вологість:
тиск:
вітер:
Незвична для січня – лютого погода панує в районі. Велика кількість снігу різко почала танути, загрожуючи підтопленням як житловим масивам, так і іншим об’єктам. 28 січня голова райдержадміністрації Володимир Потапенко провів чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
З метою підготовки до безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків комісією затверджено план дій органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, територіальних підрозділів міністерств і відомств, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності щодо підготовки до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків на території Шполянського району у 2019 році та затверджено склад районного оперативного штабу для забезпечення безпечного пропуску льодоходу, повені та паводків.
Як повідомив в. о. начальника відділу з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації Олександр Черевко, згідно з даними з населених пунктів району, Лип’янської та Матусівської ОТГ, серйозних підтоплень в населених пунктах немає. Щоправда, відзначає О.Черевко, даними зі Шполянської ОТГ в райдержадміністрації не володіють, оскільки співпрацю з міською ОТГ, попри намагання райдержадміністрації, не налагоджено. «Існують загрози серйозних підтоплень у Іскреному та Лебедині, — наголошує Олександр Вікторович, — але сьогодні ми не володіємо інформацією з цих населених пунктів, оскільки вони входять до складу Шполянської ОТГ».
По місту загроза підтоплень господарських будівель існує в районі вулиць Лебединської, Грушевського та на Мар’янівському масиві. Як пояснив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Шполянської ОТГ Віталій Плетінь, звернень від населення щодо підтоплень будівель до міської ради не надходило. «Зливові канали в межах міста пробиті, тож вода помаленьку сходить у каналізацію», — пояснив Віталій Володимирович.
Валерія Семенюк