­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 15 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Побутує думка, що чим старшою стає жінка, тим менше вона радіє своїм дням народження, засмучуючись, що молодість чимраз віддаляється. А от старенька Зоя Йосипенко з Лебедина, яка 23 березня зустріла свою 93-тю весну, здається, радіє у свій день народження.

Та й як не радіти, коли доля послала довгого віку у колі турботливої і дружної родини. Коли до її хати заходять діти, онуки, сестри, брат, з’їжджаються правнуки, інша рідня, в іменинниці від хвилювання аж сльози з’являються на очах. Не зміг прийти лише 90-річний молодший брат Олексій. Значить, недаремно свій довгий вік звікувала, недарма так важко трудилася, виховавши разом з чоловіком Іваном Івановичем чотирьох дітей, трьох доньок Ольгу, Катерину, Варвару і сина Миколу.

Вона, багатодітна мати, і сама з великої родини. П’ятнадцятирічним підлітком Зою забрали разом з іншою лебединською молоддю аж на чотири роки на примусові роботи до Німеччини у місто Швандорф.

— У німецьких господарів вона трудилася по господарству, доглядала корову, свині. Як треба, то й косила, возила корми тваринам, — розповідає син Микола. — Чужина, звичайно — то не рідна сторона, однак матір там не ображали. Проте додому вона добиралася цілих два місяці.

— Я щойно народилася, коли після звільнення з Німеччини додому повернулася Зоя, найстарша з-поміж дітей, — долучається до розмови наймолодша сестра Євдокія.

У перші післявоєнні роки Зоя трудилася на Матусівському цукровому заводі. Там-таки знайшлася робота і для її майбутнього чоловіка Івана. Так і познайомилися двоє лебединських молодих людей на матусівському підприємстві. Коли молоді побралися, Зоїн батько Антон Дем’янович придбав їм стару хату на подвір’ї, де й досі мешкають Йосипенки.

— Був період, коли довкола хати не дозволялося нічого будувати, — продовжує Микола Іванович. — А коли дозволили, поїхав батько колгоспним трактором аж на Північ заготовляти будматеріали. У ті часи в Лебедині діяло три колгоспи. Щоліта з кожного господарства експедитори їхали на Північ, закуповували ліс, різали його, складали. А коли наставала зима, замерзали там річки, лише тоді залізницею за тисячі кілометрів перевозили деревину до Лебедина. Батько теж там трудився і заробив собі матеріалів на будівництво житла. Лише у 1968-ому році батьки разом з нами, дітьми, вселилися в новозведену хату.

У роки молодості Зої Антонівни особливого вибору роботи в селі не було і вона увесь трудовий вік заробляла на прожиття тим, що в ланці сапала на полі по три, а то й сім гектарів буряків в колишньому колгоспі ім. Петровського. Устигала і вдома вправлятися, адже мала четверо дітей, велике домашнє господарство і чоловіка-механізатора, що увесь час на роботі.

Разом з рідними з днем народження одну з найстарших жительок Шполянщини привітав представник районної ради ветеранів війни і праці Олександр Пряжко, голова Лебединської ради ветеранів Микола Волик, а від Лебединської сільської ради вручила вітальну адресу Оксана Євенко.

Ольга Качан

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.