен була і є другом людини. Тварини дуже звикають до своїх господарів. Знаю історію, коли одна родина літаком...

Вистава «Шполянська кайдашева сім’я» продовжується

on 08 червня 2018

Днями з’явилося повідомлення уряду про те, що кошти, виділені на ремонт доріг, освоюються вкрай повільно, і це змусило виконавчу владу...

Витримаємо все, бо за нами — читачі

on 08 червня 2018

Вчора в Україні відсвяткували День журналіста, усіх тих, хто створює газети, теле-радіо передачі, інформує суспільство про новини, події, контролює діяльність...

РАБИНОВИЧ ПРИПУСТИВ, ЩО СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТЕЛЕПРОЕКТ «КАНДИДАТ» МОЖЕ БУТИ ПРОДОВЖЕНИЙ НА ТРИ СЕЗОНИ

on 08 червня 2018

Політико-соціальний проект «Кандидат» може тривати три сезони. Про це заявив народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович...

Екологія майбутнього залежить від сьогодення

on 08 червня 2018

Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей...

І поліція надаватиме інформацію?

on 08 червня 2018

Інформацію про доходи для надання субсидій, як і раніше, надаватиме Державна Фіскальна служба України. Пенсійний фонд України, крім інформації про розмір...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.