­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 26 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < січня 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

До українських прилавків надійшла небезпечна партія помело медового з Китаю. Чим це може загрожувати споживачам, Agravery.com поцікавився у науковців.

В Україну було імпортовано партію помело медового, обробленого ізокарбофосом – забороненим в Україні та небезпечним пестицидом, повідомляє Держпродспоживслужба. Небезпечні фрукти потрапили на прилавки Києва та Львова, але їх не виявили спеціалісти, а про цю партію надійшло повідомлення системи RASFF (Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми, - Ред.) про вміст ізокарбофосу в партії помело медового з Китаю. Ця партія проходила через Нідерланди, звідки розповсюджувалась в інші країни ЄС та в Україну. Більше того, за даними Держпродспоживслужби, постачальника цих помело в Україні не зареєстровано.

Усього на прилавки львівських та київських магазинів та торгівельних точок потрапило 750 кілограмів небезпечних фруктів, і скоріш за все їх встигли реалізувати в повному обсязі, оскільки від моменту поставки до повідомлення системи RASFF пройшло близько місяця. Більше того, незважаючи на резонанс, великі мережі так і не відчули зниження попиту на цей екзотичний фрукт. Так, за словами прес-служби мережі «АТБ-Маркет», суттєвих змін у реалізації помело не відмічається, а у мережі магазинів «АШАН» навіть збільшились їх продажі напередодні новорічних свят. Проте самі мережі таки були занепокоєні цією ситуацією і запросили додаткові сертифікати якості на цей вид продукції. «Наша платформа свіжих продуктів запросила сертифікати якості у постачальників, що підтверджують відсутність пестицидів у помело», - стверджують у прес-службі мережі магазинів «АШАН». А компанія «АТБ-Маркет» запросила у підприємства-виробника протоколи досліджень помело за показниками «пестициди», зокрема ізокарбофосу та планує провести додаткові лабораторні дослідження.

Але усі ці дії дещо запізнились, оскільки небезпечні продукти вже потрапили на ринок, тому Agravery.com розпитав експертів про те, що це за речовина, та які наслідки від вживання отруйних фруктів можуть бути.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.