­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 19 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < вересня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 29 30

5 жовтня до Черкас завітав політик з понад 20-річним стажем, віце-прем’єр-міністр 2005 року, екс-посол України в Білорусі, а нині –  викладач Київського національного університету, кандидат в Президенти України Роман Безсмертний. Зустріч-дискусія з черкащанами відбулася в рамках серії зустрічей в різних містах України «Якої ми хочемо України?», а Черкаси стали 11-м містом, де Роман Безсмертний ознайомив зі своєю передвиборчою програмою, вислухав думки учасників форуму. На запитання, чому вирішив балотуватися в Президенти, відповідає: «Я втомився підносити патрони тим, хто не вміє стріляти».

Доки держава переминалася, суспільство стало на її захист

Лише в дискусії народжується істина, переконаний Роман Безсмертний. Саме тому свої зустрічі з виборцями він вирішив проводити у цьому форматі. Після проведення перших форумів вважає, що не помилився. Говорить, міста різні, але висновок один – розрив між державою та суспільством.

– В Україні існує колосальний розрив між державою та суспільством. Держава зосереджена на собі, державні інституції працюють самі для себе, людини для держави не існує. Це проявляє себе у всіх сферах. Наприклад, як суспільство зреагувало на війну, і як держава? Держава довго переминалася з ноги на ногу, а суспільство відразу організувалося, пішло воювати, сформувало добровольчі батальйони, волонтерські організації, – констатує невтішні факти Роман Безсмертний.

Тому, на думку політика, Україна стоїть на порозі перезаснування української держави. Несприйняття громадянами своєї держави наростає, люди просто не бачать сенсу в ній. Р.Безсмертний переконаний, що прірва неминуче збільшуватиметься, аж доки не відбудеться чергова революція, бо перші дві революції, у 2004 і 2013-2014 рр., систему координат між владою і людьми не змінили. А якщо зважити, що на сьогодні у людей на руках багато зброї, не варто очікувати, що чергове повстання буде мирним.

Як цього уникнути? Політичний діяч так відповідає на це запитання: «Тільки змінивши кардинально систему. Україні потрібен інший парламентаризм, інша модель виконавчої влади й інша модель місцевого самоврядування – загалом, інша модель держави».

– Або ми йдемо на серйозні, глибинні зміни, на «перезаснування» держави, або до нової революції, – наголошує політик.

Єдиним легітимним способом перезаснування держави Роман Безсмертний вважає прийняття нової Конституції, в центрі якої знаходяться права та інтереси людини. А перехідний період, який займе до трьох років, має бути унормований Конституційним актом, проект якого наразі готується і до кінця року буде винесений на загальне обговорення. За три роки можна підготувати і ухвалити за допомогою Конституції нову інституційну модель, підготувати кадри та запровадити її. І таким чином прийти до нової держави.

Війна і корупція роздирають Україну

Стратегічно побороти українцям належить насамперед три проблеми. Перша з них – це війна. Спосіб завершення війни існує.

–По-перше, треба мати сильну армію, бо це фактор стримування агресії і посилення дипломатичних аргументів. По-друге, необхідно почати прямі переговори з Москвою, адже саме з Росії на окуповані території потрапляє зброя та боєприпаси, в Росії утримуються наші полонені. По-третє, треба вести діалог з тими трьома мільйонами громадян України, які з різних обставин залишилися на окупованих територіях, але не підтримують бойовиків, – констатує Безсмертний.

Політик зауважує, що можливо, на другий день після виборів потрібно буде підписувати указ про введення військового стану в окремих областях. А то зараз люди гинуть, а держава формально не перебуває у стані війни. Вона п’ятий рік називає це агресією, конфліктом, АТО чи Операцією об’єднаних сил. Саме тому маємо таку мляву зовнішню реакцію на події.

Окрім війни, Україну роздирає ще й корупція. Органи, котрі раніше з нею боролися, як ось прокуратура, вже не мають таких повноважень. А новостворені – НАБУ, Антикорупційний суд, НАЗК поки не можуть цього робити, бо їх не вписали в Конституцію, і вони не мають достатнього законодавчого підгрунтя. Тому поки вони більше борються не з корупцією, а конкурують між собою.

Не втручатися, а забезпечити безпеку

На думку кандидата в Президенти, нагального вирішення потребує ще одна проблема – економіка, котра не росте та не розвивається. Умов для цього просто немає, адже, на думку політика, в державі відсутній діалог між бізнесом і владою.

– На місці керівника держави я зібрав би представників бізнесу і спитав: що має зробити держава, щоб вони платили зарплату людям таку, як у Польщі чи Чехії. Звісно, до досягнень Великобританії, скажімо, нам ще далеко, але якщо ми вирішили йти в тому напрямку, то маємо йти. Нам потрібна серйозна дискусія про те, як організувати державу, бюджет, освіту, медицину, – переконаний політик.

Безсмертний переконаний, що Уряд надто багато втручається в бізнес, натомість замало займається тим, чим повинен – наприклад, безпекою. Відтак люди також вимушені вирішувати це питання самостійно.

– Ми опинились в ситуації, як у 1991-1994 роках, із тією різницею, що тоді був конфлікт між державою і криміналітетом, а сьогодні вони зрослись. Зараз на руках у людей близько 5 мільйонів нелегальних одиниць зброї. Держава нездатна гарантувати громадянам безпеку – ні від зовнішніх загроз, ні від внутрішніх. Щоб вирішити це питання, необхідно прийняти закони «Про зброю» і «Про територіальну оборону». Структури територіальної оборони можна застосовувати і для підтримки правопорядку, і для відсічі ворогу. Зброя і сила в цілому – це не фактори провокації, це фактори стримування агресії, – підкреслює він і додає, — поточна ситуація ховає в собі не тільки великі небезпеки, але й великі можливості. Саме в таких умовах можна здійснити ті швидкі трансформації, які потрібні Україні. Навіть війна, попри все лихо, може бути використана для того, щоб розвинути військово-промисловий комплекс, суміжні галузі, створити нові робочі місця. Але все це вимагає перезаснування держави – нинішня влада неспроможна вирішувати наявні проблеми, вона скоріше поглиблює їх. Ось лише один приклад: в це важко повірити, але на п’ятий рік війни в Україні досі немає свого патронного заводу.

– Моя велика мрія – Велика Україна. Вільна людина у сильній державі. Нам потрібно повернути державу до її основної мети – служити потребам та інтересам людини, – на завершення форуму наголосив Роман Безсмертний.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.