вологість:
тиск:
вітер:
Ще у травні «Укрпошта» оголосила про плани зміни формату роботи своїх відділень у селах. Частину відділень, як повідомив у соцмережі PR-директор підприємства Михайло Василенко, планують закрити через малий обсяг їх роботи.
Вже в липні з’явилася інформація про те, що Президент України Петро Порошенко на своїй зустрічі з міністрами та представниками «Укрпошти» виступив категорично проти такого рішення Національного оператора поштового зв’язку.
«Підтримую обурення жителів сільської місцевості заявою «Укрпошти» про скорочення відділень у селах і намір припинити виплату пенсій. Вважаю це категорично неприйнятним!», - заявив глава держави.
Та попри протести керівництво «Укрпошти» продовжує проводити політику закриття деяких сільських відділень.
Днями до редакції звернувся житель Матусова Микола Збризький і повідомив, що в районі колишнього цукрозаводу поштове відділення закривають. А натомість людям пропонують варіант, коли пошту до вулиці привозитиме автомобіль і жителі приходитимуть і забиратимуть її.
— Я вже більше півстоліття передплачую «Шполянські вісті», «Сільські вісті», обласні видання, — пояснив пенсіонер. — І звик, що газети додому мені доставляє листоноша. Тепер мені пояснюють, що приїздитиме машина і я повинен буду ходити забирати газети. Мені, як і багатьом моїм односельцям, що живуть поруч, вже не 16-ть років, щоб ми ходили за поштою. Та й зараз літо, то проблем може і не виникне, а взимку, коли заметілі і хуртовини будуть, чи ж приїде той автомобіль?
Микола Микитович вже зараз відчув на собі, що пошта почала надходити з перебоями, тож схиляється до думки, що перестане передплачувати газети. До речі, він не єдиний у своєму рішенні. Що ж чекає на матусян, редакція з’ясувала у сільського голови Матусівської об’єднаної територіальної громади Василя Колісника.
— Проблема закриття одного з поштових відділень в Матусові виникла не сьогодні, — почав свою розповідь Василь Васильович. — В минулому році до нас звернулися з «Укрпошти» з відповідним листом-пропозицією щодо закриття, але ми відмовилися. В нинішньому ж році нас поставили вже перед фактом.
На сьогодні у Матусові 6 округів, які обслуговують 6 листонош. Згідно з позицією поштового оператора, нам пропонують вдвічі скоротити кількість листонош, закрити одне відділення (в заводі) і відповідно, так принаймні стверджують, що у листнош, які залишаться, вдвічі зросте заробітна плата. Хоча й навантаження теж зросте! І чи всі його витримають?
Сільська влада Матусова звернулася до обласного керівництва «Укрпошти» з зустрічною пропозицією, аби залишити відділення у заводі, скоротити не три одиниці працюючих листонош, а дві, а також аби заводське відділення стало філією центрального з одним начальником на два відділення.
Чи справдилися наміри і сподівання сільської влади, стане відомо згодом, адже відповіді на офіційний лист Матусівської сільської ради з «Укрпошти» на момент підготовки матеріалу ще не надійшло. Та все ж попередньо можна стверджувати, що жителі великих і малих сіл не зовсім розуміють таку реформу, яка, на їхню думку, не лише позбавляє можливості вчасно отримувати передплачені видання, а й ставить перед вибором: передплачувати газети і журнали чи ні…
Коли матеріал був готовий до друку, стало відомо про рішення «Укрпошти» у відповідь на звернення матусян. Як повідомила завідуюча сільським поштовим відділенням Людмила Броварська, вступило в дію рішення про закриття поштового відділення в заводі. При цьому село, як і раніше, обслуговуватимуть (до жовтня, як вказано в рішенні) шість листонош, які проводитимуть 4-разову доставку кореспонденції (теж до жовтня).
Прикро, що заробітна плата як у листонош, так і у завідуючої не підвищилася.
Катерина Вальчиковська