­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Лілія Олексіївна Славінська народилася в Шполі і все її дитинство і юність минули біля двох швейних фабрик на вулиці Матросова: «Райдуги» та Шполянської швейної фабрики. Тому після закінчення восьми класів Шполянської школи №4 вона довго й не роздумувала про обрання професії, адже щоранку та щовечора бачила десятки, якщо не сотні жінок, які поспішали на роботу і поверталися додому.

Поступивши в 1961 році в Київський технікум легкої промисловості, який закінчила в 1966 році, вона не відразу повернулася в Шполу. А в тому ж році здає екзамени в інститут легкої промисловості і здобуває професію інженер-технолога швейного виробництва. І лише після цього повертається в рідне місто. Хоча стверджувати, що в роки навчання вона не мала зв’язків зі Шполою, було б не зовсім вірно. Ліля була серед тих, хто в танцювальному ансамблі «Гренада» добився визнання і колективу присвоїли звання народного. Фактично вони були першими в області, проклавши шлях своїми виступами новим здобуткам нинішніх поколінь.

Отак день за днем, місяць за місяцем минали роки. Лілія Олексіївна на швейній фабриці «Райдуга» розпочала свою трудову біографію майстра цеху масового пошиву, потім технологом, головним інженером і була призначена директором підприємства.

Сьогодні лише найвірніші друзі знають, як їй працювалося. Адже жіночий колектив особливий: тут тобі і радість, тут і сльози. Кожного вислухай, допоможи. Але директор і з цим вправлялась. Отак на одному підприємстві вона й пропрацювала три десятки років.

А потім життя повернуло в інший бік. Лілію Олексіївну призначають начальником управління економіки Шполянської райдержадміністрації, де вона ще 10 років, як зізнається, звикала до чиновницького крісла.

Чи звикла, стверджувати важко. Але не змінила своєму правилу й на посаді. Вона працювала в часи, коли, бувало, хтось з керівників попадав в немилість, то його починали обминати, перед ним закривалися двері кабінетів. В Лілії Олексіївни було своє правило. Вона зустрінеться, поговорить, а потім і порадить, як вийти з становища. Дивись — і ситуація починала для керівника змінюватися. Але мало хто знав, що Славінська того керівника при начальству добрим словом згадувала.

Управління економіки за її часів стало справжнім мозковим центром райдержадміністрації, яке не лише статистичні дані збирало, а й робило економічні прогнози на майбутнє.

Професійний досвід не раз допомагав Лілі Олексіївні виходити з скрутного становища. Скажімо, щороку району доводили завдання для промисловості і незважаючи, що їх виконували з кожним роком, ще й збільшували. Або взяти модну тоді «економію електроенергії». Щороку кожне підприємство повинне було економити 10-15 відсотків електроенергії, в порівнянні з попереднім роком. А як це можна було зробити на старому обладнанні та ще й в часи, коли розпався Радянський Союз і скоротилися ринки збуту? Славінська переконала начальство, що потрібно показувати цифри перевиконання в 10-20 і більше відсотків, бо в наступному році район буде в мінусах. Отак і йшов район за показниками не пасучи задніх, поближче до лідерів. І найцікавіше, що в район приїздили вчитися, переймати досвід.

Лілію Олексіївну навіть після того, як оформилася на пенсію, просили допомогти змінити оті циркуляри, аби цифри співпадали.

Корінна шполянка, вийшовши на заслужений відпочинок, якось відразу стала самотньою. І дочка вирішила забрати її до себе в Канів, де трудиться завідуючою відділення акушерства і гінекології.

Лілія Олексіївна довгий час не згоджувалася, але діти в кінці-кінців впросили. І ніби все було добре, коли б якось в одному з магазинів Канева, стоячи в черзі, не почула: «Це ж мама нашої завідуючої відділенням Оксани В’ячеславівни».

Ті слова ніби пронизали її. І як не намагалася вигнати з голови почуте, забути, але не вдавалося.

В решті-решт так і пояснила дітям і внукам, що хоче повернутися в Шполу та бути Лілею Славінською.

З сумом відпускали внуки бабусю. А що вдієш, її характер вони знають.

Переїхавши в Шполу, вона ніби аж повеселішала. І доля знову Лілії Олексіївні піднесла сюрприз. Славінську акціонери кредитної спілки «Добробут» обрали головою спостережної ради. А вона й не відмовлялася. Все-таки між людьми веселіше.

Днями у Лілії Олексіївни ювілей. І чекає вона найвірніших друзів, з якими можна й наговоритися, як вона зазвичай каже, «душу вилити». Тож з роси та з води, шановна ювілярко, і довгого віку без хвороб.

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.