­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 16 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Життя доводить, що професійна освіта в Україні сьогодні – це галузь, якій потрібно приділяти чимало уваги. Проблема недостатності на ринку праці професіоналів із робітничих спеціальностей сьогодні постає особливо гостро.

Для того, аби вирішити позитивно питання підготовки кадрів із робітничих спеціальностей, працюють у деяких районах Черкащини міжшкільні навчально-виробничі комбінати. Там учні старших класів опановують потрібні на ринку праці професії.

Не виняток і Шполянська об’єднана територіальна громада, у підпорядкування якої депутати районної ради передали Шполянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат. Нині тут готують операторів комп’ютерного набору, секретарів керівника, водіїв категорій А, В, С, обліковців та кравців. Це спеціальності, які сьогодні затребувані на ринку праці не лише нашої держави. Адже багато випускників шкіл, які навчалися в комбінаті, працюють за цими спеціальностями (і вдало) за кордоном, зокрема в Польщі, Чехії, Італії та інших країнах.

Педагогічний колектив закладу – це професіонали, які вдало поєднують технічну освіту і педагогічні надбання останніх десятиліть.

А з переходом Шполянського МНВК у підпорядкування ОТГ керівництво громади вирішило приділяти більше уваги закладу, поліпшенню його матеріально-технічної бази. Адже там навчаються учні зі шкіл усього Шполянського району.

Протягом літа тут за рахунок міського бюджету капітально відремонтували навчальний кабінет будови та експлуатації транспортних засобів (клас для водіїв).

Десятки років приміщення капітально не ремонтували. Двері, стіни, стеля, навчальне приладдя застаріли, а лад у будівлі підтримували за рахунок незначних косметичних ремонтів.

З прийняттям у комунальну власність Шполянського МНВК влада міської громади запланувала поступово вирішувати проблему занедбаного приміщення. Першим кроком був ремонт класу для водіїв. На ці потреби із міського бюджету виділили приблизно 185 тисяч гривень. У класній кімнаті повністю оновили стіни, підлогу, двері, вікна, замінили систему опалення.

На черзі й ремонт інших кабінетів навчально-виробничого комбінату, де також є біля чого потрудитися.

До слова, пальне, яке використовують для оволодіння навиками водіння транспортних засобів, нині тут теж закупляють за кошти міського бюджету. Такого раніше не було.

Керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова на своїй сторінці в соцмережі зазначила, що спеціальності, яким навчають у цьому закладі, є затребуваними як в Україні, так і за кордоном. Тож випускники Шполянського МНВК однозначно не лишаться без роботи.

«Після того як заклад перейшов у власність громади, його справи значно покращилися. Це доводить те, що об’єднання дає не лише згуртованість, а й можливість відновити інфраструктуру. Якщо не боятись змін, то можна дійсно досягнути успіхів, чого я й бажаю Шполянській ОТГ», – написала Ірина Ванникова.

Новий навчальний рік почався, і учні отримали можливість навчатися в комфортних умовах. Педагоги й діти надіються, що це лише початок позитивних змін у комбінаті, який має багаті традиції, авторитет, зароблений роками, серед навчальних закладів області.

Актуальні новини

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

До отримувачів субсидії можуть прийти «ревізори»

on 12 січня 2019

Без соціальної підтримки можуть залишитися ті, хто приховує свої справжні доходи, або ті, хто протягом 12 місяців з моменту отримання...

І знову про телефонних шахраїв

on 12 січня 2019

Телефон, як і інтернет, вірний помічник шахраїв. Одна з найшкідливіших схем обману – платні номери. Наприклад, на сайті з продажу...

Завітав Дід Мороз і до РЕМу

on 03 січня 2019

Десятки дітей, дошкільнят і школярів, згуртував новорічний ранок, який відбувся у Шполянському РЕМі. Працівники підприємства проживають як у райцентрі, так...

Чому знову продовжено мораторій на продаж сільгоспугідь

on 27 грудня 2018

Дата «1 січня 2019 року» була прописана у Земельному кодексі як велике очікування: якби був прийнятий закон про обіг земель...

У чому зустрічати 2019 рік

on 27 грудня 2018

Новий рік 2019 буде роком Жовтої Земляної Свині згідно із китайським календарем. Колір свята – від гірчичного до коричневого. Щоб...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.