­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Інколи можна почути вислів, що агрономія — то швидше не професія, а спосіб життя. Таку непросту, але почесну роботу в юності обрав для себе шполянин Микола Тихоступ, який днями відзначив 70-річний ювілей. Працював він у різних господарствах, та найдовше, майже два десятиліття, у лозуватському колишньому колгоспі ім. Першого Травня.

— З хорошими людьми довелося співпрацювати — з керівником господарства Михайлом Борозняком, азів агрономічної справи навчався у головного агронома Семена Михальченка, який ставився до мене, як до сина. Його рід був великий, а в Лозуватці досі залишилася вулиця ім.Михальченків. Таку ж назву присвоєно одній з алей дендропарку, — пояснює Микола Дмитрович.

Він пам’ятає свій перший робочий день — 26 серпня 1975 року. Лозуватське господарство на той час було насінгоспом першої категорії, де серед інших культур вирощувалася гібридна кукурудза Вір 25 та інші. Агроном розповідає, що великих врожаїв добитися не вдавалося, однак гібридна кукурудза приносила добрі прибутки.

М.Д.Тихоступ працював у господарстві агрономом із захисту рослин. Найскладнішою на той час роботою вважає захист від хвороб буряків.

— Особливого вибору препаратів не було, та й з технікою перебої. Все ж якось долали і ці труднощі. Жодного гектара буряків у мене шкідники не знищили. При цьому у сімдесятих роках минулого століття вирощували їх у Лозуватці по 550 гектарів. В десятипільній сівозміні вони займали 16% (загалом в районі його площі сягали 12 тис. га). Тепер же ця культура — справжня екзотика на полях нашого району, — продовжує він. — Буряк лише посіяти — треба добряче набігатися, лінії відбити. Щоб дотримати технологію вирощування, необхідно було провести культивацію, вирівняти грунт, посіяти, прикоткувати. Не кажучи вже про те, що з осені виконувалася глибока оранка, вносилися органічні добрива. І за всім тим — простежити, аби робота йшла без погрішностей. Вирощували по 450 центнерів з гектара буряків.

Добрі врожаї збирали й гороху, який сіяли після кукурудзи або соняшнику. В один з років його вирощували 212 га. На початку жнив, у період косовиці гороху заїхав у Лозуватку тодішній начальник управління сільського господарства І.І.Удовик.

— Якщо тут не вийде по 30ц/га, з вами й вітатися перестану, — зауважив він.

— А ви гарантуєте, що на нього скошений дощі не підуть? — про всяк випадок поцікавився агроном, а такі погодні сюрпризи траплялися не раз.

— Так дощі вже пройшли, — уточнив районний начальник.

Зі слів М.Тихоступа, того року врожай становив 49,6 ц/га.

Коли мова заходить про сівозміну, Микола Дмитрович зауважує, що у лозуватському господарстві вона становила десять культур, а в Кам’януватці, яка до нього відносилася, діяла так звана восьмипілка.

Про молодість і роки роботи на полях тепер М.Тихоступ лише згадує. Більшість його друзів, як і він сам, мешкають у Шполі. Народився ж ювіляр у населеному пункті, якого сьогодні вже важко відшукати на карті нашого району.

— Між Васильковим й Іскреним був такий хутір Устимівка, всього 96 дворів. Тепер вже його, можна сказати, нема. А у роки мого дитинства діяла ще й чотирикласна школа, — додає Микола Тихоступ.

Ольга Качан

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.