­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Незрозуміла на перший погляд абревіатура ОСББ — означає Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У нашому місті тривалий час обговорюються переваги та недоліки їх створення, міською радою ще два роки тому прийнято Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у Шполі на 2017 – 2020 роки, за умовами якої виділяється одноразова фінансова підтримка у сумі 25 тис. грн при утворенні ОСББ, виділяються кошти з міського бюджету на впровадження енергоефективних заходів. Незважаючи на те, поки що у Шполянській ОТГ не зареєстровано жодного подібного об’єднання жителів багатоквартирних будинків.

Аби шполяни стали більш обізнаними у можливих перспективах ОСББ, нещодавно у залі засідань міської ради відбувся семінар-практикум для жителів багатоповерхівок міської громади на тему «Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)». Навчання провела координатор проекту Анна Бабкова. Вона розповіла присутнім представникам багатоквартирних будинків, що Європейським союзом та Програмою розвитку ООН (ПРООН) впроваджується дворічний проект “Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень” з метою стимулювання та підтримки створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у 24 областях України. На підтримку створення нових ОСББ в Україні Євросоюз виділяє 4 млн євро. Як запевнила лектор, це можливість вже існуючим ОСББ, або тим, хто визначається із формою правління багатоквартирного будинку, отримати додаткове фінансування ініціатив з покращення стану будинків за рахунок донорських коштів.

Заслухавши пропозиції координатора проекту, присутні представники багатоквартирних будинків почали висловлювати своє бачення сьогоднішнього стану багатоповерхівок. Скажімо, Анна Метліцька (на фото справа вгорі) старшою по багатоквартирному будинку №12, що на вулиці Соборній, на громадських засадах обрана вже сімнадцятий рік. Вона — одна з тих учасників зборів, хто поділився проблемами, які наболіли мешканцям кількаповерхівки.

— У нашому будинку 42 квартири, з яких зараз три магазини, одна перукарня, дві аптеки і п’ять квартир натепер взагалі нежилих, колишні власники яких померли чи виїхали. На поточні ремонти в будинку, коридорів ми кошти збираємо, однак найбільше зараз потребує ремонту дах. Якщо його не відремонтувати, чекає руйнація не лише покрівлю, а й увесь будинок, — пояснила вона. — З міського бюджету кошти на ремонт покрівлі поки що не виділяють, а самим мешканцям зібрати необхідну суму не під силу. Тим більше, що приватні підприємці, які працюють у цьому приміщенні, не поспішають вникати у наші проблеми.

Є й інші неприємності. Центр міста у нас вважається нібито пішохідною зоною та водночас деякі водії, обминаючи буйки, що перешкоджають руху транспорту біля податкової інспекції, проїжджають прямісінько біля нашого будинку, а потім звертають на вулицю Гоголя або навпаки.

Накопичені труднощі необхідно вирішувати гуртом, проте з чотирьох жителів будинку, яких запрошувала, на збори прийшла лише я одна. За сімнадцять років такої роботи наслухалася обіцянок від міських голів, однак всі вони обіцяють допомогти, доки не сіли у владне крісло.

Анна Миколаївна додала, що більшість її сусідів пенсіонери з пенсійною виплатою близько півтори тисячі гривень. Тоді як працюючих власників житла меншість. Як підтвердили інші жителі багатоквартирних будинків, подібна проблема у Шполі досить поширена, через що й говорити про створення ОСББ вони не поспішають.

Інші старші по будинках Шполи цікавилися, за чиї кошти мають виготовлятися документи для реєстрації ОСББ.

— Якщо ви вирішили об’єднуватися, то власники квартир мають самостійно зібрати кошти, аби пройти державну реєстрацію новоствореного ОСББ, — пояснила лектор. — Адже зобов’язати зробити це органи місцевого самоврядування ви не можете.

Свої думки щодо актуальності об’єднання в ОСББ висловлювали старші по будинках Микола Павлов, Іван Свердел, Володимир Папушой та інші. Турбують їх і не завжди зрозумілі цифри у платіжках, коли необхідно сплачувати за енергоносії як спожиті у квартирах, так і на сходових майданчиках, статус земельних ділянок довкола багатоквартирних будинків, питання розміщення та продажу гаражів, порядок вивезення сміття, а також те, в якому стані мають передаватися в ОСББ будинки — попередньо відремонтованими чи ні. Звучали думки про доцільність об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, коли власники й без того всі потреби та ремонти здійснюють самі.

Поспілкувавшись зі шполянами, координатор проекту Анна Бабкова зазначила, що за бажанням мешканців громади готова співпрацювати і надати будь-яку консультацію стосовно порушеної теми семінару. Крім того, залучити із консультативною допомогою інших експертів та фахівців галузі енергозбереження.

Ольга Качан

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.