­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Після того, як напередодні нового року у Сигнаївській амбулаторії загальної практики сімейної медицини за кошти сільського бюджету встановили новий газовий котел, у приміщенні стало значно тепліше і затишніше. Вже зранку до медиків поспішають селяни. Хтось проходить профогляд, є серед них і відвідувачі денного стаціонару. В черзі вишикувалися пацієнти лікаря-стоматолога Анатолія Кавуна.

Завідуюча амбулаторією, сімейний лікар Світлана Дишлева пояснює, що з закриттям Цвітківського ФАПу роботи на дільниці, до якої входять, окрім Сигнаївки ще й Бурти та Надточаївка, побільшало. У Буртах жителів обслуговує фельдшер Світлана Остапчук, а в Надточаївці — Жанна Шевченко.

— Сьогодні серед наших пацієнтів переважна більшість – це люди похилого віку, — пояснила Світлана Іванівна. — Вони вже розуміють, що з віком за здоров’ям потрібно стежити. Чого не скажеш про молодь. Ось, наприклад, запросили ми на профогляд двадцятеро жителів села працездатного віку, а з’явилися лише п’ятеро.

До слова, у амбулаторії послуги безкоштовні. Тут можна за бажанням зміряти артеріальний і очний тиск, гінекологічні набори для жінок, які раніше пацієнтки купували, теж надаються безкоштовно.

Нині у закладі триває підготовка до проведення медичного огляду дітей у навчально-виховних комплексах дільниці, які планують провести у березні-квітні.

— Впевнено можу сказати, що діти стали менше хворіти на шлунково-кишкові захворювання, — зазначає завідуюча амбулаторією, — а от ортопедичних проблем у школярів побільшало. Сколіоз, порушення постави – це найпоширеніші сьогодні хвороби у дітей та підлітків. Виникають ці хвороби через сидіння біля телевізорів та комп’ютерів, малорухливий спосіб життя підлітків.

До послуг жителів сіл і аптека в амбулаторії, яка вже давно працює за державною програмою «Доступні ліки», тож хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, астму можуть придбати ліки за рецептами за значно дешевшими цінами, а то й отримати безкоштовно.

У всіх медиків, і сигнаївські не виключення, є мрія, аби сільські жителі мали можливість, як і міські, обстежуватися на новому обладнанні. «Що таке пересувний флюорограф, ми вже й забули, — бідкається лікар. — А в останні ж роки значно побільшало легеневих хворих. Непогано було б, щоб і пересувний мамограф курсував районом, бо самі ж знаєте, коли в Шполу приїздить мамограф з Черкас, туди дуже важко потрапити на обстеження через велику кількість бажаючих».

Світлана Іванівна переконана, що визначити і лікувати хворобу — це одне, а попередити захворювання, зробити все можливе, аби потенційний пацієнт не захворів, профілактика захворювань — це теж велика відповідальність і велика ділянка роботи для сільських медиків.

Так вважає і лікар-стоматолог Анатолій Кавун, який після закінчення Київського медичного вузу вже майже тридцять років працює у Сигнаївці стоматологом. Він надає і хірургічні, і стоматологічні послуги. До сигнаївського стоматолога звертаються не лише сільські жителі, його знають далеко за межами села, тому біля кабінету Анатолія Михайловича завжди людно. А він, в свою чергу, працює до останнього клієнта. Вік пацієнтів А.Кавуна – від наймолодшого до 95 років (такий вік мав найстарший відвідувач стоматологічного крісла).

— Взимку пацієнтів більшає, — каже лікар, — адже ще не почалися городи та польові роботи, тож люди можуть приділити час і своєму здоров’ю.

Більшає серед його пацієнтів і свідомих, і цим лікар дуже задоволений. «Люди не чекають, доки заболить зуб, а проходять профілактичні огляди, і це радує», — наголошує він.

Актуальні новини

Торгівля землею: чи готова Україна до відкритого ринку?

on 17 травня 2019

Більшість українців, як і раніше, не готові продавати свою землю. Соціологічне дослідження групи «Рейтинг» показало, що 72% громадян виступають проти...

Хто отримуватиме субсидію готівкою?

on 17 травня 2019

Вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року за № 373 „Деякі питання надання житлових субсидій...

Місцеві інспекції з праці – поза законом?

on 17 травня 2019

14 травня Шостим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову в судовій справі, якою задоволено позов підприємців, та визнано нечинною постанову Кабінету...

У червні українці двічі відпочиватимуть три дні поспіль

on 17 травня 2019

У червні українці відпочиватимуть три дні поспіль двічі. Причиною тому - Трійця і День Конституції.

В.О. старости звільнили від кримінальної відповідальності

on 09 травня 2019

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них —...

Чи хочуть шполяни в ОСББ?

on 09 травня 2019

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У двох районах Черкащини – жодної ОТГ

on 09 травня 2019

533 населені пункти Черкаської області ще не створили об’єднаних територіальних громад. Це понад 62% від загальної кількості. Про це повідомили у...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.