­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 19 грудня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < грудня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

На недавніх загальношкільних батьківських зборах міської школи №1 обговорювалися питання і проблеми, які стосуються не одного конкретно взятого навчального закладу, а всіх. На зібрання педагогів і батьків запросили також представників батьківського комітету, медиків і психологів.

Нещеплених не допускатимуть до школи

Лікар дитячої консультації Шполянського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Шульга розповіла присутнім про спалах в Україні захворюваності на кір, однієї з найнебезпечніших інфекцій у світі. Попередила про небезпеку хвороби та її можливі наслідки, а також наголосила, що ризик захворіти зростає в холодну пору року, коли імунітет, особливо в дітей, знижений.

Лікар зауважила, що на Черкащині вже на початку нинішнього року зареєстровано 260 випадків хвороби. При цьому батьки цікавилися, яка ситуація на Шполянщині. На що О.О.Шульга заспокоїла їх, що станом на 22 листопада місцеві медики не виявляли пацієнтів з такою недугою.

Як вважає Олена Олександрівна, однією з причин спалаху небезпечного захворювання є недостатній рівень імунізації населення. Адже в основному на кір хворіють нещеплені діти, які відвідують дитячі колективи, а також підлітки, дорослі, які раніше не хворіли на нього та не були вакцинованими. Скажімо, у нашому місті не повністю щеплених дітей через відмови батьків налічуються десятки. За словами лікаря, первинний комплекс щеплень (який проводиться у рік-півтора) мають більшість діток, а ось із щепленнями, які робляться, починаючи з шести років (ревакцинація), частіше виникають порушення.

Поінформувала Олена Шульга і про те, що у зв’язку з ситуацією, яка склалася в нашій країні стосовно відмови батьків від щеплень, на початку нинішнього навчального року видано спільний наказ Міністерств охорони здоров’я та освіти і науки. Згідно з ним, до навчальних закладів, у тому числі шкіл, не допускатимуться діти, які не мають повного календаря щеплень (нещеплені в повному обсязі).

Аби обіди стали смачними

Голова батьківського комітету міської школи №1 Василь Колісник озвучив питання про те, що діти скаржаться на несмачні обіди у шкільній їдальні.

— У їдальні харчуються лише учні молодших класів, а старшокласники туди не хочуть ходити, бо їжа нібито несмачна, — пояснив він. — Всі ми розуміємо, що на ті невеликі кошти, які виділяються з місцевого бюджету на харчування одного учня, не вийде приготувати страви такими смачними, як удома.

При цьому Василь Васильович пообіцяв разом з батьківським комітетом та адміністрацією школи розглянути можливі шляхи вирішення цієї проблеми.

На переконання голови батьківського комітету, втручання потрібне також в роботу пришкільного кафе, адже діти нерідко обминають його, шукаючи дешевших пиріжків та тістечок. Для цього вони, попри заборону педагогів, нерідко йдуть купувати пиріжки за межі шкільної території, через дорогу в найближчі торговельні заклади. Тим самим наражають себе на небезпеку, адже не завжди переходять проїжджу частину у встановленому місці, і додають тривоги вчителям.

Не ходиш до школи — знатимуть в поліції

Заступник директора Наталія Лепенець поінформувала батьків про нововведення, які стосуються прогулів учнями уроків. «Віднедавна запроваджується умова, якщо учень протягом десяти днів не відвідує школу і при цьому учителі не повідомлені про причину пропусків занять, вони зобов’язані повідомляти про такого школяра у відділення поліції», — зауважила вона. З одного боку, це робиться задля безпеки самих учнів, з іншого, дисциплінує тих, хто звик пропускати заняття без поважних причин.

Антоніна Долина

Актуальні новини

Листонош зобов’язали передплачувати пресу

on 13 грудня 2018

За повідомленням Генерального директора ПАТ «Укрпошта», передплатна кампанія в Україні триває. До завершення передплатної кампанії на наступний рік залишилося менше...

Паспорт — не записник

on 13 грудня 2018

«Щоб не забути номер своєї амбулаторної карти, попросила медсестру написати його в паспорті. Вона зауважила, що робити подібні записи у...

Скільки витрусить зі шполян новорічний стіл Цього року новорічне меню вийде на 20% дорожчим

on 13 грудня 2018

Новий рік на носі і більшість шполянських господинь вже складають святкове меню. Оскільки ціни кусаються і більшість хоче зекономити, тому...

ПРИЙШЛА СУБСИДІЯ. ЯК СПЛАЧУВАТИ СВІЙ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ?

on 06 грудня 2018

Як і в минулих опалювальних сезонах, зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму...

Вікна заплуталися в тендерах, як у тенетах

on 06 грудня 2018

Цьогоріч мало відбутися два тендери на закупівлю вікон для навчальних закладів району. За результатами першого з них придбано та встановлено...

Медсестер бракує, та й лікарів теж

on 06 грудня 2018

Не лише проблемою фінансування переймаються сьогодні у Шполянській центральній районній лікарні. Перед медиками вторинної ланки постала ще й нестача кадрів,...

Воєнком Євген Курбет: «Зберігати спокій і бути пильними»

on 06 грудня 2018

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.