­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 15 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Інколи можна почути вислів, що агрономія — то швидше не професія, а спосіб життя. Таку непросту, але почесну роботу в юності обрав для себе шполянин Микола Тихоступ, який днями відзначив 70-річний ювілей. Працював він у різних господарствах, та найдовше, майже два десятиліття, у лозуватському колишньому колгоспі ім. Першого Травня.

— З хорошими людьми довелося співпрацювати — з керівником господарства Михайлом Борозняком, азів агрономічної справи навчався у головного агронома Семена Михальченка, який ставився до мене, як до сина. Його рід був великий, а в Лозуватці досі залишилася вулиця ім.Михальченків. Таку ж назву присвоєно одній з алей дендропарку, — пояснює Микола Дмитрович.

Він пам’ятає свій перший робочий день — 26 серпня 1975 року. Лозуватське господарство на той час було насінгоспом першої категорії, де серед інших культур вирощувалася гібридна кукурудза Вір 25 та інші. Агроном розповідає, що великих врожаїв добитися не вдавалося, однак гібридна кукурудза приносила добрі прибутки.

М.Д.Тихоступ працював у господарстві агрономом із захисту рослин. Найскладнішою на той час роботою вважає захист від хвороб буряків.

— Особливого вибору препаратів не було, та й з технікою перебої. Все ж якось долали і ці труднощі. Жодного гектара буряків у мене шкідники не знищили. При цьому у сімдесятих роках минулого століття вирощували їх у Лозуватці по 550 гектарів. В десятипільній сівозміні вони займали 16% (загалом в районі його площі сягали 12 тис. га). Тепер же ця культура — справжня екзотика на полях нашого району, — продовжує він. — Буряк лише посіяти — треба добряче набігатися, лінії відбити. Щоб дотримати технологію вирощування, необхідно було провести культивацію, вирівняти грунт, посіяти, прикоткувати. Не кажучи вже про те, що з осені виконувалася глибока оранка, вносилися органічні добрива. І за всім тим — простежити, аби робота йшла без погрішностей. Вирощували по 450 центнерів з гектара буряків.

Добрі врожаї збирали й гороху, який сіяли після кукурудзи або соняшнику. В один з років його вирощували 212 га. На початку жнив, у період косовиці гороху заїхав у Лозуватку тодішній начальник управління сільського господарства І.І.Удовик.

— Якщо тут не вийде по 30ц/га, з вами й вітатися перестану, — зауважив він.

— А ви гарантуєте, що на нього скошений дощі не підуть? — про всяк випадок поцікавився агроном, а такі погодні сюрпризи траплялися не раз.

— Так дощі вже пройшли, — уточнив районний начальник.

Зі слів М.Тихоступа, того року врожай становив 49,6 ц/га.

Коли мова заходить про сівозміну, Микола Дмитрович зауважує, що у лозуватському господарстві вона становила десять культур, а в Кам’януватці, яка до нього відносилася, діяла так звана восьмипілка.

Про молодість і роки роботи на полях тепер М.Тихоступ лише згадує. Більшість його друзів, як і він сам, мешкають у Шполі. Народився ж ювіляр у населеному пункті, якого сьогодні вже важко відшукати на карті нашого району.

— Між Васильковим й Іскреним був такий хутір Устимівка, всього 96 дворів. Тепер вже його, можна сказати, нема. А у роки мого дитинства діяла ще й чотирикласна школа, — додає Микола Тихоступ.

Ольга Качан

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.