­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

28 квітня відзначила 90 років з дня народження жителька Василькова Ганна Данилівна Бурлака. І хоч у такому віці стареньким уже не надто хочеться святкувати, та кажуть мудрі люди, що подібний ювілей — то справжнє свято, позаяк далеко не кожному Бог відміряє такого довгого віку.

Мабуть, варто додати: ще й при такому-сякому здоров’ї та при світлій пам’яті. Все це — про ювілярку. Одне лиш вона того весняного дня, коли вишневий цвіт на вулиці змінювався яблуневим, призабула — те, що в останні дні квітня її день народження. Цю прикрість виправили представники районної і сільської влади. Завітавши з квітами і подарунками до оселі Ганни Данилівни, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, голова районної ради ветеранів війни і праці Володимир Пустовіт та Васильківський сільський голова Іван Дубина жартома поцікавилися у господині, яка сама відкрила двері гостям:

— Це ж у вас сьогодні ювілей?

— А я й не знаю!.. — щиро зізналася бабуся, однак запросила до хати прибулих, зрадівши спілкуванню. Його, як відомо, так не вистачає самотнім людям.

У хаті старенької тепло, проте вона і в приміщенні, і навіть на вулицю виходить босоніж. Згодом зізнається, що так звикла. Донедавна, як «вибігала» навіть взимку до криниці, що біля хати, витягнути води, то теж не взувала ні шкарпеток, ні черевиків. Хтозна, може, то і є один з секретів довголіття однієї зі старійшин Василькова.

У хаті бабуся Ганна обмовилася:

— Оце щоб вам не заважати, я вилізу на лежанку, — і бабуся поспішила та, незважаючи на старість, миттю опинилася біля грубки.

Розповіла, що найнеобхідніше — натопити в хаті, зварити їсти — їй допомагає племінник Анатолій Ульяніцький, який проживає неподалік.

— Коли помирала його мати, а моя сестра, наказувала синові, аби тримався тітки. От він і допомагає, — пояснює ювілярка.

Про своє життя вона оповідає ніби жартома, хоч юність, та й зрілі роки не балували її. Такий тоді був час непростий. Власної сім’ї, дітей Ганна Данилівна не має.

— Хто мене таку, сім разів негарну візьме?! — усміхаючись, відповідає на запитання про сім’ю.

Хоча причина, очевидно, не в красі, а в тому, що у післявоєнні роки багато чоловіків і навіть юнаків не повернулися з фронту. Тож багато наречених, жінок залишилися як не вдовами, то вік дівували.

Г.Д.Бурлака чітко пам’ятає, що має 42 роки трудового стажу. Багато робіт вона виконувала ну зовсім нежіночих. В роки окупації корінна васильківчанка разом з односельцями ночами копали окопи чи, як називає, траншеї від широкої дороги до кар’єру.

— У Капустиному, Іскреному стояли німці. А нас, дівчат, вночі на те копання супроводжував солдат. Так само, з ним, під покровом ночі і поверталися, — додає жінка.

Про роботу в колгоспі згадує неохоче, зізнаючись, що майже у ньому не була.

— У колгоспі тяжко працювали, а писали лише трудодні. Якось зустріла знайому, а вона й каже: «Ти плюнь на те все! Поїхали зі мною на Донбас, там хоч заробити можна!»

— Так мене ж без паспорта нікуди не візьмуть!

— Підемо до вербовщика, він щось придумає. Запише, що ти їдеш на цілину, а насправді — на Донбас, — пояснила знаюча приятелька.

Так Ганну доля закинула на схід України, де вона п’ять років трудилася шахтарем. Після повернення до Василькова чверть століття працювала на випалюванні цегли на місцевому цегельному заводі.

Розказуючи про своє життя, бабуся Ганна не забула подякувати гостям за те, що цікавляться її історією. І відразу, без окулярів прочитала вітальну листівку від районної влади. Окуляри вона вдягає лиш тоді, коли читає газети, зокрема «Шполянські вісті». А періодики в старенької вистачає біля лежанки. Тож і на старості Г.Д.Бурлаці не нудно.

Ольга Гриценко

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.