­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 28 травня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 28 29 30
31            

Одна з найстарших жительок Мар’янівки Любов Сарапіонівна Тутик 23 листопада відзначила 90-літній ювілей. Як згодом розповів її син Олексій, який допомагає матері на старості літ в побуті та по господарству, останній місяць осені у їхній родині багатий на свята. Днями день народження святкував і один з синів ювілярки Іван, і зять, а ще ж на Михайла, 21 листопада у їхньому селі звикли приймати гостей, бо ж храмове свято! До речі, як раніше нерідко траплялося, сама баба Люба записана 23-го, а насправді народилася 21 числа місяця. Так і виходить, що святковий стіл як поставили посеред хати, то ледве не тиждень є нагода зібратися гуртом родині.

Любов Сарапіонівну в селі знають як невтомну трудівницю, а ще життєрадісну жінку і талановиту учасницю хор-ланки. Через поважний вік старенька вже не бере участі у сільській художній самодіяльності, та секретар сільської ради Тетяна Кравченко і досі не забула, які смачні вареники з суницями вона варила, коли виїжджали на районні заходи.

Ніби на підтвердження тих слів іменинниця з посмішкою стверджує:

— Знайте, я прожила щасливе і радісне життя.

Демонструє старий фотознімок у рамці під склом, де вона у весільному платті зі своїм чоловіком Степаном, дружкою і боярином. За мить вже тримає в руках інший — тут подружжя вже дещо старше, а поряд — трійко діток, донька Марія і ще малолітні Олексій з Іваном. Згадуючи свого чоловіка, якого кілька років тому поховала, бабуся Люба втирає сльозу:

— Я так його любила і так без нього сумую…

Проте повертається до радісних новин, бо за день очікувала приїзду улюбленої донечки з онуками з Мелітополя.

— Якби я вам розповіла, що пережила — слухали б-не переслухали! — згадує бабуся свою молодість, вона до подробиць пам’ятає власне сватання.

— Був у мене хлопець Юхим. «Я ж люблю тебе ще з пуп’янка», — якось зізнавався. Потім забрали його до армії аж на сім років. Весь той час писала йому, чекала. Аж якось ідемо вулицею з подругою Олькою. А вона раптом аж вигукнула:

— Дивись, Любо, солдат іде!

— Де ти його побачила, коли довкола одні баби та дівчата?

Люба була невисокого зросту, от і запримітила знайомого з дитинства Степана дещо пізніше за приятельку. Юнак повернувся у відпустку з армії і доводився Любі кумом, позаяк у юному віці їх разом запросили хрестити малюка.

— Я до нього куме, а він мене не хоче кумою називати, — пояснює. — а потім і зізнався: «Яка ж ти мені кума, коли люблю тебе дуже!».

Доки Люба роздумувала, Степан пішов до її батька просити доньчиної руки.

— Та забирай доньку заміж! У мене ж їх троє! — не заперечував чоловік.

Так і стала вона дружиною Степана, хоч і не зустрічалася з ним. Ще не один рік очікувала, доки дослужить в армії. Полюбила його, бо виявився добрим і хазяйновитим чоловіком. Разом тримали велике господарство. Любов Тутик часто запрошували мазати людські хати. Розповідає, що часом і черга бажаючих виникала. Зі своїми сестрами Надією і Павлиною Любов Сарапіонівна всю роботу супроводжувала піснею.

Навіть у дев’яносто жінка полюбляє співати. Та таких пісень, що рідко нині й почуєш.

— Не ходи, улане, понад берегами,

Не суши серденька чорними бровами, — зазвучали рядки її улюбленої, а потім ще і ще.

З 90-літтям Л.С.Тутик завітали привітати гості з району, керівник апарату райдержадміністрації Любов Бакалина, голова районної організації ветеранів війни і праці Володимир Пустовіт, а також секретар Мар’янівської сільської ради Тетяна Кравченко. Вони вручили старенькій квіти і подарунки, подякували за її багатолітню працю, побажавши ще й до столітнього ювілею прожити при здоров’ї, не втрачаючи притаманного їй життєвого оптимізму.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

Субсидії по-новому

on 24 травня 2018

На який термін призначатиметься Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний...

До уваги читачів!

on 23 травня 2018

Інформацію, опубліковану в газеті «Шполянські вісті» в №№ 96-97 від 23 листопада 2017 року під заголовком «В ТОВ «Маяк -...

ПриЄмно чи ПриЯмно? Шполянські дороги: скільки коштуватиме ремонт?

on 17 травня 2018

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі,...

Відтепер декларувати треба доходи всієї сім’ї

on 17 травня 2018

Відтепер отримувачі субсидій мають декларувати доходи всіх членів сім’ї, навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.“Мінсоцполітики з 1 травня 2018...

Як зараховується страховий пенсійний стаж

on 17 травня 2018

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально...

Україна – країна великих можливостей

on 17 травня 2018

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд...

Наводять «порядки», а кому з того користь?

on 08 травня 2018

Не перший тиждень свіжу ароматну випічку працівниця районного споживчого товариства реалізує не зі звичного зеленого намету на алеї біля ресторану...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.