­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 26 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Що робити пацієнту, якщо його сімейний лікар змінив місце роботи? Чи потрібно в цьому випадку оформляти нову медкарту і підписувати декларацію з медиком заново.

Якщо лікар звільнився з медичного закладу, декларації, які раніше з ним були підписані, розриваються. При цьому медик зобов’язаний протягом місяця з дати припинення дії договору повідомити про це пацієнту або його законному представнику  телефоном або імейлом, зазначеним у декларації.

Пацієнт, за бажання, може підписати декларацію з тим же самим лікарем в іншому медзакладі (якщо той змінив місце роботи). Але медзаклад також може запропонувати людині вибрати іншого фахівця серед своїх співробітників.

Дані пацієнта, які були внесені в електронну систему, будуть доступні лікарю, навіть якщо він змінить місце роботи. Тому пацієнтам, які захочуть «залишатися» зі своїм лікарем, не потрібно турбуватися про новий збір інформації для медкарти – з 2019 року вона зберігатиметься в електронній системі.

Захист персональних даних буде здійснюватися завдяки кільком принципам:

– пацієнт є суб’єктом персональних даних, тому саме йому належить вирішальне право, кому дати доступ до інформації, а кому заборонити;

– дані пацієнта в централізованій електронній системі можна поділити на: повну медичну історію і «виписку» з історії;

– сімейний лікар повинен бути найбільш обізнаним про стан пацієнта, тому матиме доступ до всієї його медичної історії;

– лікар, який надає медичні послуги за направленням, матиме доступ до тієї частини інформації, яка пов’язана з направленням;

– записи, створені лікарем одного медзакладу, можуть бути доступні для інших лікарів;

– будь-який доступ до даних буде відслідковуватися. Тому якщо лікар отримав доступ до даних без належної мети надання медичних послуг, він буде відповідати за це згідно з чинним законодавством.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.