­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

На зупинці автобуса немолода жінка про щось емоційно говорила по мобільному телефону. Час від часу поглядаючи на годинник, пояснювала невидимому співрозмовнику, що все буде гаразд, ніби заспокоювала вже притишеним голосом.

Коли закінчила розповідати, звернулася до мене (я ж стояв поруч): «Донька розвелася з чоловіком, а він взяв у дружини молодшу на 20 років. Тепер ця його нова пасія оформляє на ім’я моєї доньки кредити в інтернеті, бо мають на руках копії паспорта і ідентифікаційного коду доньки. Нехай вони проваляться, ті кляті кредити!»

— То нехай вона не платить, — спробував заспокоїти жінку.

— Та вона й не платить, але її турбують колектори, постійно телефонують з цих контор, аби повернула гроші, — нервово відповіла співрозмовниця. — А вона ж цих грошей і в очі не бачила.

Цей випадок, на жаль, непоодинокий. У одного мого знайомого колишня дружина аж до офіційного розлучення теж проводила подібні махінації, маючи на руках ксерокопії його документів. Тепер кредити залишаються неповернутими, а от нерви знайомому і його родині псують, вимагаючи повернути гроші. Хоч бери і змінюй номер телефону.

Колись, ще років зо п’ять тому, в соцмережах продавали копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Як було відомо, їх купували для оформлення підставних осіб на роботу, сайтів знайомств, а також для взяття кредитів. З’явилася нова шахрайська схема, від якої постраждало багато українців. У випадках, згаданих вище, шахраями виявилися колись рідні і близькі люди, от що прикро…

Степан Сокіл

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.