­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 серпня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

Побутує думка, що чим старшою стає жінка, тим менше вона радіє своїм дням народження, засмучуючись, що молодість чимраз віддаляється. А от старенька Зоя Йосипенко з Лебедина, яка 23 березня зустріла свою 93-тю весну, здається, радіє у свій день народження.

Та й як не радіти, коли доля послала довгого віку у колі турботливої і дружної родини. Коли до її хати заходять діти, онуки, сестри, брат, з’їжджаються правнуки, інша рідня, в іменинниці від хвилювання аж сльози з’являються на очах. Не зміг прийти лише 90-річний молодший брат Олексій. Значить, недаремно свій довгий вік звікувала, недарма так важко трудилася, виховавши разом з чоловіком Іваном Івановичем чотирьох дітей, трьох доньок Ольгу, Катерину, Варвару і сина Миколу.

Вона, багатодітна мати, і сама з великої родини. П’ятнадцятирічним підлітком Зою забрали разом з іншою лебединською молоддю аж на чотири роки на примусові роботи до Німеччини у місто Швандорф.

— У німецьких господарів вона трудилася по господарству, доглядала корову, свині. Як треба, то й косила, возила корми тваринам, — розповідає син Микола. — Чужина, звичайно — то не рідна сторона, однак матір там не ображали. Проте додому вона добиралася цілих два місяці.

— Я щойно народилася, коли після звільнення з Німеччини додому повернулася Зоя, найстарша з-поміж дітей, — долучається до розмови наймолодша сестра Євдокія.

У перші післявоєнні роки Зоя трудилася на Матусівському цукровому заводі. Там-таки знайшлася робота і для її майбутнього чоловіка Івана. Так і познайомилися двоє лебединських молодих людей на матусівському підприємстві. Коли молоді побралися, Зоїн батько Антон Дем’янович придбав їм стару хату на подвір’ї, де й досі мешкають Йосипенки.

— Був період, коли довкола хати не дозволялося нічого будувати, — продовжує Микола Іванович. — А коли дозволили, поїхав батько колгоспним трактором аж на Північ заготовляти будматеріали. У ті часи в Лебедині діяло три колгоспи. Щоліта з кожного господарства експедитори їхали на Північ, закуповували ліс, різали його, складали. А коли наставала зима, замерзали там річки, лише тоді залізницею за тисячі кілометрів перевозили деревину до Лебедина. Батько теж там трудився і заробив собі матеріалів на будівництво житла. Лише у 1968-ому році батьки разом з нами, дітьми, вселилися в новозведену хату.

У роки молодості Зої Антонівни особливого вибору роботи в селі не було і вона увесь трудовий вік заробляла на прожиття тим, що в ланці сапала на полі по три, а то й сім гектарів буряків в колишньому колгоспі ім. Петровського. Устигала і вдома вправлятися, адже мала четверо дітей, велике домашнє господарство і чоловіка-механізатора, що увесь час на роботі.

Разом з рідними з днем народження одну з найстарших жительок Шполянщини привітав представник районної ради ветеранів війни і праці Олександр Пряжко, голова Лебединської ради ветеранів Микола Волик, а від Лебединської сільської ради вручила вітальну адресу Оксана Євенко.

Ольга Качан

Актуальні новини

КОЛИ МЕДИКИ ПРИЇДУТЬ НА ВИКЛИК

on 16 серпня 2018

Як відомо більшості громадян, швидку допомогу потрібно викликати тоді, коли у цьому справді є необхідність. Попри те, є жителі району,...

У Надточаївці і Соболівці карантин

on 10 серпня 2018

На Шполянщині на загальній площі 10 га запроваджено карантин через поширення американського білого метелика.

До уваги платників податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів!

on 10 серпня 2018

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів...

Скільки коштують вибори

on 10 серпня 2018

«Дух виборів» уже витає над країною — до них залишився рік. Обрати керманичів для народу — «задоволення», як відомо, небезкоштовне...

Плануйте вихідні

on 10 серпня 2018

З 24 по 26 серпня (п’ятниця — неділя) неробочі дні у зв’язку зі святкуванням 27-ї річниці нашої незалежності. Відпрацьовувати їх,...

Чи погодилася «Укрпошта» з пропозицією матусян

on 06 серпня 2018

Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі...

А на районну лікарню грошей немає?

on 06 серпня 2018

Напружена ситуація з виплатою заробітної плати персоналу Шполянської центральної районної лікарні виникла наприкінці липня.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.