­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

«Хочу обміняти паспорт старого зразка на ІD-картку. Однак чула, що в багатьох банках відмовляють у відкритті рахунка клієнтам із документом нового зразка. Чи справді може виникнути така проблема?», — цікавиться Олена І. зі Шполи.

З 2016 року в Україні запроваджено паспорт громадянина України у формі ID-картки, який містить безконтактний електронний носій.

При цьому нова ID-картка до завершення паспортної реформи використовується в Україні нарівні з попереднім зразком паспорта громадянина України у формі книжечки (зразка 1994 року), що видавався громадянам раніше.

При цьому ID-картка є самодостатнім посвідченням особи без обов’язкової необхідності зчитування даних з чипу і жодним чином не обмежує можливості українців щодо користування банківськими або іншими послугами.

Згідно з листами та роз’ясненням Національного банку України про ідентифікацію особи з допомогою ID-картки, у банків є усі необхідні програмно-технічні комплекси. Якщо ж у банку немає спеціального пристрою для зчитування даних, то громадянин може в анкеті банку вказати інформацію про місце свого проживання, яку підтверджує своїм підписом і несе за це повну відповідальність.

У разі будь-яких штучних обмежень у використанні ID-картки можна поскаржитись у регіональні відділення Державної міграційної служби України. У відомстві запевняють, що оперативно реагують на подібні звернення. Втім, наголошують у ДМС, такі факти носять виключно локальний характер та після звернення до керівників відповідних установ питання вимагання будь-яких додаткових документів від власників ID-карток, як правило, успішно знімаються.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.