­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 листопада 2017
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 28 29 30
31            

У квітні в рамках реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся громадський захист перспективних моделей і програм інноваційного розвитку шкіл-учасниць Програми. Шполянщину представляв Шполянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей». Модель інноваційного розвитку закладу, представлена на форумі, носить назву «Школа якісної освіти».

Педагоги ліцею тривалий час працювали над проблемою ефективності навчально-виховного процесу, адже учень сьогодні завантажений фізіологічно, психологічно та розумово: необхідно виконати 6-7 домашніх завдань, вага портфеля школяра перевищує санітарні норми і як  наслідок — перевтома та неякісне засвоєння знань. Для вирішення цієї проблеми в навчальному закладі було створено творчу групу, яка працювала над розробкою моделі розвитку школи. Педагоги дійшли висновку, що проблему розвантаження та упорядкування вільного часу учнів та педагогів вирішує застосування модульної системи в організації освітнього процесу. Тепер наші учні щоденно мають 2-3 домашні завдання, портфель став легшим на 50%, з’явилося більше вільного часу для занять у гуртках за інтересами, покращився інтерес до навчання та якість знань учнів.

Запропонована модель інноваційного розвитку навчального закладу «Школа якісної освіти» спрямована на удосконалення якості освіти. На основі цього було розроблено стратегії навчання для початкової, середньої та старшої школи.

Початкова освіта має 2 цикли і передбачає вибір варіативної складової батьками учнів та введення серії гуртків, факультативів, наприклад, «Біологія в початковій школі», «Хімія в початковій школі», «Фізика в початковій школі», «Робототехніка», «Історія в початковій школі» тощо.

Починаючи з 5-го класу, дітям та їх батькам пропонується обрати особисту освітню траєкторію розвитку. На основі їхнього вибору формуються класи, створюються навчальні плани та розробляється система гуртків і факультативів, щоб максимально забезпечити потреби дітей. А вже з 8-го класу в ліцеї вводиться поглиблене вивчення окремих предметів шляхом створення двопрофільних класів. Для учнів старшої школи ми пропонуємо академічне навчання (поглиблене вивчення окремих предметів: українська мова, історія, математика, біологія) та професійне навчання — у співпраці з міжшкільним навчально-виробничим комбінатом діти можуть отримати професії секретаря-друкарки, оператора комп’ютерного набору, медичної сестри, тракториста, водія категорії С.

Крім навчального процесу, в школі діє виховна система «Від здібностей, обдарувань – до творчої особистості», яка включає цілий ряд центрів, клубів, гуртків, дистанційних клубів та факультативів. Особливе місце у системі виховної роботи школи займає проектна діяльність. В закладі реалізуються проекти: «Квіти біля школи», «Добро починається з тебе», «Шкільна газета «Погляд», «Ляльковий театр», «Пташина їдальня»,  «Випускники школи – учасники АТО» тощо. Важливе місце в діяльності запропонованої моделі має робота шкільного наукового товариства «Обрій», екологічного центру «Господар». Для цього в закладі відновлено роботу теплиці, є навчально-дослідні ділянки.

Модель «Школа якісної освіти» передбачає удосконалення програмно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу через впровадження електронних журналів та щоденників, що забезпечить миттєвий зв’язок з батьками та позитивно вплине на якість освіти учнів.

Іван Каракаш, директор Шполянської школи №2 - ліцей

Актуальні новини

Поросятко без довідки ветеринара несе небезпеку, або як влада зреагувала на критику ветеранів

on 16 листопада 2017

Минулої суботи і неділі на центральному ринку за участі представників правоохоронних органів, Держпродспоживслужби, лабораторії ветеринарної медицини та районного споживчого товариства...

Годуємо Європу?

on 09 листопада 2017

Експорт харчів та аграрної продукції до країн ЄС нинішнього року порівняно з минулим зріс на 39,8%, сягнувши 4,177 млрд. дол....

У «Престижі» відкриють промтоварний магазин

on 09 листопада 2017

На першому поверсі супермаркету «Престиж» тривають ремонтні роботи. Усі відділи, які працювали на першому поверсі, перенесено на другий. А шполяни...

Школи зобов’язали опублікувати фінансову звітність

on 09 листопада 2017

Школи зобов’язані опублікувати свою фінансову звітність за доходами і видатками до 1 грудня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Європа з’їла наші яйця!

on 09 листопада 2017

Чому різко підскочили ціни? Українці по своїх спорожнілих гаманцях відчули ріст агроекспорту.

Шполянську міськраду визнали порушником закону

on 02 листопада 2017

Виконавчий комітет Шполянської міської ради не провів конкурс на надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у межах міста Шпола....

Депутат Богач відщипнув у кума земельку

on 02 листопада 2017

Нещодавно розповсюдилася інформація, що депутат об’єднаної територіальної громади, він же директор СТОВ «Маяк-Агро» (підприємство є складовою частиною СТОВ «ЛНЗ -Агро»)...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.