­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 16 листопада 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Анатолію Івановичу Рябоконю днями зозуля накувала шість десятків років з дня народження і більшість з прожитих ним років пов’язані з швейною справою. Вірніше сказати — з механічною частиною швейного виробництва.

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва звання «заслуженого» отримали й кілька черкащан. Указ про присвоєння звання підписав Президент України Петро Порошенко.

Не буває в житті випадкових подій. Трудова біографія шполянки Валентини Малахової, начальника відділу з призначення всіх видів соціальних допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації — тому промовисте підтвердження.

«На фермі колгоспу ім. Петровського Коваленко Г.М. проводить голосну читку», «Студентка-заочниця Московського с/г інституту проводить огляд літератури по садівництву в садогородній бригаді», «Передова свинарка к-пу ім.Петровського проводить обговорення книги Леонова «Русский лес», «Агроном т. Курінний проводить огляд літератури на сільськогосподарську тему для книгонош» — ці твердження сьогодні виглядають як мінімум дивними, незвичними. Бо які там обговорення книг на фермах, коли й ферми у багатьох селах нині не побачиш. Та й книги читають значно менше людей, ніж раніше.

Квітучого осіннього дня жителька Шполи Надія Іванівна Осадченко відзначатиме 85-річчя. Я знаю Надію Іванівну понад три десятиліття з тих пір, як приїхала в Шполу після аварії на Чорнобильській АЕС. Ми сусіди, живемо в одному під’їзді. А коли обоє вийшли на заслужений відпочинок, заприятелювали. Підтримуємо один одного в усьому.

Відомого українського режисера, володаря українського «Оскара» - кінопремії «Золота дзиґа» за кращий документальний фільм року «Будинок «Слово» Тараса Томенка на Шполянщині добре знають.

Дівчина повільно піднялася старими дерев’яними  сходами. Ось і кабінет директора школи. Тамуючи в серці хвилювання, вже готова була постукати, але зсередини долинали голоси, тож вирішила почекати. Та раптом двері прочинилися і вона ледь не зойкнула з несподіванки. На порозі стояла її перша вчителька Галина Дмитрівна Махиня. Хоча за роки, що минули, вони жодного разу не бачилися, жінка теж відразу впізнала в рудоволосій красуні Людмилку Кожушко, оте дівча з допитливими очима…

Після кількарічної перерви наша землячка, письменниця Катерина Мотрич нещодавно побувала на Шполянщині. Вона приїхала вшанувати пам’ять письменника, також нашого земляка і свого доброго товариша Миколи Томенка. Їдучи на малу батьківщину, Катерина Вакулівна привезла книги власного нового роману «Трьохсотлітня Голгофа. Фавор» та погодилася розповісти про передумови його появи, свої переживання та героїв твору. А ще зізналася, що дуже скучила за земляками.

Андрій Рокоман разом з сім’єю переїхав до Капустиного з Богуславського району чотири роки тому. У дружини тут проживають родичі, тож вибір і впав на село. «Не любимо ми в містах жити, — пояснює чоловік. — Перед тим, як виїжджати, був вибір — квартира в обласному центрі чи будинок в селі? Обрали село». І додає, що жодного разу про це не пожалкували.

Колишній голова Апеляційного суду Черкаської області Віктор Подорога відомий жителям району не лише як поет-гуморист. Йому до вподоби займатися й садівництвом. На його присадибній ділянці в ці дні дозріли яблука, груші, сливи. Вродив на славу й виноград.

Щаслива та людина, в якої на життєвому шляху трапляються щедрі, добрі люди, що завжди підтримають та допоможуть у вирішенні найскладніших проблем. Саме таким є директор ТОВ «Сигнаївський КХП» Микола Петрович Полтавець. Хоча його діти вже закінчили навчання в нашій школі, та він ніколи не стоїть осторонь шкільного життя.

За плечима у ювілярки – 60 років праці в колгоспі. Нелегкою була доля цієї жінки, але вона звикла не нарікати на труднощі, а кожну подію в житті сприймати як Божу благодать.

30 серпня в читальному залі районної бібліотеки відбулася зустріч з краєзнавцем, музейним працівником, жителем Лебедина Іваном Олексійовичем Єлінецьким, який цього дня відзначив 80-річний ювілей.

28 серпня 60-річчя постукало у двері одного з засновників спілки фермерів «Деметра» з Матусова, відомого на Шполянщині аграрія Петра Івановича Волинця.

Аграрій з діда – прадіда, так можна сказати про Петра Івановича. Його дід обробляв землю, батько трудився у колгоспі бригадиром тракторної бригади. Усталена в родині любов і пошана до землі не оминула ні Петра Волинця, ні його брата Григорія Івановича і сестру Катерину Іванівну. Григорій став агрономом, Петро — інженером – механіком, а Катерина трудилася в колгоспі «Комуніст» економістом.

Лебединський краєзнавець, автор кількох десятків краєзнавчих нарисів про Лебедин, член авторського колективу книги «Роки і люди: історія Лебединського насіннєвого заводу» Іван Олексійович Єлінецький сьогодні відзначає 80-ліття.
Зі шкільної лави ювіляра найбільше цікавили два предмети: математика й історія. Прихильність до точних наук визначила подальшу професію, а любов до історії — найбільше захоплення в житті.

Днями пощастило поспілкуватися з цікавими людьми – Оленою Іванівною Шинкаренко і Віктором Іларіоновичем Надточієм з Георгіївки.

Віктор Іларіонович вже ділився спогадами про рідну Георгіївку на сторінках газети, а в день святкування Дня села в Іскреному похвалився, яке розмаїття квітів вирощує Олена Іванівна.

Володимир Олександрович Колотило за своє перше 70-річчя яких тільки епітетів не удостоївся. Він і чесний, і добросовісний, жорсткий і суворий, пунктуальний і… І цей перелік можна продовжувати.

Тяжкі роки окупації, звільнення рідного міста від фашистів, важкі післявоєнні часи і голод — все це зі сторінок життя шполянина Олександра Сергійовича Поліщука, якому завтра зозуля накує 80 років.

Інну Тихенко в Надточаївці знають і старі, і малі. Соціальний працівник з 10-річним стажем, вона для стареньких як «швидка допомога». Добродушна і працьовита, Інна Григорівна обслуговує чотирнадцять односельців. Доставляє продукти, допомагає по господарству. А що головне для самотніх людей похилого віку? Так, поговорити, як кажуть, відвести душу у розмові з доброю людиною. Тож Інна Тихенко й бесіду підтримає, й новини сільські розповість.

На околиці Лип’янки, де квітує соняшникове поле, проживає одна з найстарших жительок села, учасниця Другої світової війни, ветеран праці Марія Діденко. Днями старенька відзначила свій 90-річний ювілей.

Днями голова райдержадміністрації Володимир Потапенко відзначив своє 55-річчя. Як в народі кажуть — до старості ще далеко, але життєвий досвід за плечима вже має.

Буває, що досліджуючи коріння свого роду, люди дізнаються про неординарні події, до яких причетна рідня. Інколи виявляється, що в роду наших сучасників були відомі особистості, які зіграли помітну роль в історії. Житель Лебедина, депутат сільської ради Іван Поскребишев носить відоме у колишньому Радянському Союзі прізвище державного, політичного і партійного діяча, особистого помічника Йосипа Сталіна (понад 20 років).

Вже вісім років жоден захід у відділенні денного перебування територіального центру Шполянської об’єднаної територіальної громади не обходиться без участі нашого соловейка – художнього керівника, баяніста, відмінного співака і актора Василя Павловича Третяка.

У різний час популярні різні професії. Сьогодні модно ставати юристами, фахівцями у сфері інформаційних технологій. А ще років сорок тому, коли вчені доводили, що за атомною енергетикою майбутнє, була новою і престижною професія атомника.

Сільське подвір’я поросло споришем. Попід стареньким тином, що веде на город, виструнчилися рожево-бордові мальви. Невелика світла хата баби Наді зведена на підвищенні, а довкола неї поросли височезні акації. З іншого боку, ближче до шляху, багато років, ніби охоронець на подвір’ї, розлогий дуб з недозрілими, ще зеленими жолудями. Старенька господиня далеко від хати вже не відходить. Всередині липня їй виповнилося дев’яносто літ.

Коли заходиш на подвір’я Наталії й Павла Гончарів, перше, на що звертаєш увагу — тут все потопає у квітах. Доглянуті петунії, пеларгонії одна з-поперед одної яскравіють червоними, рожевими, оранжевими, жовтими кольорами.

18 липня на своїй сторінці у Фейсбук письменник – земляк Михайло Слабошпицький опублікував пост: «З Торонто прийшла сумна звістка: завершився земний шлях мого доброго приятеля Степана Горлача. 9 січня ц.р. він зустрів своє 97-ліття.

У наступному році виповниться сорок літ, як у Журавську сільраду прийшла на роботу працівник паспортного столу Ніна Паращенко. Сьогодні вона тут найдосвідченіший працівник.

Будинок жительки Василькова, старенької Ольги Рудь потопає в літній зелені. На подвір’ї походжає птиця і на перший погляд здається, що на вулиці багато подвір’їв схожі один на інший. І в той же час господиня цього двору — одна з найстарших на своїй вулиці і в усьому Василькові з-поміж майже двох тисяч жителів.

Днями директор шполянського шахового клубу Юрій Володимирович Поліщук відзначає своє вісімдесятиліття. До редакції завітали його друзі з проханням розповісти про шполянина, який доклав немало зусиль для створення у нашому місті клубу любителів шахів, залучення до інтелектуальної гри молоді.

Ох ці думки. Не встигнеш присісти — так і рояться в голові, ніби бджоли у вулику. Та все про минуле і про минуле.

Ось і цього разу, щойно вирішив на лавці відпочити, як згадалися Михайло Антонович Радченко і Феодосій Костянтинович Рудь. Це саме з ними працював на заправці, першій, що обслуговувала автомобілі на трасі.

До 95-літнього ювілею Шполянщини виготовлені ювілейні медалі «95 років Шполянському району». Такі пам’ятні відзнаки голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Олександр Кузуб вручили двом довгожителькам району, які завітали на урочистості з нагоди цього свята.

Наш народ любить щось вигадувати. Особливо ж оригінальні ідеї стають в пригоді, коли виникає потреба зекономити кошти. На одній з околиць Шполи можна побачити садибу, огорожа довкола якої виготовлена зі скляних пляшок.
Господаря такого незвичайного тину довелося зустріти неподалік. Пенсіонер Микола Сивак саме пас гусей.

Рідко замислюємося, коли йдемо світлою смугою свого життя, і не знаємо, за яким рогом чигає на нас хвороба. Вона накриває чорною хвилею в найнеочікуваніший момент, штовхаючи в безодню розпачу, безпорадності, безсилля. І впоратися з недугою нам допомагають ті, кому в  таких випадках найбільше довіряємо, в чиї очі зазираємо з надією, з чиїх вуст ловимо кожне слово, на кого буває сердимося, і кому, одужавши, ладні цілувати руки – наші лікарі.

Щемливі спогади про далеке дитинство нахлинули в душі Любові Герасименко з Лебедина, коли вона прочитала в одному з травневих номерів газети замітку «Унікальні фільми про Шполянщину». У ній ідеться про два короткометражні документальні сюжети, один з яких про дитячий будинок для дітей-сиріт, батьки яких загинули у роки Другої світової війни, в Дар’ївці «Діти героїв». Такі реліквії потрапили до рук Володимира Кияна з Лозуватки. Любов Антонівна завітала до редакції, аби й собі побачити ті фільми. Як розповіла Л.А. Герасименко, вона народилася у Дар’ївці післявоєнного 1948 року.

На обличчях пацієнтів помітне хвилювання. Ще б пак, ендоскопія, процедура не з приємних. Зітхнувши, я зайняла чергу й, щоб скоротати час, підійшла до розміщеного поряд стенду. Від зображених на світлинах хворобливих утворень в людському організмі охопив жах. Хотілося бігти геть. Але щойно переступила поріг кабінету і зустрілася очима з лікарем Оксаною Домчук, відчула себе впевненіше. Її погляд випромінював тепло.

Коли в середині 90-их років минулого століття в Україні створювалася тоді ще нова казначейська служба, очолити її районне управління запропонували Павлу Григоровичу Слюсарю.

Інколи буває, що за паспортом людина має одне ім’я, а друзі та знайомі називають її іншим. Так склалося і в матусянки Олени Минівни Малюти, яку у селі частіше кличуть Ольгою. Навіть на вулиці, коли запитати Олену Малюту, уточнюють, чи не Ольгу, бува.

У Шполі побував відомий філателіст Олександр Канівець, за свою діяльність нагороджений медаллю Асоціації філателістів України спільно з генеральною дирекцією Укрпошти в ранзі позолоченої за експозицію «Історія пошти на Українських землях» та двома срібними медалями за експозиції «Перші марки Української держави» та «Марки Карпатської України. 1945 рік».

Більшості людей сьогодні важко уявити, що жителька Мар’янівки Ганна Кугот за все своє життя майже ніколи не виїжджала з рідного села. А віку Бог послав їй довгого — у грудні нинішнього року старенькій має виповнитися 95 років. При цьому Ганна Данилівна стала однією з тих двох ровесників району, які побували в райцентрі на урочистостях з нагоди 95-річного ювілею Шполянщини.

Актуальні новини

Між Буртами та Цвітківським відділенням відремонтували дорогу

on 15 листопада 2018

На минулому тижні тривали ремонтні роботи на дорозі від Буртів до Цвітківського відділення. Ця ділянка автошляху, а це понад 5...

Пошта створює проблеми селянам

on 15 листопада 2018

Скорочення кількості поштових відділень, зокрема й на Шполянщині набирає обертів. Дісталася ця проблема й до Капустиного. Як повідомила виконуюча обов’язки...

У Вільшані теж готуються до виборів

on 15 листопада 2018

Вільшана, що в Городищенському районі, готується стати центром об’єднаної територіальної громади, до якої, крім Вільшанської селищної, увійдуть Петриківська, В’язівська, Вербівська,...

Не зволікайте з отриманням першого паспорта

on 15 листопада 2018

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт (ID-картку). Завчасно подбати про оформлення документа необхідно випускникам загальноосвітніх навчальних...

В районі нові директори, а в ОТГ — школи

on 01 листопада 2018

Відбулася позачергова 29 сесія районної ради VІІ скликання, яку наприкінці засідання самі ж депутати назвали найкоротшою у році. Можна ще...

Субсидії та «теплі кредити» допоможуть українцям максимально безболісно перейти на нові газові тарифи

on 01 листопада 2018

Щоб полегшити жителям України перехід на нові газові тарифи, Кабмін сьогодні впроваджує стратегію посилення соціального захисту населення. Після тривалих переговорів...

У листопаді істотно подорожчає телефонний зв’язок

on 01 листопада 2018

З 1 листопада в Україні піднімуть ціни на користування стаціонарним телефонним зв’язком. Згідно рішення Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сфері...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.