­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 21 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 28 29 30  

У квітні в рамках реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся громадський захист перспективних моделей і програм інноваційного розвитку шкіл-учасниць Програми. Шполянщину представляв Шполянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей». Модель інноваційного розвитку закладу, представлена на форумі, носить назву «Школа якісної освіти».

Педагоги ліцею тривалий час працювали над проблемою ефективності навчально-виховного процесу, адже учень сьогодні завантажений фізіологічно, психологічно та розумово: необхідно виконати 6-7 домашніх завдань, вага портфеля школяра перевищує санітарні норми і як  наслідок — перевтома та неякісне засвоєння знань. Для вирішення цієї проблеми в навчальному закладі було створено творчу групу, яка працювала над розробкою моделі розвитку школи. Педагоги дійшли висновку, що проблему розвантаження та упорядкування вільного часу учнів та педагогів вирішує застосування модульної системи в організації освітнього процесу. Тепер наші учні щоденно мають 2-3 домашні завдання, портфель став легшим на 50%, з’явилося більше вільного часу для занять у гуртках за інтересами, покращився інтерес до навчання та якість знань учнів.

Запропонована модель інноваційного розвитку навчального закладу «Школа якісної освіти» спрямована на удосконалення якості освіти. На основі цього було розроблено стратегії навчання для початкової, середньої та старшої школи.

Початкова освіта має 2 цикли і передбачає вибір варіативної складової батьками учнів та введення серії гуртків, факультативів, наприклад, «Біологія в початковій школі», «Хімія в початковій школі», «Фізика в початковій школі», «Робототехніка», «Історія в початковій школі» тощо.

Починаючи з 5-го класу, дітям та їх батькам пропонується обрати особисту освітню траєкторію розвитку. На основі їхнього вибору формуються класи, створюються навчальні плани та розробляється система гуртків і факультативів, щоб максимально забезпечити потреби дітей. А вже з 8-го класу в ліцеї вводиться поглиблене вивчення окремих предметів шляхом створення двопрофільних класів. Для учнів старшої школи ми пропонуємо академічне навчання (поглиблене вивчення окремих предметів: українська мова, історія, математика, біологія) та професійне навчання — у співпраці з міжшкільним навчально-виробничим комбінатом діти можуть отримати професії секретаря-друкарки, оператора комп’ютерного набору, медичної сестри, тракториста, водія категорії С.

Крім навчального процесу, в школі діє виховна система «Від здібностей, обдарувань – до творчої особистості», яка включає цілий ряд центрів, клубів, гуртків, дистанційних клубів та факультативів. Особливе місце у системі виховної роботи школи займає проектна діяльність. В закладі реалізуються проекти: «Квіти біля школи», «Добро починається з тебе», «Шкільна газета «Погляд», «Ляльковий театр», «Пташина їдальня»,  «Випускники школи – учасники АТО» тощо. Важливе місце в діяльності запропонованої моделі має робота шкільного наукового товариства «Обрій», екологічного центру «Господар». Для цього в закладі відновлено роботу теплиці, є навчально-дослідні ділянки.

Модель «Школа якісної освіти» передбачає удосконалення програмно-методичного забезпечення навчально-виховного процесу через впровадження електронних журналів та щоденників, що забезпечить миттєвий зв’язок з батьками та позитивно вплине на якість освіти учнів.

Іван Каракаш, директор Шполянської школи №2 - ліцей

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.