­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Дедалі більше шполян обирають живі квіти на Радоницю (поминальні дні). Про це свідчать розповіді знайомих, та й відсутність великих черг біля яток зі штучними квітами.

— Я вже три роки йду на могилки рідних з живими квітами, — розповідає одна моя знайома. — А вже згодом на цвинтарі починають квітнути нарциси і тюльпани, які ми родиною посадили.

Першоцвіти, які завозять на продаж у квіткові магазини райцентру, користуються популярністю. Шполянка Любов Т. купує їх, аби висадити на могилках у батька і свекрухи: «Цього року родиною вирішили не купувати штучних квітів, а посадимо живі – нехай квітнуть і радують око, бо штучні хоч і яскраві й гарні, та завдають шкоди довкіллю».

Заклики не використовувати під час поминальних днів штучних квітів лунають й в соціальних мережах. Зокрема днями став популярним пост сільського голови Водяного Наталії Кирченко у мережі Фейсбук, в якому йдеться: «Мертвим не потрібні Ваші мертві квіти... Подумайте про дітей своїх...

Бачу, що вже продають пластикові квіти для гробків.

Звертаюсь до кожного з вас, подумайте 100 раз, перш ніж придбати, і розкажіть своїм близьким та знайомим.

Ви це робите, бо так прийнято вшановувати пам'ять померлих?

Але вони вже відійшли і їм нічого матеріального не треба. Краще помоліться, запаліть свічку, дайте милостиню, принесіть живі квіти врешті-решт.

Ви думаєте про дань традиції і померлих, а чи думаєте про живих? Про ваших дітей, онуків, правнуків. Що ви їм залишаєте? Яку природу та екологію?

Пластик розкладається щонайменше 100 років! 100!!!! А скільки тонн цієї отрути щороку несуть на могили? А скільки шкідливих, смертельних речовин ми отримуємо при спаленні цих "красивих" квітів!

Чому хворіють діти? А що ми їм даємо? Отруєні воду, землю і повітря? Бо що люди скажуть?

Якщо хочете придбати цю смертоносну "красу", краще дайте ці кошти на лікування хворої дитини чи милостиню потребуючим. Це більше допоможе мертвим і дасть ліпше майбутнє нашим нащадкам».

Що тут додати?

Ірина Грабовецька

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.