­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31          

Осінній призов розпочинається в Україні першого жовтня. Кого призиватимуть, на який термін та хто не підлягає призову, розповів тимчасово виконуючий обов’язки районного військового комісара, підполковник Сергій Кільченко.

— В нинішньому році термін осіннього призову триватиме з 1 жовтня по 31 грудня 2018 року. Президент Петро Порошенко подовжив його на місяць з метою якісного відбору та у зв'язку зі збільшенням кількості призовників для комплектування військ Нацгвардії і Держприкордонслужби. До слова, в Шполянському районі осінньому призову до лав Збройних сил України підлягають 38 призовників.

— Сергію Миколайовичу, кому ж з шполянських призовників чекати на повістки?

— Жителям району — чоловікам призовного віку (20-27 років), які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров'ям.

До слова, молоді люди 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом). Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов'язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов'язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Причинами неявки до військкомату можуть вважатися лише такі ситуації, як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Тривалість служби становить 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – до 12 місяців.

— Сергію Миколайовичу, хто з призовників має право на відстрочку?

— Для відстрочки від служби у збройних силах є кілька підстав. По – перше, це сімейні обставини – опікунство над непрацездатними родичами, дружина-інвалід, вагітна дружина, дитина-інвалід, двоє і більше дітей, дитина у віці до 3-х років, самостійне виховання дитини, сирітство, брат на строковій службі у цей час. Якщо призовника визнали тимчасово непридатним до військової служби за станом здоров’я, тривалість відстрочки становитиме 1 рік.

Отримують відстрочку також призовники, які навчаються в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі. Також мають право на відстрочку особи, молодші 21 року, які здобувають освіту за денною формою навчання. Відстрочці від служби в армії підлягають священнослужителі, кандидати (доктори) наук, які працюють на посадах за спеціальністю, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою, медичні працівники за умови повного навантаження на займаній посаді у сільській місцевості, сільські, селищні, міські голови – на термін виконання ними цих повноважень, а поліцейські – на весь період їхньої служби. Не підлягають призову підозрювані у кримінальних злочинах.

— А що загрожує призовникам за ухилення від призову?

— Якщо призовник не з'явився у визначений час і місце або не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Неявка до військкомату без поважних причин карається штрафом, а в разі повторного порушення сума штрафу зростає. А от ухилення від призову карається кримінальною відповідальністю – обмеженням волі на строк до трьох років.

До речі, в Шполянському районі за результатами проведення весняної призовної кампанії відкрито три кримінальних провадження стосовно жителів райцентру, які не з’явилися до районного військового комісаріату і ухилялися від призову. За одним провадженням вже винесено судове рішення, призовник отримав покарання. Інші два – розглядає суд. Тож звертаюся до всіх призовників – не варто на початку життя псувати собі біографію.

Спілкувалася Катерина Вальчиковська

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.