­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 23 квітня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Звична картина: учні молодших класів ідуть до школи чи повертаються додому, вгинаючись під важкими портфелями. Ті шкільні сумки і рюкзаки важко носити і старшокласникам. Хіба дехто з них, полегшуючи собі життя, бере на заняття лише частину підручників. Інші шукають виходу, домовляючись з однокласниками носити книги по черзі, аби хоч одна на парті лежала під час уроку.

У свою чергу батьки в міру можливості возять дітей до школи автомобілями і часто саме через вагу портфеля, а не через далеку відстань від дому до навчального закладу. Скажімо, в один з днів навчального тижня портфель третьокласника важить п’ять кілограмів (удвічі більше норми і не рахуючи сумки зі спортивною формою). Рюкзак старшокласника — на кілограм більше.

— Торік у шполянській школі №2-ліцеї, яку відвідує моя дитина, була модульна система навчання (уроки проводилися, ніби пари у вузі). Це подобалося як дітям, так і нам, батькам, позаяк підручників потрібно було носити вдвічі менше (не більше двох — максимум чотирьох книг), ніж зараз, коли модульну систему відмінили. Тепер же школярі середніх класів іноді змушені брати з собою навіть по сім підручників, а також зошити, папки, пенал та інші дрібниці, які разом заважують досить багато. Аби все те уміщалося, нам довелося для доньки купити інший, більший рюкзак.

Спілкуючись з іншими батьками, які також збентежені непомірним навантаженням на своїх дітей, намагалися домовитися, аби ті підручники носити по черзі. Та на практиці виходить, що хтось забувається принести книгу, інший захворіє, через що страждає успішність, — розповідає мама семикласниці.

А ось скарги вже іншої шполянки:

— Торік я разів з чотири носила рюкзака сина-восьмикласника до ремонтної майстерні, бо з перших тижнів навчального року почали щотижня відриватися його шлейки. Добре, що ніде не поділи старий рюкзак, тож школяр носив їх по черзі. А після приходу додому дітям доводиться «відхекуватися» від такої ноші. Частина школярів замість підручників використовують планшети. Однак за словами спеціалістів, учням не можна проводити перед екраном більше  двох годин на день. А вони ж дивляться в екран планшета, комп’ютера чи телевізора значно довше, та й не всім по кишені сучасні планшети.

Марія Михайленко, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шполянського районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області пояснює:

— Наша служба зараз проводить лише планові перевірки. Через те просто так санітарне законодавство перевіряти не можемо у зв’язку з відсутністю спеціального документу для перевірки — уніфікованої форми акту. У школах перевіряється лише якість та безпечність харчових продуктів. Перевірку ваги портфелів ми могли б здійснювати лише у випадку, якщо надходитимуть скарги від батьків, внаслідок чого зі столичного відомства отримаємо відповідну вказівку.

Як вдалося дізнатися, допустиму вагу портфеля встановлює Міністерство охорони здоров’я. Наказом МОЗ  №13 від 18 січня 2007 року затверджено «Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей», якими передбачено оптимальні показники ваги шкільних підручників без ваги ранця. Учням 1-2 класів, згідно із цим документом, можна носити до 2 кг підручників, 3-4 — до 2,3 кг, 5-6 — до 3 кг, 7-8 — до 3,5 кг, 10-11 — до 4,5 кг.

Доки санітарній службі дозволять контролювати вагу шкільних ранців, вирішувати цю проблему залишається батькам і звичайно ж учителям. Тим часом районний травматолог Вадим Ткаченко поінформував, що нині на обліку через сколіоз, тобто викривлення хребта, перебуває 380 дітей з району. Аби попередити захворювання і зберегти дитяче здоров’я, він радить батькам при покупці шкільних рюкзаків звертати увагу на їхню якість.

— На уроках учні півдня сидять нахилені. Через те правильно підібраний рюкзак з ортопедичною спинкою і широкими шлейками допоможе вирівнятися спині. Та й нести такий ранець легше, — вважає лікар.

Ольга Качан

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.