­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Неділя, 24 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < березня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Днями в райдержадміністрації відбулася зустріч директорів навчально-виховних закладів району з головою райдержадміністрації Володимиром Потапенком. В зустрічі з освітянами також взяли участь заступник голови районної ради Лідія Татарина, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, начальник відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту Павло Вербівський, начальник фінансового управління райдержадміністрація Оксана Голуб, депутати районної ради.

Приводом для зібрання стала ситуація, що склалася з виплатою зарплати працівникам освітянської галузі. В районному бюджеті через перереєстрацію сільськогосподарських підприємств, які входять до групи компаній ЛНЗ, з різних населених пунктів району до Шполянської ОТГ, склався дефіцит коштів щодо забезпечення стабільної роботи закладів соціальної сфери. Усі податки з доходів фізичних осіб ці підприємства сплатили до бюджету Шполянської ОТГ, тож в районному бюджеті, як кажуть, виникла нестача 11 з половиною мільйонів гривень на захищені статті. А це, в свою чергу, нестабільність у функціонуванні закладів соціальної сфери і освіти зокрема. І це попри те, що Президент України Петро Порашенко підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу», одним з пунктів якого є положення про сплату ПДФО з орендної плати за земельні паї (ділянки) до відповідних бюджетів за місцем знаходження земельних ділянок. Зміни втупили в дію з 15 серпня, а вже після цього деякі підприємства, що перереєстровані до Шполянської ОТГ, сплатили податки до міського бюджету.

До присутніх звернувся один з ініціаторів зустрічі – директор Лип’янської школи Микола Гнатик, який коротко пояснив ситуацію, що склалася в освіті. Зокрема наголосив, що педагоги, які під’їжджають у село на роботу, ще з січня не отримали компенсацію за проїзд. Викликає питання й функціонування Шполянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, де сільські школярі здобували професійну освіту. З часу, як заклад перейшов у відання Шполянської ОТГ, ходять чутки про його закриття. Та й фінансування галузі викликає занепокоєння у освітян.

Звертаючись до педагогів, голова райдержадміністрації запевнив, що хоч по серпень з освітянами розрахувалися, та з зарплатою технічних працівників навчально-виховних закладів та працівників дошкільної освіти вже у вересні-жовтні виникнуть проблеми. Голова подякував тим господарникам району, які в короткі терміни сплатили до районного бюджету податки за орендовані земельні паї. Серед них СТОВ «Україна» з Буртів, ТОВ «Сільгосптехніка», ПОП «Агро-Прогрес» з Капустиного, ФГ «ДАЖ» з Лебедина та інші.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Голуб, коментуючи ситуацію, пояснила, що наприкінці минулого року при формуванні районного бюджету були враховані податкові надходження від підприємств, які протягом останніх восьми місяців перереєстрували в Шполянську ОТГ. Це СТОВ «ЛНЗ - Агро» с. Лебедин, ТОВ «ЛАК», СТОВ «Едельвейс» с. Надточаївка, СТОВ «Першотравневе» с. Лозуватка, ТОВ «Агро - Шанс» с. Топильна та інші. Податкові надходження від вищеперерахованих сільгоспвиробників йшли до бюджетів більшості сіл району. Нині ж йдуть до бюджету Шполянської ОТГ, хоча це й суперечить нормі Закону, який місяць тому вступив у дію.

Незрозумілу позицію зайняла у ситуації, що виникла, заступник голови районної ради Лідія Татарина. На її думку, в районі нічого страшного не відбувається, проблем не існує, адже депутати районної ради ухвалювали протягом каденції програми, які дозволяють забезпечити безкоштовний під’їзд педагогів до роботи та інше. Хоча Лідії Миколаївні має бути відомо, що кожна програма приймається, а під неї виділяються відповідні кошти. А немає фінансів – програма не діє. До речі, у районній раді, яка теж фінансується з «обрізаного» районного бюджету, не погодилися на скорочення власних заробітних плат. На утримання районної ради, в порівнянні з минулим роком, фінансування зросло на 40 відсотків. Тоді як в райдержадміністрації працівників скоротилося на 12 відсотків, а всього передбачається на 18%.

У ситуації, що склалася, руку допомоги освітянам на фінансування зарплат технічному персоналу і працівникам дошкільної ланки подали більшість сільських рад, виділивши кошти на зарплату. Про це заявив голова райдержадміністрації, додавши, що не всі сільські ради прийняли таке рішення. Занепокоєння викликає позиція Лозуватської сільської ради, де більшість депутатів на чолі з головою Станіславом Бойком ухиляються від делегування коштів. Проблеми, на думку В.Потапенка, з виділенням коштів можуть виникнути і в Іскреному та Василькові.

— Неприємно відчувати себе заручником ситуації, — звернувся до присутніх директор Лебединського навчально-виховного комплексу №3 Сергій Осаула. — Тож нам потрібно, відкинувши усі політичні амбіції, об’єднатися заради інтересів галузі, заради виконання закону.

До речі, Шполянщина – один з небагатьох районів, де за останні рік-два не закрито жодної школи. А ситуація з фінансуванням, яку штучно створили сільгоспвиробники, ставить на межу виживання галузь в районі.

Шантажем назвала події заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця. Обережним у своєму виступі був директор Водянського НВК Олексій Чиряков, з усього було видно, що політичні амбіції депутата районної ради таки переважили інтереси керівника навчального закладу. Його навіть перебив Сергій Осаула, кинувши репліку: «Ви говоріть по суті, а не виляйте».

З даного питання висловлювали думки голова районного осередку профспілки освітян Олег Тішков, директори Мар’янівського НВК Володимир Боримський, Топильнянського НВК Віра Коваленко та інші.

Підсумком зустрічі стало рішення про звернення з проханням втрутитися в ситуацію до голови Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка, заступника голови ОДА Костянтина Омаргалієва, а також в Адміністрацію Президента. Підготувати звернення доручили очільнику профспілки О.Тішкову, а за підтримку звернень проголосували усі керівники навчально-виховних закладів, присутні на зустрічі.

Чи вдасться вирівняти ситуацію, покаже час. Але з вуст одного з присутніх прозвучала фраза, яка якнайкраще символізує останні події в районі: «Прикро, що нами керують бізнесмени».

Катерина

Вальчиковська

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.