­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Минув рік, як не стало колишнього директора Шполянського елеватора, а потім голови районної ради Сабадаша Миколи Андрійовича. Згасла зоря людини, керівника, який виділявся добрим ставленням до колег, уболівав за їх долі, переймався їхніми щоденними великими і малими клопотами, прагнув допомогти, чим міг і як міг.

Двадцять п’ять років тому на півдні Шполянщини розпочало відлік своєї історії СПОП «Глиняна». Його засновник Володимир Миколайович Красіліч виріс в тих краях, закінчив Антонівську школу. Перед тим, як очолити господарство, спробував себе у столярній справі, згодом трудився у місцевому колгоспі в різний час комірником, бригадиром рільничої бригади. А потім вирішив самостійно господарювати.

— Знаєте, першого числа кожного місяця ми, бухгалтери лісових господарств, маємо прозвітуватися за виконану колективом роботу в бухгалтерію Звенигородського держлісгоспу. Звідти вже всі дані передаються в область, — пояснює вона.

Сьогодні Олександру Миколайовичу Ткаченку виповнюється 80 років. Він із тієї когорти державних посадовців, які пройшли шлях від керівника районної ланки до найвищих посад в державі: міністр АПК, перший заступник голови ради Міністрів, голова Верховної Ради України.

Перше знайомство з матусянином Миколою Щербатюком відбулося по телефону. Микола Панасович пропонував розповісти про своє несподіване видужання від важкої недуги, цукрового діабету, який багато років заважав нормально жити.

Скільки себе пам’ятає, музика завжди вабила його. Дитячі спогади директора районного будинку культури Анатолія Берестецького – майже всі про маму Лідію Михайлівну, яка навчила сина співати, про співочого батька Дмитра Дем’яновича, про свої перші кроки і досягнення в мистецтві.

У двері жительки Скотаревого Марії Борисенко (в дівоцтві Постолаки) днями постукає 94-та весна. Марія Самійлівна – старійшина села, але бадьорості і працьовитості цієї жінки можуть позаздрити молоді, хоча легким життя жінки не назвеш.

У просторому будинку шполянки Ганни Іванівни Дашківської – передсвяткова метушня. За кілька днів господиня відзначить поважний ювілей – 90 років, тож, аби допомогти бабусі причепурити кімнати до свята, зійшлися сусідки Тетяна Матушко, Зінаїда Пелих і Катерина Джус.

На зламі пір року, зими й весни, 15 лютого відзначає свій день народження Галина Онуфріївна Пономаренко зі Скотаревого. Цьогоріч він особливий, ювілейний.

У ці лютневі дні, в таку щедру на морози і сніги зиму святкує свій 60-річний ювілей шанована людина, відданий своїй справі педагог, багаторічний голова профкому, вчитель фізкультури та трудового навчання Лип’янської школи Валерій Григорович Творогов.

31 січня відбулося підсумкове засідання конкурсної комісії з присудження літературної премії імені Олекси Влизька. Цього року лауреата премії було обрано з трьох кандидатів, що надіслали твори до участі в конкурсі, а саме Сергій Саєнко (поема "Два Тараси"), Леонід Тома (збірка поезій "Гіркий дим Вітчизни"), Наталія Черкас (роман "Чисті джерела").

Про таких людей, як шполянин Микола Кардаш, кажуть  — майстер на всі руки. Навіть  більше — винахідник. Микола Іванович відомий у районі і за його межами токар, і водночас майстер по дереву. У своїй домашній майстерні він відремонтує будь-які складні механізми, а коли треба, то й виготовить деталі, складні металообробні чи деревообробні верстати. Через те й звертаються до нього люди зі своїми проблемами чи потребами, часом тоді, коли їм вже скрізь відмовили.

Мої діти, Анна і Іван Тітко, в різний час з золотою медаллю закінчили Шполянську міську школу №1, якою на той час керував досвідчений педагог Феодосій Костюкович.

16 січня у Сигнаївському навчально-виховному комплексі вітали Івана Миколайовича Свердела — досвідчений педагог відзначив 70-річчя. З цієї нагоди голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Павло Вербівський завітали до школи, аби привітати Івана Миколайовича і висловити слова вдячності за багаторічну працю на педагогічній ниві.

У цей січневий святковий час багато років тому в Соболівці у сім’ї Свердела Миколи Васильовича та Віри Миколаївни народився синочок, якого назвали Іванком. Змалку хлопчик ріс допитливим, кмітливим та цілеспрямованим.

Минулого четверга в читальному залі районної бібліотеки відбулася зустріч з письменником і публіцистом, поетом і сценаристом, головним редактором журналу «Харків» Леонідом Томою, який в нинішньому році номінується на здобуття літературної премії імені Олекси Влизька. На зустрічі були присутні члени журі літературного конкурсу, студійці літературної студії імені Олекси Влизька, учнівська молодь.

Годинник — один із символів нового року, а ще річ, з якою пов’язані багато вірувань і забобонів. Досвідчений шполянський годинникар Віктор Музиченко, який майже чотири десятиліття має справу з механізмами, що рахують час, а з ним і людське життя, у забобони не вірить.

За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 27-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акту проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року, Указом Президента України Петра Порошенка почесне звання народного артиста України присвоєно нашому земляку — уродженцю Матусова, талановитому актору театру і кіно Миколі Олійнику.

В останній дні старого року поважний ювілей став на поріг до жительки Скотаревого Василини Дементіївни Колотило — 27 грудня односельчанка відзначила 90 років з дня народження.

13 січня, на Меланки, коли надворі  панує зима, а в душах — добрий настрій, адже довкола звучать найкращі побажання щедрівників, в родині відзначаємо ще одне велике свято – ювілейний день народження нашої любої матусі та бабусі Меланії Сергіївни Царинник. З ідеальних бабусь нам дісталася найкраща!

Сьогодні бути фермером нелегко. У когось виникають проблеми з технікою, бо стара ламається, а нову не завжди вдається купити, інші господарські клопоти. Скаржаться вони і на недосконале законодавство, що стосується оренди як землі, так і водних об’єктів. Та незважаючи ні на що, фермери доклали своїх зусиль, аби наш район цьогоріч зібрав найвищий за останні роки врожай зернових. Вони сприяють, аби в селах відбувалися різноманітні культурні заходи, дні села.

Жителька Мар’янівки Лідія Федорівна Кирилюк до редакції завітала, аби віддати до друку некролог на річницю смерті брата. «Нелегке життя мені піч спекла, — сумно посміхаюсь, сказала жінка. — Сім похоронів пережила, здоров’я вже немає, а жити треба».

Днями в Києві відбулося зібрання представників відділень Піреус Банку з усіх куточків України.

Шполянин Василь Варяниця — найстарший учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в нашому районі. Цей період у житті залишив незгладимий слід у його житті і здоров’ї. Водночас шполянин за свої сімдесят три роки життя змінив не одну професію. Його знали і як механізатора, і в якості ремонтника на шполянських підприємствах, і на литовському флоті. Так склалося, що Василь Семенович об’їздив-обходив півсвіту.

Микола Іванович Кошовий – шполянин з діда – прадіда. Й нині проживає на садибі, де колись господарювали його батько й дід.

24 листопада Микола Іванович переступив 90-річний поріг. Його привітали найрідніші люди – діти й онуки, не забули й друзі, адже за півстоліття роботи у колгоспі імені Жданова багато людей знають й поважають ювіляра.

Нинішній рік – щедрий на ювілеї для родини Мошенських зі Шполи. У березні відзначив 80-річчя глава родини Петро Михайлович, а 3 грудня ювілейна дата постукала у двері берегині роду – Катерини Матвіївни. Цього дня до гостинного дому Мошенських з добрими словами привітань поспішали рідні, друзі, куми та знайомі, для яких Катерина Матвіївна – дорога і близька людина.

Володимир Хонько, який багато років трудиться у топильнянському сільгосппідприємстві «Агро-Шанс», один з тих, кому керівник Борис Фоменко довіряє найвідповідальніші ділянки роботи. Це про нього на урочистостях з нагоди Дня працівників сільського господарства сказали, що він майстер на всі руки. За відповідальне і сумлінне ставлення до роботи, вклад у розвиток агропросмислового комплексу  Володимира Андрійовича удостоєно Грамоти райдержадміністрації.

Делегація з капустинського СПОП «Агро - Прогрес» на святкуванні Дня працівників сільського господарства у райдержадміністрації була чи не найчисельнішою. За поданням керівництва сільгосппідприємства грамотами і преміями було відзначено найкращих механізаторів, комбайнерів, тваринників господарства. Серед нагороджених – тваринник Марія Височанська, яка вже понад 45 років торує доріжку на ферму.

Урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства у Матусівському сільському будинку культури зібрали посадовців, керівників та організаторів сільськогосподарського виробництва, невтомних трудівників полів і ферм, заслужених працівників сільського господарства з сільськогосподарських підприємств Матусівської об’єднаної територіальної громади.

Анатолію Івановичу Рябоконю днями зозуля накувала шість десятків років з дня народження і більшість з прожитих ним років пов’язані з швейною справою. Вірніше сказати — з механічною частиною швейного виробництва.

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва звання «заслуженого» отримали й кілька черкащан. Указ про присвоєння звання підписав Президент України Петро Порошенко.

Дівчина повільно піднялася старими дерев’яними  сходами. Ось і кабінет директора школи. Тамуючи в серці хвилювання, вже готова була постукати, але зсередини долинали голоси, тож вирішила почекати. Та раптом двері прочинилися і вона ледь не зойкнула з несподіванки. На порозі стояла її перша вчителька Галина Дмитрівна Махиня. Хоча за роки, що минули, вони жодного разу не бачилися, жінка теж відразу впізнала в рудоволосій красуні Людмилку Кожушко, оте дівча з допитливими очима…

Не буває в житті випадкових подій. Трудова біографія шполянки Валентини Малахової, начальника відділу з призначення всіх видів соціальних допомог управління соціального захисту населення райдержадміністрації — тому промовисте підтвердження.

Після кількарічної перерви наша землячка, письменниця Катерина Мотрич нещодавно побувала на Шполянщині. Вона приїхала вшанувати пам’ять письменника, також нашого земляка і свого доброго товариша Миколи Томенка. Їдучи на малу батьківщину, Катерина Вакулівна привезла книги власного нового роману «Трьохсотлітня Голгофа. Фавор» та погодилася розповісти про передумови його появи, свої переживання та героїв твору. А ще зізналася, що дуже скучила за земляками.

«На фермі колгоспу ім. Петровського Коваленко Г.М. проводить голосну читку», «Студентка-заочниця Московського с/г інституту проводить огляд літератури по садівництву в садогородній бригаді», «Передова свинарка к-пу ім.Петровського проводить обговорення книги Леонова «Русский лес», «Агроном т. Курінний проводить огляд літератури на сільськогосподарську тему для книгонош» — ці твердження сьогодні виглядають як мінімум дивними, незвичними. Бо які там обговорення книг на фермах, коли й ферми у багатьох селах нині не побачиш. Та й книги читають значно менше людей, ніж раніше.

Андрій Рокоман разом з сім’єю переїхав до Капустиного з Богуславського району чотири роки тому. У дружини тут проживають родичі, тож вибір і впав на село. «Не любимо ми в містах жити, — пояснює чоловік. — Перед тим, як виїжджати, був вибір — квартира в обласному центрі чи будинок в селі? Обрали село». І додає, що жодного разу про це не пожалкували.

Квітучого осіннього дня жителька Шполи Надія Іванівна Осадченко відзначатиме 85-річчя. Я знаю Надію Іванівну понад три десятиліття з тих пір, як приїхала в Шполу після аварії на Чорнобильській АЕС. Ми сусіди, живемо в одному під’їзді. А коли обоє вийшли на заслужений відпочинок, заприятелювали. Підтримуємо один одного в усьому.

Колишній голова Апеляційного суду Черкаської області Віктор Подорога відомий жителям району не лише як поет-гуморист. Йому до вподоби займатися й садівництвом. На його присадибній ділянці в ці дні дозріли яблука, груші, сливи. Вродив на славу й виноград.

Відомого українського режисера, володаря українського «Оскара» - кінопремії «Золота дзиґа» за кращий документальний фільм року «Будинок «Слово» Тараса Томенка на Шполянщині добре знають.

Щаслива та людина, в якої на життєвому шляху трапляються щедрі, добрі люди, що завжди підтримають та допоможуть у вирішенні найскладніших проблем. Саме таким є директор ТОВ «Сигнаївський КХП» Микола Петрович Полтавець. Хоча його діти вже закінчили навчання в нашій школі, та він ніколи не стоїть осторонь шкільного життя.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.