­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 25 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28      

Після того, як напередодні нового року у Сигнаївській амбулаторії загальної практики сімейної медицини за кошти сільського бюджету встановили новий газовий котел, у приміщенні стало значно тепліше і затишніше. Вже зранку до медиків поспішають селяни. Хтось проходить профогляд, є серед них і відвідувачі денного стаціонару. В черзі вишикувалися пацієнти лікаря-стоматолога Анатолія Кавуна.

Завідуюча амбулаторією, сімейний лікар Світлана Дишлева пояснює, що з закриттям Цвітківського ФАПу роботи на дільниці, до якої входять, окрім Сигнаївки ще й Бурти та Надточаївка, побільшало. У Буртах жителів обслуговує фельдшер Світлана Остапчук, а в Надточаївці — Жанна Шевченко.

— Сьогодні серед наших пацієнтів переважна більшість – це люди похилого віку, — пояснила Світлана Іванівна. — Вони вже розуміють, що з віком за здоров’ям потрібно стежити. Чого не скажеш про молодь. Ось, наприклад, запросили ми на профогляд двадцятеро жителів села працездатного віку, а з’явилися лише п’ятеро.

До слова, у амбулаторії послуги безкоштовні. Тут можна за бажанням зміряти артеріальний і очний тиск, гінекологічні набори для жінок, які раніше пацієнтки купували, теж надаються безкоштовно.

Нині у закладі триває підготовка до проведення медичного огляду дітей у навчально-виховних комплексах дільниці, які планують провести у березні-квітні.

— Впевнено можу сказати, що діти стали менше хворіти на шлунково-кишкові захворювання, — зазначає завідуюча амбулаторією, — а от ортопедичних проблем у школярів побільшало. Сколіоз, порушення постави – це найпоширеніші сьогодні хвороби у дітей та підлітків. Виникають ці хвороби через сидіння біля телевізорів та комп’ютерів, малорухливий спосіб життя підлітків.

До послуг жителів сіл і аптека в амбулаторії, яка вже давно працює за державною програмою «Доступні ліки», тож хворі на цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, астму можуть придбати ліки за рецептами за значно дешевшими цінами, а то й отримати безкоштовно.

У всіх медиків, і сигнаївські не виключення, є мрія, аби сільські жителі мали можливість, як і міські, обстежуватися на новому обладнанні. «Що таке пересувний флюорограф, ми вже й забули, — бідкається лікар. — А в останні ж роки значно побільшало легеневих хворих. Непогано було б, щоб і пересувний мамограф курсував районом, бо самі ж знаєте, коли в Шполу приїздить мамограф з Черкас, туди дуже важко потрапити на обстеження через велику кількість бажаючих».

Світлана Іванівна переконана, що визначити і лікувати хворобу — це одне, а попередити захворювання, зробити все можливе, аби потенційний пацієнт не захворів, профілактика захворювань — це теж велика відповідальність і велика ділянка роботи для сільських медиків.

Так вважає і лікар-стоматолог Анатолій Кавун, який після закінчення Київського медичного вузу вже майже тридцять років працює у Сигнаївці стоматологом. Він надає і хірургічні, і стоматологічні послуги. До сигнаївського стоматолога звертаються не лише сільські жителі, його знають далеко за межами села, тому біля кабінету Анатолія Михайловича завжди людно. А він, в свою чергу, працює до останнього клієнта. Вік пацієнтів А.Кавуна – від наймолодшого до 95 років (такий вік мав найстарший відвідувач стоматологічного крісла).

— Взимку пацієнтів більшає, — каже лікар, — адже ще не почалися городи та польові роботи, тож люди можуть приділити час і своєму здоров’ю.

Більшає серед його пацієнтів і свідомих, і цим лікар дуже задоволений. «Люди не чекають, доки заболить зуб, а проходять профілактичні огляди, і це радує», — наголошує він.

Актуальні новини

Не густо, але підвищать

on 21 березня 2019

Торік завирував чималий скандал, пов’язаний з «Укрпоштою». Менеджмент компанії проводить низку реформ, в основному пов’язаних зі скороченням числа відділень у...

Що буде з пенсіями членів виборчих комісій?

on 21 березня 2019

Як нараховуватиметься пенсія членам виборчих комісій? Адже у передвиборчий період їм виплачується заробітна плата, а як доводилося чути раніше, пенсія...

Матеріальний стимул

on 21 березня 2019

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня їх нараховано понад 334 тисячі. В них...

Перехід на літній час: коли переводимо годинник

on 21 березня 2019

Скоро в Україні відбудеться перехід на літній час. У 2019 переводити годинники потрібно в ніч з 30 на 31 березня...

ЛИШЕ ПЕРЕД ВИБОРАМИ ВСІ ЗГАДУЮТЬ ПРО НАРОД

on 21 березня 2019

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених та пенсіонерів. Може, це...

Підживлення озимих по мерзло-талому грунті — чи варто проводити даний агрозахід?

on 14 березня 2019

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки...

Зі шполянських магазинів зникнуть книги скарг?

on 14 березня 2019

6 березня Уряд скасував обов’язкове ведення Книги скарг та пропозицій. Рішення затверджено на засідання Уряду шляхом прийняття постанови КМУ «Про...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.