­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

У ранньовесняний період, як і впродовж зими, першочерговим завданням для кожного агронома є моніторинг стану посівів озимих зернових культур. Наскільки важливе у цей період підживлення озимини, закриття вологи та інші заходи зі збереження та підтримання у належному стані посівів, розповідає заступник начальника управління агропромислового розвитку Олександр Пізній:

— Після відновлення весняної вегетації (перехід середньодобової температури через +5 0 С) при обстеженні полів озимих культур сільгоспвиробникам важливо звернути увагу на наявність нових вторинних коренів весняного утворення, що свідчить про добру життєздатність посівів і високий потенціал продуктивності. Водночас слід обстежити посіви на заселення мишоподібними гризунами та ураження хворобами, а також засмічення багаторічними бур’янами. Ці заходи необхідні для планування робіт із догляду за посівами озимих зернових культур у весняно-літній період: підживлення, обробок фунгіцидами та гербіцидами з метою отримання високого урожаю якісного зерна.

Надзвичайно важливим заходом весняного догляду озимих культур є підживлення посівів. Дози добрив найкраще розрахувати, виходячи з результатів агрохімічного аналізу ґрунту, але можна й оперувати результатами польових досліджень відповідних наукових установ та багаторічним досвідом наших агрономів.

До речі, внесення мінеральних добрив по мерзло-талому ґрунту має як позитивні, так і негативні сторони. З одного боку, при його застосуванні добрива потрапляють до рослин вже з перших теплих днів, коли температура повітря і ґрунту прогрівається до 5°С і вище й відновлюється весняна вегетація культури. За такого способу підживлення рослини озимих пшениці, жита, тритикале та ячменю встигають утворити додаткові пагони весняного кущіння, що має вирішальне значення в роки з дефіцитом вологи у посівний період.

Втім, підживлення озимих зернових по мерзло-талому ґрунту актуальне лише в тому випадку, коли рослини пішли в зиму нерозкущеними (після гірших попередників, за пізніх строків сівби та за недостатньої кількості опадів у посівний період). Ефективність цього способу підживлення істотно знижується в роки зі стрімким наростанням температури повітря та ґрунту під час відновлення весняної вегетації, оскільки за таких умов рослини не встигають утворити додаткових пагонів продуктивного кущіння. В такому випадку внесені мінеральні добрива використовуються для інтенсивного росту тих пагонів, які сформувалися ще з осені. За підживлення по мерзло-талому ґрунту, особливо при випаданні рясних опадів навесні, частина добрив може вимиватися у нижні ґрунтові горизонти, навіть потрапляти у ґрунтові води, внаслідок чого також знижується ефективність їх внесення.

Якщо рослини озимих зернових перед припиненням осінньої вегетації встигли сформувати в середньому по 2–4 пагони кущіння, то додаткове формування нових пагонів після підживлення навесні призводитиме до так званого паразитування, тобто утворення непродуктивного підгону. Рослина буде змушена годувати непродуктивні пагони, втрачаючи поживні речовини, необхідні для підтримки колосоносних стебел. Тобто підживлення озимої пшениці по мерзло-талому ґрунту можна застосовувати лише на нерозкущених посівах, в інших випадках перевагу слід віддавати прикореневому підживленню.

До речі, сільськогосподарські підприємства району, крім підживлення озимих по мерзло-талому грунту, вже розпочали роботи із закриття вологи. Цей агрозахід проведено на загальній площі 5,5 тисячі гектар. Одними з перших вивели трактори в поле СТОВ «Лан» (с.Ярославка), група компаній «ЛНЗ», ТОВ «Сільгосптехніка» (м.Шпола), СПОП «Агро-Прогрес» (с.Капустине), СТОВ «Україна» (с.Бурти), СПОП «Відродження» (м.Шпола), СТОВ «Урожай» (с.Водяне), СПОП «Глиняна» (с.Ярославка), СФГ «Ольвія» та СПП «Павлівське» (с.Матусів), ФГ «Першотравневе С» (с.Лозуватка) та інші.

На черзі  сівба ранніх ярих культур.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.