­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 19 березня 2018

Похмурий зимовий ранок сірою хусткою застелив вікно. Тарасик прокинувся від галасу в сусідній кімнаті. Сварилися мама з татом. Й так останнім часом щоранку.

Тамара зайшла до магазину придивитися плаття. Крім неї, на той час нікого у торговому закладі не було, тож слово за слово розговорилися з продавчинею.

— Днями доня відзначатиме день народження. Хочу вибрати їй подарунок. Гадаю, плаття буде в самий раз, — пояснила вона продавчині.

Одяг та взуття нині дорогі, в тому числі й дитячі речі. На відміну від дорослих, малеча рідко встигає їх зносити. Аби звільнити шафи від непотрібного одягу чи взуття, матусі часто віддають все те знайомим з малими дітьми. Особливо потребують подібної підтримки малоімущі та багатодітні сім’ї. Приймають речі і в Товаристві Червоного Хреста. У селах буває, що один і той же одяг носять по черзі у кількох сім’ях, передаючи, так би мовити, у спадок.

Повертаючись додому з гостей, люди, буває, везуть з собою гостинці. Буває ж, і зовсім неочікувані речі. Як у цій історії.

Мій сусід, Іван Демидович, гарний оповідач. Окрім того, що вміє гостре слівце пустити, він ще й має дуже багате на події життя. Тож часто, зустрічаючись біля хвіртки, не омине розповісти ту чи іншу історію зі свого життя. Так і одного вечора, зустрівшись з сусідом, почув оповідку, як чоловік у сімнадцять парубкувати починав.

У Шполі, як і в інших містах та селах, жили і живуть багато цікавих людей, з незвичайними долями. Не всі вони діляться своїми таємницями, а деякі взагалі воліють забрати власні історії в небуття, так і не поділившись ними з оточуючими.

Ця історія трапилася, коли я була ще малою. Проте вона вразила до глибини душі і не забулася й досі, хоч з того часу минуло багато десятиліть. А жінка, про яку піде мова, давно відійшла в інші світи.

Ярина й Іван

Співало, танцювало  маленьке українське село Липки. Вже другий день і старі, і малі  жителі села знали,  що старий Гайван на прізвисько Однолюб одружував свого старшого сина  Лавріна на сільській красуні Яринці — єдиній дочці вдови Христини.  

— Не можу зрозуміти, що відбувається: чи я щось не так роблю, чи то вже мій поїзд пішов, — зізнався якось у рідкісні хвилини відвертості В’ячеслав.

Зі своїм двоюрідним братом Павлом я вперше побачилася в лютому 1992 року. В селі на сусідній Кіровоградщині одружувався його рідний брат Петро і мене моя тітка Аня запросила на весілля.

— Лєна, ти знаєш, що сьогодні о дванадцятій годині твій Андрій реєструватиме шлюб? — почула Олена зі слухавки мобільного телефона голос своєї знайомої Лільки. Тим часом вона продовжила. — Якщо не віриш, збігай до РАЦСу — і сама побачиш, що не брешу…

Петро і Тамара давно мріяли про те, аби їх  29-річний син Дмитро одружився. Та хіба ж вони могли подумати, що їхній Дмитрик обере собі у пару самотню розлучену жінку Світлану та ще й з двома дітьми? Скільки умовляли його, скільки розмов було, дуже вже перейнялися батьки цією, на їхню думку, проблемою. Вважали, що не буде нормального сімейного життя у сина.

Коли Марія чекала третю дитину, її чоловік Павло був упевнений: народиться син, адже дві доньки в них уже були. От тільки материне серце віщувало ще одну донечку. Проте народження дитини батько не дочекався: загинув в автомобільній аварії.

Під час розмови нова знайома Юлія помітила мою засмученість, яку намагалася приховати, і поспішила запевнити:
— Ніколи не бери близько до серця щоденні турботи і неприємності. Пропускай їх, ніби крізь пальці, все одно вирішаться і забудуться.

Я була невдячною дочкою. Зрозуміла це, коли вже сама стала мамою. Ні, не думайте, що я ображала чи покинула немічну неньку. Просто, мабуть, настав час мудрішати: переоцінити цінності, відмовитися від залишків юнацького егоїзму. Доки живі батьки, ми відчуваємо себе дітьми. Та коли вони йдуть від нас за вічну межу, лише тоді ми починаємо себе картати: я стільки мамі (татові) не сказала...

В минулому році в районному краєзнавчому музеї проходила акція «Збережемо історію разом». В рамках акції працівники музею звернулися до жителів району з проханням подарувати предмет історичного значення музею.

Існує такий вислів: «Краще спати на могилі небіжчика, ніж на його ліжку!». Можливо, в цьому є частка правди. Якщо людина тривалий час хворіла, відчувала на ліжку божевільні муки, а в кінці кінців на ній же і померла, то з такою спадщиною звичайно краще розлучитися.

Це було напередодні минулого Нового року. Ольга разом з сестрою Анею так прикрасили ялинку, що тато з мамою аж руками сплеснули. Лісова красуня вигравала кольоровими кулями, шишками, білочками, ведмедиками і гірляндами. А під ялинку примостили Діда Мороза з подарунками.

Леся з першого курсу зустрічалася з Борисом. Їх вважали найгарнішою парою, і ні в кого не було сумнівів, що наближається весілля. Не за горами був захист дипломів, випуск, та саме в цей час Леся зрозуміла, що чекає дитину. Може, й не зовсім вчасно, але  ж від коханого чоловіка.

— Так шкода, так шкода бідного собачки, —  приказувала бабуся Неля. — Відколи помер господар, тварина ніяк не може усвідомити, де він подівся. Тиняється двором, як неприкаяний, продовжує охороняти господу. А їсти хочеться, то щодня зранку прибігає до мене. А буває, й по двічі. Хтозна, може, думає, що дід Микита у мене гостює. Та тут його й шукає.

Микола поспішав на навчання. Він ледь встиг вскочити у потрібний йому автобус. Захекавшись, гепнувся на вільне місце у третьому ряду салону автобуса.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.