­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Інколи можна почути вислів, що агрономія — то швидше не професія, а спосіб життя. Таку непросту, але почесну роботу в юності обрав для себе шполянин Микола Тихоступ, який днями відзначив 70-річний ювілей. Працював він у різних господарствах, та найдовше, майже два десятиліття, у лозуватському колишньому колгоспі ім. Першого Травня.

— З хорошими людьми довелося співпрацювати — з керівником господарства Михайлом Борозняком, азів агрономічної справи навчався у головного агронома Семена Михальченка, який ставився до мене, як до сина. Його рід був великий, а в Лозуватці досі залишилася вулиця ім.Михальченків. Таку ж назву присвоєно одній з алей дендропарку, — пояснює Микола Дмитрович.

Він пам’ятає свій перший робочий день — 26 серпня 1975 року. Лозуватське господарство на той час було насінгоспом першої категорії, де серед інших культур вирощувалася гібридна кукурудза Вір 25 та інші. Агроном розповідає, що великих врожаїв добитися не вдавалося, однак гібридна кукурудза приносила добрі прибутки.

М.Д.Тихоступ працював у господарстві агрономом із захисту рослин. Найскладнішою на той час роботою вважає захист від хвороб буряків.

— Особливого вибору препаратів не було, та й з технікою перебої. Все ж якось долали і ці труднощі. Жодного гектара буряків у мене шкідники не знищили. При цьому у сімдесятих роках минулого століття вирощували їх у Лозуватці по 550 гектарів. В десятипільній сівозміні вони займали 16% (загалом в районі його площі сягали 12 тис. га). Тепер же ця культура — справжня екзотика на полях нашого району, — продовжує він. — Буряк лише посіяти — треба добряче набігатися, лінії відбити. Щоб дотримати технологію вирощування, необхідно було провести культивацію, вирівняти грунт, посіяти, прикоткувати. Не кажучи вже про те, що з осені виконувалася глибока оранка, вносилися органічні добрива. І за всім тим — простежити, аби робота йшла без погрішностей. Вирощували по 450 центнерів з гектара буряків.

Добрі врожаї збирали й гороху, який сіяли після кукурудзи або соняшнику. В один з років його вирощували 212 га. На початку жнив, у період косовиці гороху заїхав у Лозуватку тодішній начальник управління сільського господарства І.І.Удовик.

— Якщо тут не вийде по 30ц/га, з вами й вітатися перестану, — зауважив він.

— А ви гарантуєте, що на нього скошений дощі не підуть? — про всяк випадок поцікавився агроном, а такі погодні сюрпризи траплялися не раз.

— Так дощі вже пройшли, — уточнив районний начальник.

Зі слів М.Тихоступа, того року врожай становив 49,6 ц/га.

Коли мова заходить про сівозміну, Микола Дмитрович зауважує, що у лозуватському господарстві вона становила десять культур, а в Кам’януватці, яка до нього відносилася, діяла так звана восьмипілка.

Про молодість і роки роботи на полях тепер М.Тихоступ лише згадує. Більшість його друзів, як і він сам, мешкають у Шполі. Народився ж ювіляр у населеному пункті, якого сьогодні вже важко відшукати на карті нашого району.

— Між Васильковим й Іскреним був такий хутір Устимівка, всього 96 дворів. Тепер вже його, можна сказати, нема. А у роки мого дитинства діяла ще й чотирикласна школа, — додає Микола Тихоступ.

Ольга Качан

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.