­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 22 січня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2017 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Лариса Сімон – вчитель-методист зарубіжної літератури та образотворчого мистецтва Шполянського НВК №3. Вчитель творчий, неординарний в підходах до викладання свого предмету.

Багато років поспіль Лариса Едмундівна - учасник обласної виставки педагогічних досягнень, з честю представляє наш район і, як правило, її методичні доробки в числі найкращих відзначаються грамотами та дипломами Головного управління освіти, поповнюють колекцію електронного ресурсу Черкаського інституту післядипломної освіти педагогічних працівників. А ще пані Лариса – натура надзвичайно поетична, залюблена в красу, має талант не лише її бачити, а й передати поетичним словом почуття.

Ох і осінь! Донька хулігана,
Як дитина, любить пустувать,
Обірвала листя на каштанах
І пішла тополі фарбувать.
В листопаді вихором шаленим
Жовті кучугури намела,
Під вікно заскочила до мене
Й жартома калину роздягла
То бродила парками й садами,
Витоптала золоті лани,
І, війнувши буйними вітрами,
По ставку розкидала човни.
Бігає по клумбах і газонах
І дощами бризкає в лице.
Кажуть, до зимового сезону
Буде ще тривать свавілля це.

Це один з творів третьої збірки Лариси Сімон. Перша — «Проба пера» побачила світ у 2016-му році, друга «Кришталевий дощ» (2016 рік), третя, «Цвіт папороті» видана у нинішньому році.

«Вірші Лариси Сімон несуть у собі від її серця до серця читача витончено –акварельні, чарівні мелодії почуттів, які авторка вкладає в ясні, сонячно сяйливі мелодії слів», - так висловився про поезію Лариси Едмундівни заслужений діяч мистецтв, член національної спілки письменників України, письменник Сергій Носань. Що ще можна додати до такої характеристики творів пані Лариси? Вона вичерпна, залишається лише читати її поезію і насолоджуватись нею.

За рішенням членів літературного об’єднання імені Олекси Влизька збірку поезій Лариси Сімон «Цвіт папороті» висунуто на здобуття районної премії «Чарівне перо».  

Також за рішенням літоб’єднання на присудження премії у віковій категорії до 30 років подано кандидатуру 15-річної Софії Домчук. Софійка — член літературного об’єднання з 2014 року. І вперше вона взяла участь у її роботі як член шкільного літературного гуртка Шполянського НВК №3-гімназії «Первоцвіт». Тоді вона прочитала свого «Метелика»:

Десь пішли і мама й тато,
 А мене закрили в хаті.
Я віконце в сад відкрила
І метелика зустріла
Крильця в нього, як шовкові,
Барви ніжні і казкові,
Край вікна сидить на сонці,
Як троянда на долоньці.
Ой, метелику-метелику,
Мій маленький ангелику!
Залети в моє віконечко,
Принеси на крилах сонечко.
Там, надворі, тепле літо,
Веселяться радо діти,
А я тут сама-саменька
І сумую так без неньки.    

Ще тоді вже стало зрозумілим, якщо 9-річна дівчинка так зуміла передати свої переживання поетичним словом, то маємо справу з обдарованістю. До речі, композитор з Тернопільщини Григорій Гоцко поклав на музику вірш про метелика.

Софійка щорічно бере участь в районному конкурсі для літературно обдарованих дітей «Тарасовими шляхами», виборює призові місця. Дівчина пише про рідний край («Рідне кубельце»), його природу(«Зима»), навіть казки для молодшого братика («Космодіти»). «Молитва за Україну», і  «Я донька твоя, Україно», поезії, що виявляють її небайдужість до долі Батьківщини.

Софійка ще не має власних збірок, проте її дідусь Павло Домчук включив ряд її поезій в свою збірку «Одвічна загадка буття» (Тернопіль, 2015р).  Літературний редактор збірки Михайло Шевченко так охарактеризував дебют дівчинки: «В її віршах щире дитяче сприйняття світу. Зворушує  «Молитва за Україну».    

  Лариса Сімон, Софія Домчук – перші претенденти на започатковану в нинішньому році районну премію літературного об’єднання імені О.Влизька «Чарівне перо».

Зоя Ложкова, член районного літературного об’єднання імені О.Влизька

Актуальні новини

Не доставляють лише «Шполянські вісті»?

on 17 січня 2019

До редакції продовжують надходити телефонні повідомлення від читачів, які передплатили газету «Шполянські вісті» на 2019 рік. Так, після публікації «Саботаж...

Не допустили зриву навчального процесу В Іскреному

on 17 січня 2019

У той час, коли у всіх школах району після зимових канікул звично відновився навчальний процес, в Іскренській загальноосвітній школі І-ІІІ...

Чи встигли обрати сімейного лікаря?

on 17 січня 2019

Згідно з офіційними даними, у 2018 році кожен другий українець обрав собі сімейного лікаря. Немало з тих, хто не встиг...

Хрещенські морози відміняються

on 17 січня 2019

Українців цікавить, якою буде погода на Водохреща, 19 січня, адже традиційно цей період славиться справжніми хрещенськими морозами, снігом і льодом,...

Через суд з підприємця стягнуть борг

on 17 січня 2019

Господарським судом Черкаської області відкрито провадження у справі за позовом Смілянської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Шполянської міської...

Посилки — по-новому

on 12 січня 2019

З початку року змінилися правила оподаткування товарів, що надходять із-за кордону. Нагадаємо, досі українці могли отримувати скільки завгодно посилок вартістю...

Інформмозаїка

on 12 січня 2019

Проблема з вчителями математики Проблема з кадрами в районі стосується не лише медицини, а й освіти. На одній з нарад в...

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.