­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
П'ятниця, 24 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < лютого 2019 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів, закликає черкащан обласний військовий комісар Євген Курбет у зв’язку з оголошенням у 10 областях країни воєнного стану. За його словами, переважна більшість жителів області не відчують ніякого дискомфорту чи якихось обмежень своїх прав у зв’язку з цим.

Він підкреслює, що правовий режим воєнного стану введений для того, аби не допустити збройної агресії. Головна мета – консолідувати й зосередити зусилля влади та військових на обороноздатності країни.

Запровадження режиму воєнного стану на території 10 областей, як показав час, черкащани сприйняли спокійно, хоча й з тривогою. Обласний військовий комісар Євген Курбет каже, що багатьох насторожили обмеження, що дійсно можливі під час воєнного стану.

— Усе, що відбувається на території області, стосується переважно військових, а тому для цивільних громадян немає підстав для хвилювання. Кілька днів, що минули з часу прийняття правового режиму воєнного стану, засвідчили, що ніяких обмежень для громадян немає. Це жодним чином не впливає на майбутні вибори глави держави. Не вплине це й на вибори, що відбудуться в грудні у 27 об’єднаних територіальних громадах області,— пояснює Євген Курбет.

За словами військового комісара, нині всі військові частини та підрозділи області приведені у повну бойову готовність. Всіх військових відкликано з відпусток і відряджень. Також із шпиталів та інших лікарняних закладів виписали всіх військових, які не потребують тривалого лікування. Здійснено перевірку бойової готовності техніки та озброєння.

— Ситуація дуже напружена, тому на випадок масштабних військових дій агресором ми не втрачатимемо час на організаційні заходи. Нині всі військові на своїх місцях і перебувають у готовності до виконання своїх завдань за призначенням. Посилена охорона повітряного простору, частини зенітно-ракетних військ, радіотехнічних військ перейшли на посилений режим чергування.

Після рішення Ради нацбезпеки та оборони, а також Верховної Ради України до військових комісаріатів почали звертатися черкащани, які готові захищати країну. Так, протягом лише першої доби до комісаріатів звернулися більше 50 добровольців.

— Вони питали, що робити та чим можуть допомогти. Це приємно, що є такі свідомі громадяни. Ми ведемо облік добровольців, проводимо перевірки їхніх військово-облікових спеціальностей, стану здоров’я й визначаємо, хто куди може бути призваний в разі потреби, — пояснює Євген Курбет.

За словами воєнкома, у нинішній ситуації не йдеться про мобілізацію на військову службу, проте військові комісаріати нині ведуть роботу для того, аби в разі необхідності у стислі строки військові частини були укомплектовані штатами, що передбачені на випадок війни.

— Підготовка до проведення мобілізації — одне із постійно діючих завдань військових комісаріатів. Зараз ми  лише проводимо уточнюючі заходи щодо обліку військовозобов’язаних, насамперед, оперативного резерву першої черги. Йдеться про військовозобов’язаних, які вже проходили службу під час мобілізації та мають досвід участі в АТО й зараховані до оперативного резерву першої черги військових частин. Це — категорія найбільш підготовлених і мотивованих військовозобов’язаних, які, за необхідності, будуть призвані до військових частин, в яких вони проходили службу (у свої підрозділи, до своїх командирів) для нарощування чисельності і підвищення боєздатності. Нині армія перебуває в штатах мирного часу і вона відрізняється від численності підрозділів воєнного часу. Ця різниця і є мобілізаційна потреба. Її, у разі необхідності, й зобов’язані забезпечити військові комісаріати. До цієї роботи область готова. Зокрема, проведені всі підготовчі заходи.

Крім того, за словами Євгена Курбета, нині в області триває формування та комплектування підрозділів територіальної оборони. Це підрозділи, на які покладатимуться завдання щодо посилення охорони важливих державних об’єктів і комунікацій, забезпечення функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування, а також боротьба з диверсійними групами сил противника та підтримання правового режиму воєнного стану, якщо він в разі загострення ситуації буде поширений і на територію Черкаської області.

— Попри тривожну ситуацію в країні, цивільним громадянам немає чого хвилюватися. Зараз важливо зберігати спокій, бути пильними та звертатися до військових комісаріатів у разі отримання викликів. Не фотографувати й тим більше не публікувати у соціальних мережах фото військової техніки та вантажів, які переміщуються. По-перше, це незаконно, по-друге, це може зашкодити нашій обороноздатності. Також військовозобов’язаним першої черги бажано не планувати дальніх поїздок, якщо вони не є життєво необхідними, — підсумував Євген Курбет.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.