­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 22 червня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Інколи можна почути вислів, що агрономія — то швидше не професія, а спосіб життя. Таку непросту, але почесну роботу в юності обрав для себе шполянин Микола Тихоступ, який днями відзначив 70-річний ювілей. Працював він у різних господарствах, та найдовше, майже два десятиліття, у лозуватському колишньому колгоспі ім. Першого Травня.

— З хорошими людьми довелося співпрацювати — з керівником господарства Михайлом Борозняком, азів агрономічної справи навчався у головного агронома Семена Михальченка, який ставився до мене, як до сина. Його рід був великий, а в Лозуватці досі залишилася вулиця ім.Михальченків. Таку ж назву присвоєно одній з алей дендропарку, — пояснює Микола Дмитрович.

Він пам’ятає свій перший робочий день — 26 серпня 1975 року. Лозуватське господарство на той час було насінгоспом першої категорії, де серед інших культур вирощувалася гібридна кукурудза Вір 25 та інші. Агроном розповідає, що великих врожаїв добитися не вдавалося, однак гібридна кукурудза приносила добрі прибутки.

М.Д.Тихоступ працював у господарстві агрономом із захисту рослин. Найскладнішою на той час роботою вважає захист від хвороб буряків.

— Особливого вибору препаратів не було, та й з технікою перебої. Все ж якось долали і ці труднощі. Жодного гектара буряків у мене шкідники не знищили. При цьому у сімдесятих роках минулого століття вирощували їх у Лозуватці по 550 гектарів. В десятипільній сівозміні вони займали 16% (загалом в районі його площі сягали 12 тис. га). Тепер же ця культура — справжня екзотика на полях нашого району, — продовжує він. — Буряк лише посіяти — треба добряче набігатися, лінії відбити. Щоб дотримати технологію вирощування, необхідно було провести культивацію, вирівняти грунт, посіяти, прикоткувати. Не кажучи вже про те, що з осені виконувалася глибока оранка, вносилися органічні добрива. І за всім тим — простежити, аби робота йшла без погрішностей. Вирощували по 450 центнерів з гектара буряків.

Добрі врожаї збирали й гороху, який сіяли після кукурудзи або соняшнику. В один з років його вирощували 212 га. На початку жнив, у період косовиці гороху заїхав у Лозуватку тодішній начальник управління сільського господарства І.І.Удовик.

— Якщо тут не вийде по 30ц/га, з вами й вітатися перестану, — зауважив він.

— А ви гарантуєте, що на нього скошений дощі не підуть? — про всяк випадок поцікавився агроном, а такі погодні сюрпризи траплялися не раз.

— Так дощі вже пройшли, — уточнив районний начальник.

Зі слів М.Тихоступа, того року врожай становив 49,6 ц/га.

Коли мова заходить про сівозміну, Микола Дмитрович зауважує, що у лозуватському господарстві вона становила десять культур, а в Кам’януватці, яка до нього відносилася, діяла так звана восьмипілка.

Про молодість і роки роботи на полях тепер М.Тихоступ лише згадує. Більшість його друзів, як і він сам, мешкають у Шполі. Народився ж ювіляр у населеному пункті, якого сьогодні вже важко відшукати на карті нашого району.

— Між Васильковим й Іскреним був такий хутір Устимівка, всього 96 дворів. Тепер вже його, можна сказати, нема. А у роки мого дитинства діяла ще й чотирикласна школа, — додає Микола Тихоступ.

Ольга Качан

Актуальні новини

Лебединський синдром

on 15 червня 2018

Після того, як ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» змінило власника, дехто з передбачливих шполян почав пророкувати, що зміна розмірів Шполянської ОТГ не за...

Спокійно не пройдеш

on 15 червня 2018

Собака з давніх-давен була і є другом людини. Тварини дуже звикають до своїх господарів. Знаю історію, коли одна родина літаком...

Вистава «Шполянська кайдашева сім’я» продовжується

on 08 червня 2018

Днями з’явилося повідомлення уряду про те, що кошти, виділені на ремонт доріг, освоюються вкрай повільно, і це змусило виконавчу владу...

Витримаємо все, бо за нами — читачі

on 08 червня 2018

Вчора в Україні відсвяткували День журналіста, усіх тих, хто створює газети, теле-радіо передачі, інформує суспільство про новини, події, контролює діяльність...

РАБИНОВИЧ ПРИПУСТИВ, ЩО СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ ТЕЛЕПРОЕКТ «КАНДИДАТ» МОЖЕ БУТИ ПРОДОВЖЕНИЙ НА ТРИ СЕЗОНИ

on 08 червня 2018

Політико-соціальний проект «Кандидат» може тривати три сезони. Про це заявив народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович...

Екологія майбутнього залежить від сьогодення

on 08 червня 2018

Мальовнича Черкаська область славиться своїм Канівським природним заповідником та Національним дендрологічним парком «Софіївка», яку виправдано називають перлиною садово-паркового мистецтва. Цей...

І поліція надаватиме інформацію?

on 08 червня 2018

Інформацію про доходи для надання субсидій, як і раніше, надаватиме Державна Фіскальна служба України. Пенсійний фонд України, крім інформації про розмір...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.