­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

На Шполянщині не раз траплялося, що сільських голів звинувачували у перевищенні своїх повноважень і вчиненні правопорушень. Один з них — Іскренський сільський голова Микола Остапчук, посада якого зараз звучить як в.о. старости Іскреного.

Кілька років поспіль ім’я М.І.Остапчука фігурувало в кримінальному провадженні за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України (Службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів).

Використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, в першій половині грудня 2014 року, знаходячись на робочому місці в приміщенні сільської ради, він склав та видав завідомо неправдиве рішення сесії Іскренської сільської ради «Про надання дозволу - погодження на виготовлення технічної документації та паспорта водного об'єкта на земельну ділянку площею 124,1 га, яка знаходиться під водоймищем». Так, рішенням сесії сільської ради вирішено затвердити технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки на місцевості фізичній особі - підприємцю для потреб риборозведення і утворення фермерського господарства на 49 років за рахунок земель запасу сільської ради (під ставками). При цьому голова усвідомлював, що в дійсності ці питання на розгляд сесії сільської ради тоді не виносилися та рішення по них депутатами сільської ради не ухвалювалися.

У подальшому він надав вказане завідомо підроблене рішення Іскренської сільської ради до Реєстраційної служби Шполянського районного управління юстиції Головного управління юстиції у Черкаській області для його державної реєстрації, на підставі чого державним реєстратором реєстраційної служби 11.11.2015 року було прийнято рішення про державну реєстрацію права власності земельної ділянки за Іскренською сільською радою.

Кримінальне правопорушення за ч.1 ст. 366 КК України, в якому звинувачували сільського голову, карається штрафом до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

З часу перевищення повноважень та відкриття провадження минуло чотири роки і в квітні нинішнього року обвинувачений подав клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. При цьому вказав, що вину у вчиненні злочину визнає повністю.

В останні дні квітня суд задовольнив клопотання обвинуваченого, а справу закрито, оскільки кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч.1 ст.366 КК України, у вчиненні якого обвинувачувався сільський голова, відносяться до злочинів невеликої тяжкості, з дня його вчинення минуло понад три роки, що є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження.

Звільнивши М.І.Остапчука від кримінальної відповідальності, судом скасовано й арешт нерухомого майна, накладений ухвалою слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси від 26.04.2017 року, на земельну ділянку, де розташований об’єкт водного фонду площею 121,1 га, яка належала на праві комунальної власності Іскренській сільській раді.

Степан Коломієць

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.