Вівторок, 19 березня 2024
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 

Світлана Дяченко з дитинства мріяла займатися спортом. Проте у Водяному, де зростала наприкінці вісімдесятих років минулого століття, особливо не було можливостей розвивати свої здібності. Шанс займатися спортом з’явився після створення власної сім’ї і переїзду до обласного центру — і Світлана його не втратила.

З весни до пізньої осені клумби на подвір’ї Ольги Цибульської з Кримок Шполянської ОТГ буяють пишними квітами. Багато років поспіль господиня поповнювала свою колекцію новими кущиками троянд. Вони у неї різні, від традиційних, на зріз, до в’юнких, а також грунтопокривні, різних кольорів і термінів квітування.

Григорій Петрович Шевченко був внучатим небожем Тараса Шевченка. Навчався в Одеському художньому училищі. Запам'ятався, як чоловік могутньої статури (важив понад 159 кг), був двометрового зросту. За переказами, мав богатирську силу, займався боротьбою, виступав з Іваном Піддубним, з яким товаришував.

Його вповні можна назвати одним із духовних натхненників українського Шістдесятництва. Багатьом він подарував неоціненний дар: пречисте,  безсмертне  животворне причастя Українством.

П’ятого січня 100-літній ювілей завітав до знаної в Звенигородці вчительки, жінки, яка сумлінною працею заслужила повагу містян, Ганни Панасівни Вакуловської.

3 січня 2024 року вечірньої години на 85 році життя перестало битися серце Ткаченка Олександра Миколайовича – відомого державного та громадського діяча, прекрасної людини. З юних літ і до останньої години в його серці квітли любов до України, до української землі і вистраждане бажання бачити їх у вічному весняному буйноцвітті.

Юрія Миновича і Марію Никифорівну Фартушніх знаю з ранньої молодості.
Працелюбна пара, мудрі люди, які завжди підтримають, допоможуть порадою і добрим словом. Днями подружжя відзначатиме 65 років подружнього життя, або, як його ще називають, залізне весілля.

Напередодні нового року, під час однієї з недавніх сесій Шполянської міської ради затверджено власні символи громади — герб, прапор і логотип. Місцеву символіку одноголосно затвердили депутати на позачерговій 48-й сесії міської ради 12 грудня 2023 року.

Шполянина Михайла Чумаченка творчість супроводжувала з дитинства. Ще з юності, майстровитий і беручкий до кожної нової справи, він доводив, що для людських рук нічого неможливого немає. Варто лише не боятися експериментувати і пробувати щось нове.

Нещодавно випала нагода знову зустрітися з давнім другом «Шполянських вістей» Віктором Денисюком. Напередодні Віктор Кирилович зателефонував до редакції і повідомив, що наготував україномовних книг для захисників, які перебувають на лікуванні у шпиталях.

Сім’я Бігуненків — серед тих українців, які, тікаючи від війни, змушені були покинути власну домівку на Запоріжжі та шукати прихистку у безпечніших регіонах України. На Звенигородщині вони не мають рідних, проте, об’їхавши багато міст і сіл, зупинилися у Матусові. Як пояснюють, саме тут знайшли приміщення для хоча б часткового відновлення власної підприємницької справи. У місті Гуляйполе Запорізької області вони утримували фабрику з переробки пуху та пера.

У кожного з нас свої перші враження і спогади про початок повномасштабної війни. Об’єднує одне: нічого хорошого в тих спогадах немає…

У шполянина Сергія Баштового за плечима понад два десятиліття роботи на річкових та морських суднах, зокрема й капітаном. Проте внаслідок повномасштабного вторгнення Сергій Валентинович втратив роботу. А коли б одного дня обставини були не на його боці, міг втратити ще й життя.

Багато чоловіків зі Шполянщини нині на службі в Збройних силах України відстоюють незалежність нашої держави в боях. Тим часом рідні щодня хвилюються за життя і здоров’я чоловіків і синів.

За понад півсотні років життя Галині Вдовенко довелося кілька разів змінити місце проживання, роботу, звичний уклад життя. І не скажеш, що вона сама надто того бажала, скоріше змушували обставини. Інколи донька Альона, усміхаючись, зауважить, що про життя її мами можна написати книгу. На те Галина Павлівна сором’язливо відмахується. Мовляв, хіба я одна така?..  У багатьох, особливо у наш складний час, доля викидає такі повороти, що навмисно не придумаєш... 

Разом з матір’ю Марією Зосимівною і сином Олександром матусянка Людмила Поліщук десятиліттями трудяться біля землі, займаються овочівництвом та обходять теплиці й кілька присадибних ділянок. Раніше в господарстві утримували й дві корови, птицю, фредки, та інше. «Сама знаю, і синові не раз казала: «Наша матінка-земля завжди всіх годувала і нині годує! Не треба лише лінуватися біля неї трудитися», — стверджує господиня.

Центральна вулиця Звенигородки, як райцентру, за останні кілька років змінилася до невпізнанності. Якщо не враховувати багатоповерхівки на проспекті ім. Шевченка, то приватних житлових будинків практично не залишилося. Щонайменше 80 відсотків 70-80 річних будинків індивідуального сектору перебудовані і перепрофільовані в торговельні заклади.

Торти, весільна здоба, великий асортимент хліба, зефір і цукати тощо — усі ці вироби, виготовлені місцевою майстринею смаку Іриною Бирюк, полюбилися не лише шполянам, а й гостям нашого міста.

Порівняно з іншими своїми колегами соціальний робітник КП «Центр надання соціальних послуг» Шполянської ОТГ Світлана Валентинова трудиться найдовше. Понад три десятиліття допомагає стареньким почуватися доглянутими та всіляко підтримує їх на схилі літ. За цей час служба соцзахисту кілька разів змінювала свою назву та місце розташування, однак це не завадило утриматися на роботі найвідданішим її працівникам.

Павло Мальчик — один з тих шполян, які свого часу першими ризикнули зайнятися новим для більшості наших співвітчизників видом діяльності, приватним підприємництвом. У далекі тепер 90-ті роки минулого століття то було досить ризикованою справою: або пан, або пропав.

Вона могла працювати в судах різних інстанцій або в якійсь з юридичних фірм. Вибір був чималий, але вибрала зовсім інший напрям у своїй трудовій біографії. Мова, звичайно ж, іде про одного з наймолодших керівників не лише на Шполянщині, а й, мабуть, в Звенигородському районі, директора сільськогосподарського підприємства «Іскрене», що входить до складу групи компаній «Відродження», Тетяну Юріївну Ляшенко.

Небагато-немало, а півтора століття працював у Шполі цукровий завод, забезпечуючи солодкою продукцією район, зокрема кондитерську фабрику, хлібозавод, реалізувався по всій Україні, а також доставлявся в найдальші куточки колишнього Радянського Союзу. Майже десятиліття тому підприємство наказало довго жити, проте у мікрорайоні колишнього цукрозаводу досі проживають ветерани праці підприємства. Немало з них — у квартирах, зведених коштом цукрового заводу. Цукровики досі вважають День працівників харчової промисловості своїм професійним святом, хоч давно вже не отримують вітань від влади.

На території Шполянщини проживають кілька осіб старожилів, яким виповнилося сто і навіть більше років.

Сергій Халупінський за мирною професією журналіст. У минулому головний редактор «Черкаського краю», працював на черкаському телебаченні. Міг стати чиновником у облдержадміністрації. Але не став. Відмовився, пояснивши це тим, що не уявляє себе службовцем.

«Я хочу подати в газету оголошення», — з цих слів почалося знайомство з матусянином Максимом Клименком. Широка посмішка, доброзичливість молодого чоловіка відразу привернули до себе увагу.

15 вересня 100-літній ювілей відзначила найстарша жителька Лип’янської громади Марія Григорівна Кучеренко. Усе своє життя довгожителька провела у Новій Ярославці Ярославського старостинського округу — найпівденнішому селі колишнього Шполянського району.

Майстер лісу Віктор Шквиря — найдосвідченіший у колективі Шполянського лісництва. Його трудовий стаж сягає майже чотирьох десятиліть. Незважаючи на те, що за віком Віктор Миколайович міг би вже кілька років перебувати на заслуженому відпочинку, він продовжує трудитися у колективі лісівників.

П’ятдесят років на педагогічній ниві з любов’ю до дітей, до школи, готовністю завжди прийти на допомогу і в радості, і в горі. Ці слова – про Івана Миколайовича Свердела, який 42 роки пропрацював учителем фізичної культури та предмета „Захист України“ Сигнаївського ліцею.

Захисник із Сигнаївки Шполянської громади Костянтин Мураховський отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Напередодні нового навчального року вчитель хімії та інформатики Шполянського ліцею №5 Світлана Іванівна Кошова за вагомий внесок у розвиток сфери освіти і науки регіону, плідну педагогічну діяльність, бездоганну працю і високий професіоналізм нагороджена Почесною грамотою Черкаської обласної ради.

В День Незалежності директор СПОП «Агро - Прогрес» Василь Колісник відзначив 25-річчя з початку своєї роботи у Капустиному. Чверть століття тому його, молодого спеціаліста, призначили головою колгоспу «Хлібороб».

Плетіння маскувальних сіток багато українців навчилися після початку повномасштабного вторгнення. До того часу багато хто й не підозрював у собі подібних здібностей.

Шполянину Дмитру Петруню важко пригадати такий період у своєму житті, коли він не захоплювався голубами. Змалку полюбляв спостерігати за цими ніжними птахами, яких спершу розводив удома в Капустиному старший брат Микола, згодом почав допомагати йому у догляді за пернатими. Так не зогледівся, як і сам прикипів душею до птахів. Як пам’ятає, сталося це тоді, коли брата призвали на строкову службу до армії, а молодшому довелося доглядати за його птаством.

У кожної людини свої злети та труднощі. Без них не обійтися. Не виключення і Володимир Колотило, який днями відзначатиме своє 75-річчя.

Сьогодні шполянин Борис Семенович Висота відзначає своє 80-річчя. Де вони взялися, ці 80? Спогадами виринають життєві шляхи, пережите і прожите.

Ось і приніс життєвий кінь Володимира Потапенка до завершення шостого десятку його стежини. І через кілька днів Володимир Миколайович уже відмірятиме сьомий десяток. А майже половину з тих шістдесяти він віддав господарству в Ярославці Лип’янської ОТГ Звенигородського району.

Олександру Володимировичу Ржевському, голові наглядової ради групи компаній «Агро-Енерджі», на минулому тижні зозуля накувала 50 років. А починав він робити перші кроки керівника господарства в СТОВ «Урожай», що в селі Водяне, зараз Шполянської ОТГ.

Четвертого серпня ювілейний день народження, сорокаріччя, відзначає один з найвідоміших приватних підприємців Шполи Максим Васильович Доценко. Свою діяльність він розпочав понад півтора десятиліття тому з відкриття невеликого, але комфортного для покупців магазину «Мийдодир», де пропонується широкий вибір побутової хімії та посуду. Після того підприємцем було втілено в життя багато задумів.

Минулого тижня Петра Васильоича Двірника колишні колеги й друзі вітали з ювілеєм. Йому виповнилося 70 років.

оголошення

Нові автомобільні
шини R13-R20
Тел.: 063-693 78 84

Продам мед
соняшниковий
Тел.: 097 18 60 657.
Продам Део Ланос 2004 р.
Бензин+газ-метан.
Тел.: 063-693 78 84

Актуальні новини

В Лебедині перейменують кілька вулиць?

on 15 березня 2024

На минулому тижні в Шполянській міській раді Шполянської ОТГ відбулося засідання робочої групи щодо перейменування топонімічних та географічних об’єктів.

«Найкраща оцінка нашої праці – постійні покупці»

on 15 березня 2024

Нині біля яток з насінням городини та у спеціалізованих магазинах – гаряча пора. Сезон городів розпочинається для багатьох земляків зі...

У дворі добрий пес, але з поганими нервами

on 01 березня 2024

Не дивуйтеся такому заголовку. Такий надпис довелося побачити на воротах одного з дворів жителя м. Шпола. Справа в тому, що,...

Безпілотники — за кошти з держбюджету

on 01 березня 2024

Кабінет Міністрів дозволив Держказначейству проводити видатки на придбання безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні у...

Хто очолив поліцію Черкащини

on 17 лютого 2024

Тринадцятого лютого, у вівторок, представили нового в.о. начальника ГУНП в Черкаській області Олега Гудиму. Про це повідомили у пресслужбі поліції...

Бракує робочих рук

on 17 лютого 2024

Фермери почали підготовку до посівної, яка цього року додасть нових проблем. Особливо у прифронтових регіонах і тих областях, які межують...

Нові правила оформлення спадщини

on 02 лютого 2024

30 січня 2024 року набули чинності одразу два закони, що змінюють процедуру отримання спадщини в Україні. Зміни в процедурі оформлення...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.