­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Побутує думка, що чим старшою стає жінка, тим менше вона радіє своїм дням народження, засмучуючись, що молодість чимраз віддаляється. А от старенька Зоя Йосипенко з Лебедина, яка 23 березня зустріла свою 93-тю весну, здається, радіє у свій день народження.

Та й як не радіти, коли доля послала довгого віку у колі турботливої і дружної родини. Коли до її хати заходять діти, онуки, сестри, брат, з’їжджаються правнуки, інша рідня, в іменинниці від хвилювання аж сльози з’являються на очах. Не зміг прийти лише 90-річний молодший брат Олексій. Значить, недаремно свій довгий вік звікувала, недарма так важко трудилася, виховавши разом з чоловіком Іваном Івановичем чотирьох дітей, трьох доньок Ольгу, Катерину, Варвару і сина Миколу.

Вона, багатодітна мати, і сама з великої родини. П’ятнадцятирічним підлітком Зою забрали разом з іншою лебединською молоддю аж на чотири роки на примусові роботи до Німеччини у місто Швандорф.

— У німецьких господарів вона трудилася по господарству, доглядала корову, свині. Як треба, то й косила, возила корми тваринам, — розповідає син Микола. — Чужина, звичайно — то не рідна сторона, однак матір там не ображали. Проте додому вона добиралася цілих два місяці.

— Я щойно народилася, коли після звільнення з Німеччини додому повернулася Зоя, найстарша з-поміж дітей, — долучається до розмови наймолодша сестра Євдокія.

У перші післявоєнні роки Зоя трудилася на Матусівському цукровому заводі. Там-таки знайшлася робота і для її майбутнього чоловіка Івана. Так і познайомилися двоє лебединських молодих людей на матусівському підприємстві. Коли молоді побралися, Зоїн батько Антон Дем’янович придбав їм стару хату на подвір’ї, де й досі мешкають Йосипенки.

— Був період, коли довкола хати не дозволялося нічого будувати, — продовжує Микола Іванович. — А коли дозволили, поїхав батько колгоспним трактором аж на Північ заготовляти будматеріали. У ті часи в Лебедині діяло три колгоспи. Щоліта з кожного господарства експедитори їхали на Північ, закуповували ліс, різали його, складали. А коли наставала зима, замерзали там річки, лише тоді залізницею за тисячі кілометрів перевозили деревину до Лебедина. Батько теж там трудився і заробив собі матеріалів на будівництво житла. Лише у 1968-ому році батьки разом з нами, дітьми, вселилися в новозведену хату.

У роки молодості Зої Антонівни особливого вибору роботи в селі не було і вона увесь трудовий вік заробляла на прожиття тим, що в ланці сапала на полі по три, а то й сім гектарів буряків в колишньому колгоспі ім. Петровського. Устигала і вдома вправлятися, адже мала четверо дітей, велике домашнє господарство і чоловіка-механізатора, що увесь час на роботі.

Разом з рідними з днем народження одну з найстарших жительок Шполянщини привітав представник районної ради ветеранів війни і праці Олександр Пряжко, голова Лебединської ради ветеранів Микола Волик, а від Лебединської сільської ради вручила вітальну адресу Оксана Євенко.

Ольга Качан

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.