­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Щоб полегшити жителям України перехід на нові газові тарифи, Кабмін сьогодні впроваджує стратегію посилення соціального захисту населення. Після тривалих переговорів Уряду вдалося досягнути компромісу з МВФ та підвищити ціну на 23,5%, а не на 60%, як того вимагав Фонд.

Довгі місяці складних переговорів з Міжнародним валютним фондом, десятки важких рішень, напружений пошук спільного ґрунту закінчилися досягненням домовленостей щодо програми stand-by на 14 місяців для України на суму 3,9 мільярдів доларів.

Уряд по суті зміг захистити країну від дефолту. Але ця допомога мала свою ціну.

З 1 листопада 2018 року підвищується ціна на газ. Вона становитиме 8 550 грн. за 1 000 куб. м.

Питання підвищення ціни на газ для населення не сходило з порядку денного вже більше року. МВФ вимагав підвищення на 60% – до ціни у промисловості у 10-11 тисяч грн. за тисячу кубометрів, в обмін на фінансову допомогу. Проте розвитку такого варіанту подій намагалися уникнути, оскільки в Уряді розуміли, що середня платіжка кожної, в тому числі черкаської, родини мала б зрости на 1000-1500 грн.

Сергій Фурса, спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital: «У 2005-2008 в борг жив український бізнес, за рахунок кредитів купляли машини і квартири пересічні українці. У 2011-2013 роках в борг уже жила Україна як держава – за рахунок зовнішніх кредитів, а не відповідно до коштів. Це колись мало закінчитись. За часів Януковича за кілька років державний борг стрімко зріс, а резерви НБУ навпаки – знизилися вдвічі. Результат – падіння ВВП, стрімке падіння гривні. Ми маємо занадто великі борги, які треба віддавати. Це процес болісний, але іншого виходу у нас немає».

Єдине, що можна було зробити в такій ситуації – це запропонувати компромісний варіант. Початковою вимогою збільшення ціни був показник у 60%. Протягом останніх 15 місяців Уряд зробив все, аби знизити цю вимогу до 23,5%.

Співпраця з МВФ зміцнить економічне зростання України, яке спостерігається останні 2,5 роки. У країні продовжаться розпочаті реформи, які зроблять нашу державу економічно сильнішою й енергетично самодостатньою.

Разом із підвищенням ціни на газ Уряд посилює соціальний захист людей та розширює програми утеплення будинків.

Підвищення ціни на газ не торкнеться тих, хто оформив субсидію. Усі субсидії, які вже були оформлені, перераховуються і переоформлюються автоматично.

До того ж, Уряд вніс низку зміну для спрощення порядку отримання субсидії. Відтепер субсидія призначатиметься на загальних умовах тим людям, за яких роботодавець не сплачує ЄСВ. Субсидії зможуть отримати безробітні – потрібно лише стати на облік.  Допомога буде нараховуватися родинам, що опинилися у скруті через важку хворобу або важку залежність одного з членів сім’ї. Пенсіонери, інваліди, особи, які втратили годувальника, зможуть отримати субсидію на понаднормову площу (до 30%). А якщо фактична вартість спожитих послуг менше обсягу обов’язкового платежу, сплачувати потрібно тільки фактичну вартість. Також субсидії зможуть отримати родини сотень тисяч заробітчан, якщо людина сплачує ЄСВ у тій країні, де працює, і надасть відповідне підтвердження. І головне, що до сукупного доходу не враховуватимуться сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація на вирощування телят.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Держава захистить тих, хто потребує її допомоги – малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій. Українці будуть отримувати від уряду «живі» гроші для оплати комунальних послуг. Все, що буде заощаджено завдяки розумному споживанню енергоресурсів, залишатиметься людям».

Ще одним кроком для посилення захисту українців є виділення коштів на енергомодернізацію житла. У 2018 р. спільно з Держенергоефективності в регіонах запроваджено 163 місцеві програми здешевлення «теплих кредитів». Їх профінансовано на суму майже 150 млн. грн. – близько 40 тис. родин вже скористалися допомогою місцевих бюджетів та отримали понад 75 млн. грн. компенсацій.

Додатковим заходом стане перерозподіл прибутків «Нафтогазу», 75% яких сплачувалися до бюджету держави.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Ми ухвалили рішення про те, що 90% прибутку НАК «Нафтогаз» буде повернуто в бюджет, а з бюджету - на потреби українських громадян. Думаю, це буде справедливо. Замість надмірних зарплат і премій це все повинно бути у державній скарбниці».

Підвищення цін на газ – плід компромісу довготривалих перемовин Уряду з одним з ключових фінансових партнерів України Міжнародним валютним фондом. Це зобов’язання Україна взяла на себе ще в 2008 році. Співпраця з МВФ є необхідною умовою для забезпечення політики виплати боргів і зниження навантаження на бюджет, а не нарощування запозичень. Проте це не означає, що Уряд повинен погоджуватися на таку співпрацю без урахування інтересів громадян України.

На даний момент Україна отримала нову програму фінансової підтримки stand-by, значно нижче, ніж очікувалося, підвищення ціни на газ і відстрочену загрозу дефолту. Це дозволяє працювати в більш стабільній економічній ситуації і потурбуватися про соціальний захист українців шляхом надання адресної допомоги.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.