­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

На недавніх загальношкільних батьківських зборах міської школи №1 обговорювалися питання і проблеми, які стосуються не одного конкретно взятого навчального закладу, а всіх. На зібрання педагогів і батьків запросили також представників батьківського комітету, медиків і психологів.

Нещеплених не допускатимуть до школи

Лікар дитячої консультації Шполянського центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Шульга розповіла присутнім про спалах в Україні захворюваності на кір, однієї з найнебезпечніших інфекцій у світі. Попередила про небезпеку хвороби та її можливі наслідки, а також наголосила, що ризик захворіти зростає в холодну пору року, коли імунітет, особливо в дітей, знижений.

Лікар зауважила, що на Черкащині вже на початку нинішнього року зареєстровано 260 випадків хвороби. При цьому батьки цікавилися, яка ситуація на Шполянщині. На що О.О.Шульга заспокоїла їх, що станом на 22 листопада місцеві медики не виявляли пацієнтів з такою недугою.

Як вважає Олена Олександрівна, однією з причин спалаху небезпечного захворювання є недостатній рівень імунізації населення. Адже в основному на кір хворіють нещеплені діти, які відвідують дитячі колективи, а також підлітки, дорослі, які раніше не хворіли на нього та не були вакцинованими. Скажімо, у нашому місті не повністю щеплених дітей через відмови батьків налічуються десятки. За словами лікаря, первинний комплекс щеплень (який проводиться у рік-півтора) мають більшість діток, а ось із щепленнями, які робляться, починаючи з шести років (ревакцинація), частіше виникають порушення.

Поінформувала Олена Шульга і про те, що у зв’язку з ситуацією, яка склалася в нашій країні стосовно відмови батьків від щеплень, на початку нинішнього навчального року видано спільний наказ Міністерств охорони здоров’я та освіти і науки. Згідно з ним, до навчальних закладів, у тому числі шкіл, не допускатимуться діти, які не мають повного календаря щеплень (нещеплені в повному обсязі).

Аби обіди стали смачними

Голова батьківського комітету міської школи №1 Василь Колісник озвучив питання про те, що діти скаржаться на несмачні обіди у шкільній їдальні.

— У їдальні харчуються лише учні молодших класів, а старшокласники туди не хочуть ходити, бо їжа нібито несмачна, — пояснив він. — Всі ми розуміємо, що на ті невеликі кошти, які виділяються з місцевого бюджету на харчування одного учня, не вийде приготувати страви такими смачними, як удома.

При цьому Василь Васильович пообіцяв разом з батьківським комітетом та адміністрацією школи розглянути можливі шляхи вирішення цієї проблеми.

На переконання голови батьківського комітету, втручання потрібне також в роботу пришкільного кафе, адже діти нерідко обминають його, шукаючи дешевших пиріжків та тістечок. Для цього вони, попри заборону педагогів, нерідко йдуть купувати пиріжки за межі шкільної території, через дорогу в найближчі торговельні заклади. Тим самим наражають себе на небезпеку, адже не завжди переходять проїжджу частину у встановленому місці, і додають тривоги вчителям.

Не ходиш до школи — знатимуть в поліції

Заступник директора Наталія Лепенець поінформувала батьків про нововведення, які стосуються прогулів учнями уроків. «Віднедавна запроваджується умова, якщо учень протягом десяти днів не відвідує школу і при цьому учителі не повідомлені про причину пропусків занять, вони зобов’язані повідомляти про такого школяра у відділення поліції», — зауважила вона. З одного боку, це робиться задля безпеки самих учнів, з іншого, дисциплінує тих, хто звик пропускати заняття без поважних причин.

Антоніна Долина

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.