­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 17 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

25 травня для 33 випускників двох одинадцятих класів Шполянської міської школи №1 востаннє продзвенів шкільний дзвінок. Так само востаннє цьогоріч очолив урочисту шкільну лінійку з нагоди завершення навчального року нинішній директор Феодосій Костюкович. Тож напівжартома Феодосія Феодосійовича під час урочистостей також величали випускником, а голова батьківської ради школи, директор СПОП «Агро-Прогрес» Василь Колісник вручив йому комплект для риболовлі.

У своєму інтерв’ю директор Шполянської міської школи №1 Ф.Ф.Костюкович, який 33 роки очолює один з кращих навчальних закладів райцентру, розповів про перші свої роки роботи на посаді директора, а також про досягнення педагогічного й учнівського колективів за кілька останніх десятиліть.

— У перші роки моєї роботи на посаді директора школа нараховувала 1070 учнів, понад 80 педагогічних працівників та до 30 працівників обслуговуючого навчально-допоміжного персоналу. Було по три класи кожної паралелі, де навчалися від 36 до 40 учнів. Зараз же у школі навчається 520 дітей.

Сьогодні у нас професійно грамотний колектив. Багато років школа вважається однією з кращих в питаннях навчально-виховного процесу. Більшість призових місць, зайнятих на районних й обласних предметних олімпіадах, здобуті учнями школи №1.

За роки своєї роботи я завжди відчував підтримку від керівників підприємств та організацій Шполи і району. Щиро вдячний їм за співпрацю і розуміння, за підтримку й покращення матеріальної бази навчального закладу. Практично завжди вдавалося знаходити спільну мову і з батьками наших учнів, яким також завдячую за розуміння і підтримку.

— Феодосію Феодосійовичу, Ви пам’ятаєте свято свого Першого дзвінка на посаді директора міської школи №1?

— Звичайно, пам’ятаю. Тоді дуже хвилювався, хоча урочисті лінійки на початку і наприкінці навчального року щоразу і хвилюючі, і трішки сумні, коли у доросле життя вирушають наступні випускники. При цьому на нову посаду прийшов підготовленим у питаннях школознавства, маючи досвід роботи у відділі освіти, пройшов курси резерву підготовки директорів шкіл у столиці та інші заняття. Складність роботи полягала в тому, що школа була переповненою: 1070 учнів при тому, що будівля розрахована на 640 дітей. У зв’язку з цим треті класи навчалися в другу зміну. Сьогодні проблеми інші, зокрема фінансове забезпечення набагато гірше, ніж було раніше, з 1985 по 1994 рік. Хоча й тоді на всі потреби державних коштів не вистачало. Виручали керівники підприємств й організацій. Для прикладу, покійний голова колгоспу ім.Жданова Борис Семенович Шемет виділив 25 тисяч карбованців на придбання двоквартирного будинку для вчителів нашої школи. Відчутною була турбота про навчальний заклад А.Н.Лібовнера, Л.М.Лободи, В.А.Полюховича та багатьох інших колишніх і теперішніх керівників.

— Як, на Вашу думку, змінився вигляд школи з того часу, відколи Ви її очолили?

— Естетичне оформлення інтер’єру класів і коридорів зараз набагато краще, ніж воно було тоді, коли я приймав навчальний заклад. Безперечно, велика заслуга у цьому батьків наших учнів. Хоча і попередній директор школи Іван Васильович Осипенко багато зусиль доклав для розбудови освітянського закладу. Зокрема у 1971 році завдяки його зусиллям було добудоване ліве крило школи на 14 класних кімнат, а також з’явився великий спортивний зал.

— Феодосію Феодосійовичу, у Шполі Вас знають не лише як директора міської школи №1, а й як громадського діяча, який багато років поспіль відстоює інтереси шполян і жителів району.

— За роки роботи і проживання у Шполі мене тричі обирали депутатом міської ради і так само тричі — депутатом районної ради. Крім того, два скликання очолював в районній раді комісію з питань освіти і культури. Та робота займала певний час, але навзамін дала безцінний досвід і відчуття корисності громаді і суспільству.

— Дякую за інтерв’ю.

Спілкувалася Ольга Качан

Актуальні новини

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Паспортів-карток більшає

on 12 жовтня 2018

В Україні діє чіткий порядок видачі паспортів у вигляді ID-карток: після досягнення відповідного віку, при відновленні посвідчення особи після втрати...

Чому сільський голова Сигнаївки проти об’єднання з Шполянською ОТГ

on 04 жовтня 2018

На останній селекторній нараді, що проводилася облдержадміністрацією минулого понеділка, прозвучала інформація про те, ніби жителі Сигнаївки та Мар’янівки дали згоду...

За виключені фари вдень шполянських водіїв штрафуватимуть на 425 грн.

on 04 жовтня 2018

З 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил...

12 черкаських ОТГ отримали землі у комунальну власність

on 04 жовтня 2018

Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-ом об’єднаним територіальним громадам. Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.