­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

25 травня для 33 випускників двох одинадцятих класів Шполянської міської школи №1 востаннє продзвенів шкільний дзвінок. Так само востаннє цьогоріч очолив урочисту шкільну лінійку з нагоди завершення навчального року нинішній директор Феодосій Костюкович. Тож напівжартома Феодосія Феодосійовича під час урочистостей також величали випускником, а голова батьківської ради школи, директор СПОП «Агро-Прогрес» Василь Колісник вручив йому комплект для риболовлі.

У своєму інтерв’ю директор Шполянської міської школи №1 Ф.Ф.Костюкович, який 33 роки очолює один з кращих навчальних закладів райцентру, розповів про перші свої роки роботи на посаді директора, а також про досягнення педагогічного й учнівського колективів за кілька останніх десятиліть.

— У перші роки моєї роботи на посаді директора школа нараховувала 1070 учнів, понад 80 педагогічних працівників та до 30 працівників обслуговуючого навчально-допоміжного персоналу. Було по три класи кожної паралелі, де навчалися від 36 до 40 учнів. Зараз же у школі навчається 520 дітей.

Сьогодні у нас професійно грамотний колектив. Багато років школа вважається однією з кращих в питаннях навчально-виховного процесу. Більшість призових місць, зайнятих на районних й обласних предметних олімпіадах, здобуті учнями школи №1.

За роки своєї роботи я завжди відчував підтримку від керівників підприємств та організацій Шполи і району. Щиро вдячний їм за співпрацю і розуміння, за підтримку й покращення матеріальної бази навчального закладу. Практично завжди вдавалося знаходити спільну мову і з батьками наших учнів, яким також завдячую за розуміння і підтримку.

— Феодосію Феодосійовичу, Ви пам’ятаєте свято свого Першого дзвінка на посаді директора міської школи №1?

— Звичайно, пам’ятаю. Тоді дуже хвилювався, хоча урочисті лінійки на початку і наприкінці навчального року щоразу і хвилюючі, і трішки сумні, коли у доросле життя вирушають наступні випускники. При цьому на нову посаду прийшов підготовленим у питаннях школознавства, маючи досвід роботи у відділі освіти, пройшов курси резерву підготовки директорів шкіл у столиці та інші заняття. Складність роботи полягала в тому, що школа була переповненою: 1070 учнів при тому, що будівля розрахована на 640 дітей. У зв’язку з цим треті класи навчалися в другу зміну. Сьогодні проблеми інші, зокрема фінансове забезпечення набагато гірше, ніж було раніше, з 1985 по 1994 рік. Хоча й тоді на всі потреби державних коштів не вистачало. Виручали керівники підприємств й організацій. Для прикладу, покійний голова колгоспу ім.Жданова Борис Семенович Шемет виділив 25 тисяч карбованців на придбання двоквартирного будинку для вчителів нашої школи. Відчутною була турбота про навчальний заклад А.Н.Лібовнера, Л.М.Лободи, В.А.Полюховича та багатьох інших колишніх і теперішніх керівників.

— Як, на Вашу думку, змінився вигляд школи з того часу, відколи Ви її очолили?

— Естетичне оформлення інтер’єру класів і коридорів зараз набагато краще, ніж воно було тоді, коли я приймав навчальний заклад. Безперечно, велика заслуга у цьому батьків наших учнів. Хоча і попередній директор школи Іван Васильович Осипенко багато зусиль доклав для розбудови освітянського закладу. Зокрема у 1971 році завдяки його зусиллям було добудоване ліве крило школи на 14 класних кімнат, а також з’явився великий спортивний зал.

— Феодосію Феодосійовичу, у Шполі Вас знають не лише як директора міської школи №1, а й як громадського діяча, який багато років поспіль відстоює інтереси шполян і жителів району.

— За роки роботи і проживання у Шполі мене тричі обирали депутатом міської ради і так само тричі — депутатом районної ради. Крім того, два скликання очолював в районній раді комісію з питань освіти і культури. Та робота займала певний час, але навзамін дала безцінний досвід і відчуття корисності громаді і суспільству.

— Дякую за інтерв’ю.

Спілкувалася Ольга Качан

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.