­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Понеділок, 20 травня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 26 27 28 29
30 31          

Відбулося засідання комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ольги Шпиці, на якому спільно з сільськими головами обговорювалося питання пільгового перевезення жителів району. Щоб вирішити дане питання, необхідні кошти. Їх як правило перераховують сільські ради. Але останні не поспішають цього робити. В такому випадку можуть бути позбавлені пільг учасники Операції об’єднаних сил (раніше — АТО), афганці, ветерани війни і праці та інші пільгові категорії населення.

На засідання запросили Лозуватського сільського голову Станіслава Бойка, адже у цій сільраді цьогоріч зовсім не передбачили коштів на пільгове перевезення громадян. За інформацією О.І.Шпиці, згідно з планом, з лозуватського місцевого бюджету мало надійти 36 883 гривні. Та минуло вже півроку, а до районного бюджету не перераховано жодної гривні. Присутній на засіданні начальник управління соціального захисту населення Анатолій Ракітін нагадав, що у Лозуватці не перший рік ігнорують перерахування коштів на вищезгадані потреби.

Оскільки сільський голова зараз на лікарняному, обговорювати ситуацію приїхав секретар сільради Олександр Дубик. За його словами, жителі Лозуватки не користуються пільговим проїздом, через те й не перераховували кошти. О.А.Дубику запропоновано питання пільгового перевезення повторно винести на сесію сільської ради, запросивши для обговорення представників районної влади.

На думку голови районної ради ветеранів Володимира Пустовіта, буде дуже прикро, коли через байдужість деяких сільських голів і неперерахування ними коштів на пільгове перевезення зупинить свою роботу автотранспортне підприємство, як це сталося у кількох інших районах Черкащини.

У свою чергу начальник фінансового управління Оксана Голуб як один з можливих варіантів вирішення проблеми з пільговиками стосовно Лозуватки вбачає застосування перерозподілу 37 тис. грн. коштів, виділених з місцевого бюджету цього села на ремонт доріг, саме на пільгове перевезення. При цьому лозуватські дороги все одно ремонтуються за кошти державного та районного бюджету, оскільки селом проходить дорога державного значення.

Проаналізувавши ситуацію, що склалася, О.І.Шпиця висловила припущення, що керівник сільради недостатньо роз’яснює місцевим депутатам потребу в перерахуванні коштів на пільговий проїзд. Тим часом пільгове перевезення поки лягає «на плечі» інших сільських бюджетів.

Залишається у Лозуватській сільраді невирішеним повністю і питання фінансування центральної районної лікарні, на потреби якої потрібно перерахувати 70 тис. грн., а також фінансування заміни вікон у місцевій школі. Секретар сільради вважає, що після перерахування названих сум у них нічого не залишиться у сільському бюджеті на місцеві потреби. Тоді як О.О.Голуб іншої думки. Причина цього, вважає головний фінансист району, у затвердженні сільрадою мінімальних розмірів податків і зборів. Зрештою учасники наради зійшлися на думці, що до початку серпня принаймні питання пільгового перевезення у Лозуватці має вирішитися.

Не всі кошти перерахували на пільгове перевезення й у Товмачі. Товмацький сільський голова Сергій Коваль згадав, що торік їхній сільраді пропонували перерахувати 27 тис. грн., з яких вони перерахували половину. Цьогоріч із запропонованих 46 777 грн. з товмацького бюджету надійшло 24 тис. грн. Він також зауважив, що один автобус проходить через три села, Соболівку, Скотареве і Товмач, у зв’язку з чим товмацькі пільговики не завжди мають змогу у нього сісти.

Заступник голови райдержадміністрації пояснила, що торішнє неповне перерахування товмачанами коштів перекривалося бюджетами інших сільрад і районним бюджетом. У нинішньому році такої можливості немає. Оскільки основні надходження у сільські бюджети з’являються ближче до осені, учасники наради надали С.В.Ковалю кілька місяців часу для дофінансування пільговиків.

Запрошеному на засідання Топильнянському сільському голові Михайлу Барбашу повідомили, що їхньому селу необхідно перерахувати ще 7 тисяч гривень на пільгове перевезення. На що голова зауважив, що до села автобус з райцентру здійснює всього два пільгові рейси на місяць. За умови, якщо перевізник додасть один рейс автобуса, сільський голова пообіцяв додати й оплату пільгового перевезення.

Васильківський сільський голова Іван Дубина пообіцяв винести на розгляд сесії насамперед питання харчування учнів, фінансування райлікарні, а також про пільгове перевезення. Фінансування пільгового перевезення голова пообіцяв вирішити протягом кількох місяців.

Григорій Андрусяк

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.