­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Субота, 23 лютого 2019

У Шполі, як і в інших містах та селах, жили і живуть багато цікавих людей, з незвичайними долями. Не всі вони діляться своїми таємницями, а деякі взагалі воліють забрати власні історії в небуття, так і не поділившись ними з оточуючими.

Ця історія трапилася, коли я була ще малою. Проте вона вразила до глибини душі і не забулася й досі, хоч з того часу минуло багато десятиліть. А жінка, про яку піде мова, давно відійшла в інші світи.

Нашу стареньку сусідку на вулиці кликали баба Шура Мусічка. Не знаю, чи то було справжнє прізвище, чи з якоїсь причини так її кликали по-вуличному. Нічим не вирізнялася з-поміж інших зістарених від важкої праці жінок. Завжди в фуфайці, старих панчохах, іншому непримітному одязі, неговірка, не привертала до себе зайвої уваги.

Якось довелося піти до неї з якоїсь потреби. А з якої, вже й не пригадаю. Зайшла я до хати, всілася на стілець. Як мала дитина, все роздивлялася по сторонах, зазираючи у кожен куток. В одному з кутів стояли ікони. А під ними — стара фотографія чоловіка і жінки. Обоє вони вбрані у дорогий красивий одяг, інтелігентні.

— Хто ці люди? — не втрималася, аби не поцікавитися у господині.

— То — мої батьки, вони були дворянами, — пояснила старенька.

Тієї миті я ніби іншими очима подивилася на бабусю Шуру, яка раніше здавалася такою звичайною.

Згодом дізналася її історію, сповнену трагізму і горя. Ще на початку тридцятих років жінка мала старшого брата. У голодовку він вже працював, заробляючи на шматок хліба. Свій куций щоденний шмат хліба віддавав сестрі, намагаючись врятувати малу від голодної смерті. Тим часом сам пив лише воду. Так і помер, а Шура вижила. Поневірялася по життю сиротиною. Де поділися її батьки, так і невідомо. Однак усі роки баба Шура Мусічка свято, як ікону, берегла єдину згадку про своїх відомих батьків — стару фотографію.

Від сусідки бабусі записала Вікторія Тарасова

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.