­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 21 жовтня 2018
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 29 30  

Нещодавно у Шполянській школі №1 зустрілися восьмикласники усіх чотирьох шкіл міста. Тут відбулися цікаві і незвичні змагання в ході обласного конкурсу за підтримки благодійного фонду «Урожай громаді» та особисто директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олега Васецького.

Разом з командою «Наукової ліги», яка має на меті реалізувати програму для дітей середніх класів, школярі проводили цікаві експерименти. І учні, і педагоги змогли пересвідчитися у достовірності фізичних і хімічних явищ.  Така програма стартувала в Катеринополі, а загалом пройшла у восьми районах Черкащини і завершився перший її етап у Шполі.

Завдяки проекту наукового шоу та інтерактивним заняттям діти отримали змогу підкріпити свої теоретичні знання практичним досвідом, а головне – позитивними емоціями. Мета «Наукової ліги» - комплексно підійти до вивчення певних природних явищ та законів через розвиток творчих здібностей та винахідництва. Заняття розраховані на те, що діти також отримають передові сучасні і практичні знання з природознавчих наук, технології, інженерії, мистецтва та математики. Презентував програму координатор проекту «Наукові пікніки» та стипендіат програми «Завтра.UA» Євген Стромило.

За словами учителя-методиста, вчительки хімії Шполянського НВК №2-ліцею Галини Сабадаш,  така програма для школярів надзвичайно важлива.

— Коли наука повертається до дітей обличчям, це завжди цікаво, — вважає вона. — Було приємно спостерігати, як горіли у наших школярів очі, коли їм демонстрували захоплюючі досліди, як виготовляється гарячий сніг, а за допомогою сухого льоду утворюється дим. Важливий і той момент, що під час заходу розглядався не один шкільний предмет, а різні — хімія, фізика, математика — комплексно. Без спонсорів такі наукові шоу неможливі.

— Підтримав цей конкурс, тому що бачу в подібних проектах величезну можливість для молоді знайти себе в науці. Не секрет, що такі великі українські вчені як Ігор Сікорський, Євген Патон, Сергій Корольов не закінчували європейських шкіл, вони навчалися в таких самих закладах, що й ми з вами. Але їхній успіх в житті напряму залежав від успіху в школі, це аксіома. І саме «Наукова ліга» покликана дати гідний старт майбутнім українським вченим, — переконаний директор ТОВ "НВФ "УРОЖАЙ" Олег Васецький.

З шести команд «Креатив», «Ходячі електрони», «Юні хіміки», «Смайл», «Перлина Шполянщини» та «Steam» визначалася найдружніша, учасники якої швидко і нестандартно мислять та творять. За результатами змагань Євген Стромило оголосив, що перше місце дісталося «Юним хімікам» з Шполянського НВК №2-ліцею (фото вгорі). Вони разом з переможцями першого етапу конкурсу з інших районів в якості нагороди побувають в столичному музеї «Експериментаніум». Для конкурсантів передбачені й інші цінні подарунки від Олега Васецького.

Актуальні новини

Обчислення стажу фізичних осіб-підприємців

on 19 жовтня 2018

Нерідко у підприємців виникають питання, а то й проблеми, коли настає час виходу на заслужений відпочинок. Начальник Шполянського відділу обслуговування...

Які категорії громадян не підлягають призову?

on 19 жовтня 2018

Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону отримають...

Шкільні рюкзаки удвічі важчі за норму

on 19 жовтня 2018

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки...

Робота є — працівників нема

on 19 жовтня 2018

За статистикою, в Україні загалом на одне робоче місце претендує три-чотири особи. Але якщо розглядати цю проблему окремо по галузях,...

Роман Безсмертний: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти»

on 12 жовтня 2018

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –...

Після реформування з’явилися вакантні посади

on 12 жовтня 2018

Санітарно-епідеміологічна служба в останні роки, як і деякі інші організації, пережила етап реформування. Вона фактично ліквідована. Натомість два роки тому...

На які соціальні гарантії може розраховувати призовник?

on 12 жовтня 2018

Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.