­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 21 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < червня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Напередодні виборів у наших кандидатів проявляється якась дуже щира любов і велика турбота до малозабезпечених  та пенсіонерів. Може, це весна так впливає на них? Але ж зазвичай весна провокує підвищену увагу до жінок, а не до пенсіонерів. Мені це нагадує якесь збочення.

Я відчуваю оцю турботу на собі вже 5 років. З того часу, коли отримав першу пенсію. Я ніяк не міг зрозуміти, чому відпрацювавши 30 років на найтяжчих роботах, отримав 949 гривень пенсії.

Працював на цегельному заводі, ремонтував дороги і 10 років бурив камінь у кар’єрі. Влітку під пекучим сонцем, коли камінь нагрівався до такого стану, що можна було смажити яєчню, або зимою, коли великий мороз, або іде дощ і одяг покривається кригою. Людей не вистачало і іноді в цих умовах доводилося працювати по дві зміни підряд, з шостої ранку і до десятої вечора. Але був молодий, здоровий і працював. Отримував таку зарплату, яку платили на півночі. У пенсійному відділі сказали, що тоді був малий коефіцієнт, тому така маленька пенсія.

Працював у чорнобильській зоні, тому лікарі сказали, що треба пов’язати пенсію з чорнобилем. Після збору необхідних документів і довідок  з Києва прийшов позитивний результат, тому я отримав статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС. І тоді моя пенсія зросла до 1600 грн.

Якось по телевізору йшла передача. Павло Розенко відповідав на запитання. Якийсь чоловік, присутній на передачі, поскаржився, що у нього маленька пенсія, яку він отримує через інвалідність і чи вона збільшиться, коли він перейде на пенсію за віком. Пан міністр відповів, що вона збільшиться приблизно на 1000 гривень. Тому вранці я пішов у пенсійний відділ і попросив, щоб мені також перерахували пенсію за віком, але працівниця, яка вела мою справу, повідомила, що в такому разі вона зменшиться на 300 гривень. Мабуть, у нашій правовій державі така система, що нагорі кажуть одне, а нанизу зовсім протилежне.

Коли у 2017 році відбулося так зване осучаснення і пан Гройсман з якогось папірця зачитав декілька прізвищ пенсіонерів, які за його словами, отримали 2-3 тисячі надбавки, я також зрадів. Надіявся також отримати якусь значну надбавку, але отримав лише 100 гривень. Недарма придумали приказку: «Обіцянка-цяцянка, а дурному радість». Якась вибіркова турбота, коли один отримує тисячі, а інший нічого.

І тепер, коли влада наобіцяла цілу купу різних компенсацій та надбавок і зростання пенсій на 17 відсотків, я підрахував, що отримаю 200-300 гривень надбавки, але не отримав ні копійки. Може, комусь здалося, що я за 10 років недостатньо з’їв кам’яного пилу, або своєю тяжкою працею мало приніс користі для суспільства?

Тому, коли влада своїми діями знищила промисловість, а тепер обіцяє створити сотні робочих місць і мільйони підприємств, коли обіцяє боротьбу з бідністю, з якою чомусь раніше не боролась, а сама довела державу до цієї бідності, мені дуже хочеться розповісти цим обіцяльникам, що я про них думаю.

Як писав Володимир Маяковський: «Засвистать трёхпалым свистом!» і далі за текстом.

Олександр Пархоменко

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.