­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 15 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Інколи можна почути вислів, що агрономія — то швидше не професія, а спосіб життя. Таку непросту, але почесну роботу в юності обрав для себе шполянин Микола Тихоступ, який днями відзначив 70-річний ювілей. Працював він у різних господарствах, та найдовше, майже два десятиліття, у лозуватському колишньому колгоспі ім. Першого Травня.

— З хорошими людьми довелося співпрацювати — з керівником господарства Михайлом Борозняком, азів агрономічної справи навчався у головного агронома Семена Михальченка, який ставився до мене, як до сина. Його рід був великий, а в Лозуватці досі залишилася вулиця ім.Михальченків. Таку ж назву присвоєно одній з алей дендропарку, — пояснює Микола Дмитрович.

Він пам’ятає свій перший робочий день — 26 серпня 1975 року. Лозуватське господарство на той час було насінгоспом першої категорії, де серед інших культур вирощувалася гібридна кукурудза Вір 25 та інші. Агроном розповідає, що великих врожаїв добитися не вдавалося, однак гібридна кукурудза приносила добрі прибутки.

М.Д.Тихоступ працював у господарстві агрономом із захисту рослин. Найскладнішою на той час роботою вважає захист від хвороб буряків.

— Особливого вибору препаратів не було, та й з технікою перебої. Все ж якось долали і ці труднощі. Жодного гектара буряків у мене шкідники не знищили. При цьому у сімдесятих роках минулого століття вирощували їх у Лозуватці по 550 гектарів. В десятипільній сівозміні вони займали 16% (загалом в районі його площі сягали 12 тис. га). Тепер же ця культура — справжня екзотика на полях нашого району, — продовжує він. — Буряк лише посіяти — треба добряче набігатися, лінії відбити. Щоб дотримати технологію вирощування, необхідно було провести культивацію, вирівняти грунт, посіяти, прикоткувати. Не кажучи вже про те, що з осені виконувалася глибока оранка, вносилися органічні добрива. І за всім тим — простежити, аби робота йшла без погрішностей. Вирощували по 450 центнерів з гектара буряків.

Добрі врожаї збирали й гороху, який сіяли після кукурудзи або соняшнику. В один з років його вирощували 212 га. На початку жнив, у період косовиці гороху заїхав у Лозуватку тодішній начальник управління сільського господарства І.І.Удовик.

— Якщо тут не вийде по 30ц/га, з вами й вітатися перестану, — зауважив він.

— А ви гарантуєте, що на нього скошений дощі не підуть? — про всяк випадок поцікавився агроном, а такі погодні сюрпризи траплялися не раз.

— Так дощі вже пройшли, — уточнив районний начальник.

Зі слів М.Тихоступа, того року врожай становив 49,6 ц/га.

Коли мова заходить про сівозміну, Микола Дмитрович зауважує, що у лозуватському господарстві вона становила десять культур, а в Кам’януватці, яка до нього відносилася, діяла так звана восьмипілка.

Про молодість і роки роботи на полях тепер М.Тихоступ лише згадує. Більшість його друзів, як і він сам, мешкають у Шполі. Народився ж ювіляр у населеному пункті, якого сьогодні вже важко відшукати на карті нашого району.

— Між Васильковим й Іскреним був такий хутір Устимівка, всього 96 дворів. Тепер вже його, можна сказати, нема. А у роки мого дитинства діяла ще й чотирикласна школа, — додає Микола Тихоступ.

Ольга Качан

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.