­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Ситуацію на українському ринку праці можна назвати катастрофічною. Країні не вистачає кваліфікованих фахівців робітничих спеціальностей, а українці вважають за краще отримувати престижну, але марну освіту.

292,8 тис. безробітних зареєстровано в Державній службі зайнятості станом на 1 вересня 2018 року.

Щотижня на облік в центрах зайнятості стають десятки безробітних фахівців з дипломами юристів, економістів, політологів, журналістів і психологів. А тим часом, роботодавці реєструють в реєстрі Державної служби зайнятості запити на механіків, сантехніків та слюсарів. Один тільки сайт Київського міського центру зайнятості, наприклад, пропонує 91756 робочих місць. Втім, жителів столиці, які шукають роботу, набагато більше – понад 347 тисяч.

В. о. глави служби зайнятості Валерій Ярошенко називає невідповідність попиту і пропозицій головною проблемою вітчизняного ринку праці і зазначає, що найбільший запит – на швачок, слюсарів, електромонтерів, штукатурів, водіїв, трактористів, а українці йдуть вчитися на психологів і адвокатів.

Не так давно на сторінці Держслужби зайнятості в Фейсбуці з’явилася інформація про те, що з січня по серпень 2018 року 104 тис. безробітних українців пройшли перепідготовку та профпідготовку. Втім, власникам дипломів про вищу освіту пропонувалися як друга спеціальність такі професії, як кухар, швачка, медсестра, водій трамвая і тролейбуса. А робочі спеціальності в Україні, як і раніше, складно назвати високооплачуваними. Наприклад, кочегар у Києві заробляє 4800 гривень, а машиніст залізнично-будівельних машин у Києві – взагалі 3723 грн.

Найбільше людей з дипломами про вищу освіту перебувають на обліку в центрах зайнятості в Одесі, Києві, Львові та Харкові. У той же час, примітно, що загальний рівень безробіття в Україні не надто перевищує середньоєвропейський показник – 9,7% в Україні проти 7,4% в Євросоюзі.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.