­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      

У регіонах стартували зустрічі спеціалістів Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) з аграріями щодо земельної реформи. Днями в рамках зустрічей до Шполи на запрошення генерального директора СПОП «Відродження» Юрія Ляшенка завітали директор регіонального розвитку Ради Ольга Чувеєва та керівник ПСП «Соколівка» з Жашківщини Олександр Косенюк (на фото зліва). На зустріч запросили сільських голів, керівників сільгосппідприємств, фермерів та одноосібників.

Генеральний директор СПОП «Відродження» Юрій Ляшенко розповів присутнім про організацію, яку представляли гості. «На сьогодні Всеукраїнська Аграрна Рада є добровільним, неурядовим об’єднанням. Спілка створена на основі єдності інтересів для спільної реалізації її членами своїх прав, свобод та захисту законних соціальних і економічних інтересів. Головною метою спілки є забезпечення сталого розвитку аграрного сектору України, — пояснив Юрій Васильович. — Наразі Рада здійснює законодавчу підтримку АПК, лобіює інтереси аграріїв, інформує про зміни в законодавстві та на ринку, проводить профільні конгреси, форуми, конференції, семінари, а також зустрічі зацікавлених сторін по всій території України».

Керівник «Відродження» також наголосив, що саме стараннями членів ВАР останнім часом чимало зроблено для захисту інтересів українських аграріїв. Та основним питанням, на думку Юрія Ляшенка, було й залишається питання відкриття ринку землі. Вірніше, така законодавча база, яка не знищить малих і середніх сільгоспвиробників, які на сьогодні є як рушійною силою в сільському господарстві, так і надійними соціальними партнерами для населених пунктів, де вони працюють.

— Яким буде ринок землі – вирішувати саме нам, аграріям, — долучилася до розмови Ольга Чугреєва. — Кожен політик по-різному бачить ринок землі, у Міністерстві аграрної політики та продовольства вже створено кілька моделей впровадження земельної реформи. А останнє слово повинне залишитися за сільгоспвиробником, адже є кілька умов, за яких ринок землі в Україні буде цивілізованим.

Розвиток малого та середнього аграрного бізнесу, на думку директора регіонального розвитку Ради, запорука успішного розвитку українського сільського господарства.

Саме там, де є середні аграрні підприємства, село живе, а в людей є робота. Тому ключовою позицією Всеукраїнської Аграрної Ради з питання земельної реформи в України є умова відкриття ринку лише для фізичних осіб (хоча б в перші 5 років) і лише для громадян України. З цього приводу, зазначила О.Чугреєва, тривають постійні консультації з депутатами профільного комітету Верховної Ради України, зустрічі й форуми з лідерами політичних сил.

У виступі керівника сільгосппідприємства з Жашківського району Олександра Косенюка, господарство якого теж входить до складу ВАР, прозвучала детальна інформація про останній форум у столиці, організований Радою. Саме на цьому земельному форумі й були озвучені пропозиції громадської сили про основні умови запровадження ринку землі. «В планах – проведення аналогічного форуму на обласному рівні, — зазначив О.Косенюк, — тому закликаю вас приєднатися до Всеукраїнської Аграрної Ради, аби ми разом внесли потрібні зміни у законопроекти і запровадження ринку землі в Україні пройшло за цивілізованими правилами і не вдарило по малому та середньому аграрному бізнесу».

Зустріч відбулася у формі діалогу, присутні почули думку приватного підприємця з Надточаївки Юрія Савіовського, директора СПОП «Агро - Прогрес» з Капустиного Василя Колісника. «Середній бізнес агросектору сьогодні не готовий до ринку землі, — вважає Василь Васильович. — Потрібно серйозно підходити до цього питання, і підтримка Всеукраїнської Аграрної Ради сільгоспвиробникам як допоможе підготуватися до земельної реформи, так і дасть зрозуміти законотворцям, що середній і малий аграрний бізнес – це сила».

За результатами зустрічі учасники зібрання підписали резолюцію, в якій йдеться про організацію в найближчий час обласного форуму представників аграрного сектору та розробку концепції ринку землі в Україні. Бажаючі вступити до Всеукраїнської Аграрної Ради і надалі отримувати підтримку з боку цієї громадської сили отримали заяви на вступ до організації.

Катерина Вальчиковська

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.