­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 лютого 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Учні Нечаївського навчально-виховного комплексу долучилися до наукового та творчого студентського життя. 15 лютого вони відвідали навчально-науковий інститут педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, де проводився день відкритих дверей.

Аби підростаюче покоління більше зацікавлювалося читанням художньої літератури, у Лозуватській школі учні та педагоги долучаються до  міжнародного руху буккросинг (практика залишати книгу в публічному місці, щоб інші люди знайшли її і прочитали, а потім вчинили так само).

Десятиліттями уроки фізичної культури в учнів Кримківського навчально-виховного комплексу проводилися у вестибюлі сільської школи. Окремого спортзалу освітній заклад, розташований у старому пристосованому приміщенні, не мав.

Нещодавно до Шполянського районного суду завітали десятикласники міської школи №1. Спершу працівники установи провели для школярів невелику екскурсію, а потім підліткам майже по-справжньому продемонстрували, як відбувається судове засідання. Діти й самі взяли активну участь у розгляді такої кримінальної справи. За легендою, у судовій залі заслуховувалася справа про бійку двох юнаків, один з яких звернувся за допомогою до поліції.

Кілька років тому стартувала освітянська реформа, яка зачепила і професійно-технічну освіту. У нашому районі донедавна її представляв Васильківський професійний ліцей.

Міською радою Шполянської ОТГ оголошено конкурс на вакантну посаду директора Лебединського НВК №1. 24 січня відбулось засідання конкурсної комісії Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади щодо  проведення конкурсного відбору на посаду директора Лебединського НВК «ЗДО-ЗОШ І-ІІІ ступенів №1» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади.

Члени районного осередку ГО «Майбутні лідери України» минулими вихідними відвідали Умань. Цього разу шполянські школярі на чолі з тренерами – координаторами Наталією Красіліч та Оленою Куроченко відвідали Уманський краєзнавчий музей, побували у Дитячій академії Всеукраїнського Аграрного ліцею, а також занурилися в атмосферу надзвичайних емоцій від гри команд Ліги гумору.

У Матусівському навчально-виховному комплексі №1 тиша в коридорах – триває урок. Директор закладу Любов Хижняк і начальник відділу сільської ради з питань оборонної, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій Олександр Горя у кабінеті обговорюють робочі питання з безпеки харчування школярів, наявності якісної питної води тощо.

Все частіше випускники шкіл обирають під час здачі сесії ЗНО англійську мову. Аби підготуватися до цього, більшість випускників не лише опановують іноземну на уроках, а й відвідують репетиторів, що у наш час – задоволення не з дешевих.

Учні молодших класів полюбляють уроки природознавства, особливо тоді, коли вчитель час від часу організовує їх з практичними заняттями. Учні 3-Б класу міської школи №1 по черзі готують на уроки презентації, які допомагають краще усвідомити вивчений матеріал. Якось діти разом з учителькою Ольгою Михайлівною Кавун вчилися пересаджувати вазони, розповідали, як допомагають батькам вдома доглядати за зеленими насадженнями. А потім кожен з 34 школяриків сфотографувався з улюбленим домашнім вазоном.

16 січня відбулася 32 позачергова сесія Шполянської районної ради. На розгляд депутатів було винесено п’ять питань.

Минулого року на Шполянщині оздоровлено 1805 дітей, що становить майже 90% від загальної чисельності дітей шкільного віку.  Із них послугами оздоровлення – 281 дитина (відпочивали за межами району, в тому числі на березі моря), послугами відпочинку – 1524 дитини (відпочивали у пришкільних таборах).

Сьогодні Станіславчицький навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів — один з трьох навчальних закладів Матусівської об’єднаної територіальної громади. Від центру громади він найбільш віддалений, проте від Матусова до Станіславчика веде широка дорога, добре прогорнута від снігу. Виходить, віддаленість — не перешкода для турботи про наймолодших жителів громади та їхніх батьків.

У приміщенні Шполянської районної філії служби зайнятості підбили підсумки першого етапу конкурсу відеороликів „Світ професій дитячими очима”. На захід запросили учнів та педагогів навчальних закладів, які взяли у ньому участь.

В Україні затвердили збірку рецептів для шкільних їдалень. Розробив нове меню український шеф-кухар Євген Клопотенко спільно з Інститутом громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва НАМН України.

Вже декілька років поспіль результативна участь учнів Шполянської міської школи №1 на обласних предметних олімпіадах дозволяють навчальному закладу триматися на перших позиціях рейтингової таблиці серед навчальних закладів Шполянщини. Днями на сайті навчального закладу з’явилася інформація про старшокласників, які на обласних предметних олімпіадах зайняли призові місця.

29 грудня у міській раді Шполянської ОТГ відбувся конкурс між претендентами на посаду директора закладу дошкільної освіти №5 «Калинка». За результатами конкурсного відбору — тестування зі знання законодавства в галузі освіти, мотиваційного листа і захисту перспективного плану розвитку навчального закладу, а також проведення претендентами відкритої публічної презентації та співбесіди члени  конкурсної комісії шляхом голосування визначили переможцем Людмилу Михайлівну Струк, яка набрала 133 бали із 200 можливих.

Міністерство освіти та науки видало кілька наказів щодо проведення тестування, затвердило дати, не обійшлося і без змін. Вони цьогоріч торкнуться не лише випускників шкіл, а й учнів та студентів коледжів та технікумів.

Основні дати ЗНО-2019: реєстрація розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня. Основна сесія відбуватиметься з 21 травня до 13 червня. Додаткова сесія запланована на 26 червня – 12 липня.

20 грудня відбулося  перше засідання конкурсної комісії Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади для проведення конкурсного відбору на вакантну посаду директора закладу дошкільної освіти №5 «Калинка».

У Сигнаївській дитячій музичній школі імені І.П.Шульги та філіалах закладу навчаються діти з багатьох населених пунктів. Як пояснив начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Лозовий, на останній сесії районної ради депутати узгодили програму фінансування сільської школи мистецтв.

Газета вже писала про довгостраждальний тендер на встановлення нових енергозберігаючих вікон у семи навчально-виховних комплексах, питання з проведенням якого районному відділу освіти не вдавалося вирішити до середини грудня.

Саме це твердження протягом тижня біології доводили учні Матусівського навчально-виховного комплексу №2 разом з педагогами В.В.Волинець та Л.В.Паращенко.

У всеукраїнському конкурсі «Учитель року - 2019» високі результати продемонстрували педагоги Лозуватської школи Сергій Припіяло (номінація «Захист Вітчизни») і Тетяна Коваленко (номінація «Основи здоров’я»).

Наприкінці листопада на сайті Шполянської міської ради з’явилася інформація про конкурс на заміщення вакантної посади директора закладу дошкільної освіти №5 «Калинка» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади Черкаської області.

До нашого районного Інклюзивно –ресурсного центру звертаються батьки з дітьми віком від двох до вісімнадцяти років. Приїжджають з сіл та міських навчальних закладів, де немає свого психолога.

Осінь нинішнього року стала щедрою на урожай яблук. У Звенигородському лісгоспі подбали, аби сади на 3 гектарах Пехівського лісництва були доглянутими, а восени дерева, на знак вдячності за догляд, аж вгиналися від плодів. «Лісівники зібрали там понад 40 тонн яблук різних сортів, — розповідає директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко. — Яблука реалізовувалися населенню Звенигородського району, ними забезпечили працівників підприємства».

Відтепер за булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин. Про це повідомив відділ комунікацій Міністерства внутрішніх справ України.

Цьогоріч у закладах освіти Шполянщини налічується 17 перших класів, де діти навчаються за програмою Нової української школи (НУШ).

Щодня у школі наші діти проводять по сім-вісім годин свого часу. Це найактивніший час доби, коли школярі потребують найбільше енергії, позаяк сприймають навчальний матеріал, бігають, витрачаючи енергію. Через те так важливо, аби вони мали можливість якісно і смачно пообідати. А учні молодших класів — ще й поснідати.

В кінці листопада сільські школи району отримали більше 100 парт. Ініційована депутатом районної ради Юрієм Ляшенком пропозиція щодо шкільних парт та за активної підтримки начальника районного управління освіти Павла Вербівського, хоч і з певними труднощами, нарешті закінчилася.

У районній бібліотеці для дітей відбулося вручення нагород переможцям обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-виставки дитячих малюнків «Сторінками книг Чингіза Айтматова», організованого до 90-річчя відомого киргизького письменника.

Для молодої людини вибір професії – це друге народження, яке визначає подальший життєвий шлях. Тож недарма зробити перший зважений крок у виборі майбутньої професії допомагають фахівці Шполянської районної філії Черкаського ОЦЗ. У  рамках акції «Випускник-2019» для учнів 8-11 класів проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи.

На недавніх загальношкільних батьківських зборах міської школи №1 обговорювалися питання і проблеми, які стосуються не одного конкретно взятого навчального закладу, а всіх. На зібрання педагогів і батьків запросили також представників батьківського комітету, медиків і психологів.

Наш Інклюзивно-ресурсний центр з’явився з початку нинішнього навчального року   після реорганізації Шполянської психолого-медико-педагогічної консультації.

27 листопада голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Павло Вербівський завітали до Журавського навчально - виховного комплексу з приємною місією — посадовці вручили педагогам й учням сучасне обладнання для інтерактивного тиру.

В останню суботу жовтня у Шполянській школі №1 відбувся другий (районний) етап Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь 37 учнів зі Шполянських шкіл №1, №5, №3 - гімназії і №2 - ліцею, Васильківського, Водянського, Лебединського №1, Сигнаївського, Станіславчицького та Топильнянського НВК. 

20 листопада в районному краєзнавчому музеї відбулася інформаційна година «Україна – право на свободу», присвячена Дню Гідності та Свободи. На захід запросили учнів 8-Г класу міської школи №3 – гімназії з класним керівником З.В.Медведчук.

Минулого вівторка в Матусівському навчально-виховному комплексі №1 відбулася урочиста подія – відкриття відремонтованої і оновленої шкільної їдальні. «Цей задум виник давно, — розповідає сільський голова Матусівської ОТГ Василь Колісник, — і ми раді, що вдалося втілити його в життя. Тепер згідно з вимогами Нової Української школи наші діти будуть харчуватися у відремонтованому приміщенні, умебльованому новими меблями».

9 листопада, у День української писемності і мови, розпочав свою роботу Міжнародний конкурс з української мови імені П.Яцика. Конкурс знавців української мови – це не лише одна з багатьох форм поглиблення знань, а й участь у всеукраїнському діалозі про нашу мову, освячену творчістю генії І.Котляревського, Т.Шевченка, й сотень талановитих грандів слова.

Осінні канікули, які тривають у школярів Шполянської об’єднаної територіальної громади з 29 жовтня до 2 листопада, в районі ще й не починалися. Як повідомив начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Павло Вербівський, тепла погода, що прогнозують на нинішньому тижні, змусила відкласти канікули, аби зекономити в школах на опаленні. Павло Євгенович припускає, що в разі, якщо тепла погода зберігатиметься й наступного тижня, канікули в школах району можуть перенести ще на тиждень.

Актуальні новини

Порахували, але не остаточно

on 21 лютого 2019

У Центрвиборчкомі оприлюднили число осіб, котрих потенційно включать у списки виборців. Станом на 14 лютого це 29 млн. 897 тис....

ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

on 21 лютого 2019

Уже через два тижні субсидія громадянам виплачуватиметься готівкою. Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для...

Зателефонували — і забрали гроші

on 21 лютого 2019

Днями до шполянських рятувальників зателефонувала бабуся з проханням допомогти. Якщо раніше тривожні дзвінки надходили до людей нічної пори, то цього...

Оновлюється маркування харчових продуктів

on 14 лютого 2019

Президент України Петро Порошенко підписав закон про «Про інформацію для споживачів про харчові продукти». Ним встановлюються загальні положення до маркування...

Хто знає усіх кандидатів у президенти?

on 14 лютого 2019

У березні вже всьоме відбудуться президентські вибори в Україні, і вони б’ють усі рекорди за кількістю кандидатів. Претендентів на головну...

Повернути неякісні ліки назад в аптеку: не все так просто

on 14 лютого 2019

У минулі роки до редакції не раз зверталися жителі району, які з різних причин бажали повернути до аптек придбані ліки....

Серйозних підтоплень в районі немає

on 09 лютого 2019

Незвична для січня – лютого погода панує в районі. Велика кількість снігу різко почала танути, загрожуючи підтопленням як житловим масивам,...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.