­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Четвер, 17 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < серпня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акту проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року, Указом Президента України Петра Порошенка почесне звання народного артиста України присвоєно нашому земляку — уродженцю Матусова, талановитому актору театру і кіно Миколі Олійнику.

В останній дні старого року поважний ювілей став на поріг до жительки Скотаревого Василини Дементіївни Колотило — 27 грудня односельчанка відзначила 90 років з дня народження.

13 січня, на Меланки, коли надворі  панує зима, а в душах — добрий настрій, адже довкола звучать найкращі побажання щедрівників, в родині відзначаємо ще одне велике свято – ювілейний день народження нашої любої матусі та бабусі Меланії Сергіївни Царинник. З ідеальних бабусь нам дісталася найкраща!

Сьогодні бути фермером нелегко. У когось виникають проблеми з технікою, бо стара ламається, а нову не завжди вдається купити, інші господарські клопоти. Скаржаться вони і на недосконале законодавство, що стосується оренди як землі, так і водних об’єктів. Та незважаючи ні на що, фермери доклали своїх зусиль, аби наш район цьогоріч зібрав найвищий за останні роки врожай зернових. Вони сприяють, аби в селах відбувалися різноманітні культурні заходи, дні села.

Жителька Мар’янівки Лідія Федорівна Кирилюк до редакції завітала, аби віддати до друку некролог на річницю смерті брата. «Нелегке життя мені піч спекла, — сумно посміхаюсь, сказала жінка. — Сім похоронів пережила, здоров’я вже немає, а жити треба».

Днями в Києві відбулося зібрання представників відділень Піреус Банку з усіх куточків України.

Шполянин Василь Варяниця — найстарший учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в нашому районі. Цей період у житті залишив незгладимий слід у його житті і здоров’ї. Водночас шполянин за свої сімдесят три роки життя змінив не одну професію. Його знали і як механізатора, і в якості ремонтника на шполянських підприємствах, і на литовському флоті. Так склалося, що Василь Семенович об’їздив-обходив півсвіту.

Микола Іванович Кошовий – шполянин з діда – прадіда. Й нині проживає на садибі, де колись господарювали його батько й дід.

24 листопада Микола Іванович переступив 90-річний поріг. Його привітали найрідніші люди – діти й онуки, не забули й друзі, адже за півстоліття роботи у колгоспі імені Жданова багато людей знають й поважають ювіляра.

Нинішній рік – щедрий на ювілеї для родини Мошенських зі Шполи. У березні відзначив 80-річчя глава родини Петро Михайлович, а 3 грудня ювілейна дата постукала у двері берегині роду – Катерини Матвіївни. Цього дня до гостинного дому Мошенських з добрими словами привітань поспішали рідні, друзі, куми та знайомі, для яких Катерина Матвіївна – дорога і близька людина.

Володимир Хонько, який багато років трудиться у топильнянському сільгосппідприємстві «Агро-Шанс», один з тих, кому керівник Борис Фоменко довіряє найвідповідальніші ділянки роботи. Це про нього на урочистостях з нагоди Дня працівників сільського господарства сказали, що він майстер на всі руки. За відповідальне і сумлінне ставлення до роботи, вклад у розвиток агропросмислового комплексу  Володимира Андрійовича удостоєно Грамоти райдержадміністрації.

Делегація з капустинського СПОП «Агро - Прогрес» на святкуванні Дня працівників сільського господарства у райдержадміністрації була чи не найчисельнішою. За поданням керівництва сільгосппідприємства грамотами і преміями було відзначено найкращих механізаторів, комбайнерів, тваринників господарства. Серед нагороджених – тваринник Марія Височанська, яка вже понад 45 років торує доріжку на ферму.

Урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства у Матусівському сільському будинку культури зібрали посадовців, керівників та організаторів сільськогосподарського виробництва, невтомних трудівників полів і ферм, заслужених працівників сільського господарства з сільськогосподарських підприємств Матусівської об’єднаної територіальної громади.

Анатолію Івановичу Рябоконю днями зозуля накувала шість десятків років з дня народження і більшість з прожитих ним років пов’язані з швейною справою. Вірніше сказати — з механічною частиною швейного виробництва.

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва звання «заслуженого» отримали й кілька черкащан. Указ про присвоєння звання підписав Президент України Петро Порошенко.

Не буває в житті випадкових подій. Трудова біографія шполянки Валентини Малахової, начальника відділу з призначення всіх видів соціальних допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації — тому промовисте підтвердження.

«На фермі колгоспу ім. Петровського Коваленко Г.М. проводить голосну читку», «Студентка-заочниця Московського с/г інституту проводить огляд літератури по садівництву в садогородній бригаді», «Передова свинарка к-пу ім.Петровського проводить обговорення книги Леонова «Русский лес», «Агроном т. Курінний проводить огляд літератури на сільськогосподарську тему для книгонош» — ці твердження сьогодні виглядають як мінімум дивними, незвичними. Бо які там обговорення книг на фермах, коли й ферми у багатьох селах нині не побачиш. Та й книги читають значно менше людей, ніж раніше.

Квітучого осіннього дня жителька Шполи Надія Іванівна Осадченко відзначатиме 85-річчя. Я знаю Надію Іванівну понад три десятиліття з тих пір, як приїхала в Шполу після аварії на Чорнобильській АЕС. Ми сусіди, живемо в одному під’їзді. А коли обоє вийшли на заслужений відпочинок, заприятелювали. Підтримуємо один одного в усьому.

Відомого українського режисера, володаря українського «Оскара» - кінопремії «Золота дзиґа» за кращий документальний фільм року «Будинок «Слово» Тараса Томенка на Шполянщині добре знають.

Дівчина повільно піднялася старими дерев’яними  сходами. Ось і кабінет директора школи. Тамуючи в серці хвилювання, вже готова була постукати, але зсередини долинали голоси, тож вирішила почекати. Та раптом двері прочинилися і вона ледь не зойкнула з несподіванки. На порозі стояла її перша вчителька Галина Дмитрівна Махиня. Хоча за роки, що минули, вони жодного разу не бачилися, жінка теж відразу впізнала в рудоволосій красуні Людмилку Кожушко, оте дівча з допитливими очима…

Після кількарічної перерви наша землячка, письменниця Катерина Мотрич нещодавно побувала на Шполянщині. Вона приїхала вшанувати пам’ять письменника, також нашого земляка і свого доброго товариша Миколи Томенка. Їдучи на малу батьківщину, Катерина Вакулівна привезла книги власного нового роману «Трьохсотлітня Голгофа. Фавор» та погодилася розповісти про передумови його появи, свої переживання та героїв твору. А ще зізналася, що дуже скучила за земляками.

Андрій Рокоман разом з сім’єю переїхав до Капустиного з Богуславського району чотири роки тому. У дружини тут проживають родичі, тож вибір і впав на село. «Не любимо ми в містах жити, — пояснює чоловік. — Перед тим, як виїжджати, був вибір — квартира в обласному центрі чи будинок в селі? Обрали село». І додає, що жодного разу про це не пожалкували.

Колишній голова Апеляційного суду Черкаської області Віктор Подорога відомий жителям району не лише як поет-гуморист. Йому до вподоби займатися й садівництвом. На його присадибній ділянці в ці дні дозріли яблука, груші, сливи. Вродив на славу й виноград.

Щаслива та людина, в якої на життєвому шляху трапляються щедрі, добрі люди, що завжди підтримають та допоможуть у вирішенні найскладніших проблем. Саме таким є директор ТОВ «Сигнаївський КХП» Микола Петрович Полтавець. Хоча його діти вже закінчили навчання в нашій школі, та він ніколи не стоїть осторонь шкільного життя.

За плечима у ювілярки – 60 років праці в колгоспі. Нелегкою була доля цієї жінки, але вона звикла не нарікати на труднощі, а кожну подію в житті сприймати як Божу благодать.

30 серпня в читальному залі районної бібліотеки відбулася зустріч з краєзнавцем, музейним працівником, жителем Лебедина Іваном Олексійовичем Єлінецьким, який цього дня відзначив 80-річний ювілей.

28 серпня 60-річчя постукало у двері одного з засновників спілки фермерів «Деметра» з Матусова, відомого на Шполянщині аграрія Петра Івановича Волинця.

Аграрій з діда – прадіда, так можна сказати про Петра Івановича. Його дід обробляв землю, батько трудився у колгоспі бригадиром тракторної бригади. Усталена в родині любов і пошана до землі не оминула ні Петра Волинця, ні його брата Григорія Івановича і сестру Катерину Іванівну. Григорій став агрономом, Петро — інженером – механіком, а Катерина трудилася в колгоспі «Комуніст» економістом.

Лебединський краєзнавець, автор кількох десятків краєзнавчих нарисів про Лебедин, член авторського колективу книги «Роки і люди: історія Лебединського насіннєвого заводу» Іван Олексійович Єлінецький сьогодні відзначає 80-ліття.
Зі шкільної лави ювіляра найбільше цікавили два предмети: математика й історія. Прихильність до точних наук визначила подальшу професію, а любов до історії — найбільше захоплення в житті.

Днями пощастило поспілкуватися з цікавими людьми – Оленою Іванівною Шинкаренко і Віктором Іларіоновичем Надточієм з Георгіївки.

Віктор Іларіонович вже ділився спогадами про рідну Георгіївку на сторінках газети, а в день святкування Дня села в Іскреному похвалився, яке розмаїття квітів вирощує Олена Іванівна.

Володимир Олександрович Колотило за своє перше 70-річчя яких тільки епітетів не удостоївся. Він і чесний, і добросовісний, жорсткий і суворий, пунктуальний і… І цей перелік можна продовжувати.

Тяжкі роки окупації, звільнення рідного міста від фашистів, важкі післявоєнні часи і голод — все це зі сторінок життя шполянина Олександра Сергійовича Поліщука, якому завтра зозуля накує 80 років.

Інну Тихенко в Надточаївці знають і старі, і малі. Соціальний працівник з 10-річним стажем, вона для стареньких як «швидка допомога». Добродушна і працьовита, Інна Григорівна обслуговує чотирнадцять односельців. Доставляє продукти, допомагає по господарству. А що головне для самотніх людей похилого віку? Так, поговорити, як кажуть, відвести душу у розмові з доброю людиною. Тож Інна Тихенко й бесіду підтримає, й новини сільські розповість.

У різний час популярні різні професії. Сьогодні модно ставати юристами, фахівцями у сфері інформаційних технологій. А ще років сорок тому, коли вчені доводили, що за атомною енергетикою майбутнє, була новою і престижною професія атомника.

На околиці Лип’янки, де квітує соняшникове поле, проживає одна з найстарших жительок села, учасниця Другої світової війни, ветеран праці Марія Діденко. Днями старенька відзначила свій 90-річний ювілей.

Сільське подвір’я поросло споришем. Попід стареньким тином, що веде на город, виструнчилися рожево-бордові мальви. Невелика світла хата баби Наді зведена на підвищенні, а довкола неї поросли височезні акації. З іншого боку, ближче до шляху, багато років, ніби охоронець на подвір’ї, розлогий дуб з недозрілими, ще зеленими жолудями. Старенька господиня далеко від хати вже не відходить. Всередині липня їй виповнилося дев’яносто літ.

Днями голова райдержадміністрації Володимир Потапенко відзначив своє 55-річчя. Як в народі кажуть — до старості ще далеко, але життєвий досвід за плечима вже має.

Коли заходиш на подвір’я Наталії й Павла Гончарів, перше, на що звертаєш увагу — тут все потопає у квітах. Доглянуті петунії, пеларгонії одна з-поперед одної яскравіють червоними, рожевими, оранжевими, жовтими кольорами.

Буває, що досліджуючи коріння свого роду, люди дізнаються про неординарні події, до яких причетна рідня. Інколи виявляється, що в роду наших сучасників були відомі особистості, які зіграли помітну роль в історії. Житель Лебедина, депутат сільської ради Іван Поскребишев носить відоме у колишньому Радянському Союзі прізвище державного, політичного і партійного діяча, особистого помічника Йосипа Сталіна (понад 20 років).

18 липня на своїй сторінці у Фейсбук письменник – земляк Михайло Слабошпицький опублікував пост: «З Торонто прийшла сумна звістка: завершився земний шлях мого доброго приятеля Степана Горлача. 9 січня ц.р. він зустрів своє 97-ліття.

Вже вісім років жоден захід у відділенні денного перебування територіального центру Шполянської об’єднаної територіальної громади не обходиться без участі нашого соловейка – художнього керівника, баяніста, відмінного співака і актора Василя Павловича Третяка.

У наступному році виповниться сорок літ, як у Журавську сільраду прийшла на роботу працівник паспортного столу Ніна Паращенко. Сьогодні вона тут найдосвідченіший працівник.

Актуальні новини

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

До отримувачів субсидії можуть прийти «ревізори»

on 12 січня 2019

Без соціальної підтримки можуть залишитися ті, хто приховує свої справжні доходи, або ті, хто протягом 12 місяців з моменту отримання...

І знову про телефонних шахраїв

on 12 січня 2019

Телефон, як і інтернет, вірний помічник шахраїв. Одна з найшкідливіших схем обману – платні номери. Наприклад, на сайті з продажу...

Завітав Дід Мороз і до РЕМу

on 03 січня 2019

Десятки дітей, дошкільнят і школярів, згуртував новорічний ранок, який відбувся у Шполянському РЕМі. Працівники підприємства проживають як у райцентрі, так...

Чому знову продовжено мораторій на продаж сільгоспугідь

on 27 грудня 2018

Дата «1 січня 2019 року» була прописана у Земельному кодексі як велике очікування: якби був прийнятий закон про обіг земель...

У чому зустрічати 2019 рік

on 27 грудня 2018

Новий рік 2019 буде роком Жовтої Земляної Свині згідно із китайським календарем. Колір свята – від гірчичного до коричневого. Щоб...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.