­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Життя доводить, що професійна освіта в Україні сьогодні – це галузь, якій потрібно приділяти чимало уваги. Проблема недостатності на ринку праці професіоналів із робітничих спеціальностей сьогодні постає особливо гостро.

Для того, аби вирішити позитивно питання підготовки кадрів із робітничих спеціальностей, працюють у деяких районах Черкащини міжшкільні навчально-виробничі комбінати. Там учні старших класів опановують потрібні на ринку праці професії.

Не виняток і Шполянська об’єднана територіальна громада, у підпорядкування якої депутати районної ради передали Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Нині тут готують операторів комп’ютерного набору, секретарів керівника, водіїв категорій А, В, С, обліковців та кравців. Це спеціальності, які сьогодні затребувані на ринку праці не лише нашої держави. Адже багато випускників шкіл, які навчалися в комбінаті, працюють за цими спеціальностями (і вдало) за кордоном, зокрема в Польщі, Чехії, Італії та інших країнах.

Педагогічний колектив закладу – це професіонали, які вдало поєднують технічну освіту і педагогічні надбання останніх десятиліть.

А з переходом Шполянського МНВК у підпорядкування ОТГ керівництво громади вирішило приділяти більше уваги закладу, поліпшенню його матеріально-технічної бази. Адже там навчаються учні зі шкіл усього Шполянського району.

Протягом літа тут за рахунок міського бюджету капітально відремонтували навчальний кабінет будови та експлуатації транспортних засобів (клас для водіїв).

Десятки років приміщення капітально не ремонтували. Двері, стіни, стеля, навчальне приладдя застаріли, а лад у будівлі підтримували за рахунок незначних косметичних ремонтів.

З прийняттям у комунальну власність Шполянського МНВК влада міської громади запланувала поступово вирішувати проблему занедбаного приміщення. Першим кроком був ремонт класу для водіїв. На ці потреби із міського бюджету виділили приблизно 185 тисяч гривень. У класній кімнаті повністю оновили стіни, підлогу, двері, вікна, замінили систему опалення.

На черзі й ремонт інших кабінетів навчально-виробничого комбінату, де також є біля чого потрудитися.

До слова, пальне, яке використовують для оволодіння навиками водіння транспортних засобів, нині тут теж закупляють за кошти міського бюджету. Такого раніше не було.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова на своїй сторінці в соцмережі зазначила, що спеціальності, яким навчають у цьому закладі, є затребуваними як в Україні, так і за кордоном. Тож випускники Шполянського МНВК однозначно не лишаться без роботи.

«Після того як заклад перейшов у власність громади, його справи значно покращилися. Це доводить те, що об’єднання дає не лише згуртованість, а й можливість відновити інфраструктуру. Якщо не боятись змін, то можна дійсно досягнути успіхів, чого я й бажаю Шполянській ОТГ», – написала Ірина Ванникова.

Новий навчальний рік почався, і учні отримали можливість навчатися в комфортних умовах. Педагоги й діти надіються, що це лише початок позитивних змін у комбінаті, який має багаті традиції, авторитет, зароблений роками, серед навчальних закладів області.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.