­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Вівторок, 18 червня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < жовтня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 26 27 28
29 30 31        

Після того, як ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» змінило власника, дехто з передбачливих шполян почав пророкувати, що зміна розмірів Шполянської ОТГ не за горами. Але коли це розпочнеться, поки невідомо.

На такі розмови можна не звертати уваги, коли б не ще кілька аргументів, які важко обминути увагою.

Головний роботодавець Лебедина, а він же й платник податків група компаній ЛНЗ розпочав перереєстрацію своїх підрозділів з Лебедина в Шполу.

Таким чином податки йтимуть не в населені пункти, де орендується земля, а в Шполянську ОТГ. Тому в інших селах, відчувши відсутність коштів, самі згодяться приєднатися. А їх до цього ще й підштовхнуть, або «підтягнуть за вуха».

Скажете, передбачення занадто закручені? Мабуть, не варто поспішати. доля правди тут очевидно є. Якщо припустити, що розвиток подій розпочнеться, скажімо, не з Сигнаївки, Мар’янівки, Надточаївки або Терешок, а з Лебедина. Думки, висловлені вище, були озвучені в період, коли ще підписувалися документи між «Шпола-Агро-Індустрі» та іншим нинішнім орендарем. І час не забарився почати розставляти все на свої місця.

Це вже відбулося після того, як в Сигнаївці і Мар’янівці селянам пообіцяли, що нічого не зміниться.

«Приєднайтеся до Шполянської ОТГ — і в Лебедині

проблем не буде!

Ці слова прозвучали на сходці в Лебедині в День захисту дітей, коли дорослі, як правило, організовують свято для малечі.

В Лебедині в цей день, в першій половині дня, провели районне свято для дітей. В село з’їхалися першого червня діти майже з усього району.

А от під вечір в сільський будинок культури прийшли жителі Лебедина, щоб спробувати якщо не захистити своїх односельців, то хоча б обговорити або почати вирішувати проблему.

Справа в тому, що ще в 2002 році Лебединський насіннєвий завод передав у комунальну власність сільської ради житловий фонд. Але при цьому свердловини на баланс сільської ради не передавалися.

З тих пір проблема хоч і піднімалася, але до вирішення тут не бралися. Лебединці платили за воду в різні періоди від 2 до 18 грн. за місяць.

Невідомо, скільки б так тривало, коли б в ЛНЗ не попередили про відключення води жителям багатоповерхівок, що знаходяться в районі Лебединського насіннєвого заводу. Під відключення попадали лікарня, стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування Шполянського району та ще деякі заклади соціальної сфери.

Формально керівники групи компаній праві. Час був для вирішення проблеми. Але оскільки її не вирішували, то питання руба поставлене якраз у момент, коли можна зіграти на зацікавленості частини жителів села, щоб мати законне постачання води і вдруге спробувати затягнути Лебедин у Шполянську ОТГ, тобто приєднати Лебедин до Шполи.

Відверто, час вибраний вдало. Лише одного не врахували організатори. Мікрорайон, що знаходиться біля Лебединського насіннєвого заводу і навіть кількість працюючих на підприємстві — це навіть не половина жителів Лебедина. В селі проживає майже 4 тисячі населення, а в мікрорайоні набереться в межах двохсот жителів. На сходку прибуло трохи більше сотні жителів, тому її рішення не мали юридичної сили. І все ж вирішено було винести дану проблему на обговорення на сесію, а разом і питання про приєднання до Шполянської ОТГ.

Там і було озвучено, що в разі приєднання ніяких проблем не буде і все вирішиться.

Розрахунок був простий. На сесії більшість депутатів, які підтримують ЛНЗ і це питання буде вирішено без проблем.

Для чого

приєднувати

Лебедин?

Як вже згадувалося, щоб полегшити приєднання інших сіл, Лебедин потрібен, щоб потім поставити його в приклад, мовляв, бачите, лебединці обдумалися.

Але ж вже черговий раз доводиться пересвідчуватися, що лебединці — непростий народ. А організатори не враховують історичних фактів, коли ще на початку минулого століття, під час громадянської війни, кіннота Будьонного не змогла взяти Лебедин з першого разу. Озброєна армія — проти беззбройних селян.

Схоже, той дух ще не втрачений і селян важко переконати, залякуй їх — не залякуй, обіцяй — не обіцяй, купляй — не купляй. Оце і є та лебединська особливість. Правда, чи надовго її вистачить в нинішніх реаліях?

Сесія не дала згоди на звільнення голови

Сесії в Лебедині останнім часом дуже рідко проходять спокійно та мирно. Раніше тут депутати, як кажуть, ділилися на опозицію і більшість.

Останнє зібрання в сільській раді розділило обранців щонайменше на три табори: опозицію, центристів і тих, які підтримують політику ЛНЗ.

Сесія 6 червня була бурхливою. Розпочалася вона з обговорення листа ПрАТ «Лебединського насіннєвого заводу», в якому йшлося про припинення з першого червня 2018 року забезпечення житлового масиву, лікарні, територіального центру соціального обслуговування Шполянського району з свердловин підприємства водою, передачі на безоплатній основі громаді села двох діючих свердловин.

Навколо другого питання щодо затвердження складу ініціативної групи з вивчення питання входження громади Лебедина до складу Шполянської об’єднаної територіальної громади розгорілися дебати.

Тут до речі згадати, що в Лебедині вже тривалий час створена і діє ініціативна група з створення Лебединської територіальної громади.

Отож думки депутатів розділилися: одні пропонували затвердити ще одну групу, інші — що вистачить і однієї.

При поіменному голосуванні пропозиція щодо створення ще однієї ініціативної групи не набрала потрібної кількості голосів для вивчення питання входження громади села до складу Шполянської об’єднаної територіальної громади.

Черговий раз лебединські депутати піднесли «сватам» гарбуза.

Можна припустити, що навколо цього питання напруження виникатиме знову. І не лише на сесії сільської ради, а й між жителями села.

Після бурхливих дебатів депутати більшістю голосів схвалили ініціативу голови Олексія Рудаса та дали дозвіл на перерахування коштів на ремонт даху в школі №1, виділили субсидію районному бюджету на пільговий проїзд окремих категорій населення, управлінню соцзахисту на придбання оргтехніки, на підтримку власникам ВРХ, на диспансеризацію, ремонт автозупинок, вивезення сміття, придбання енергозберігаючих ламп для вуличного освітлення. Затвердили також заходи з відзначення 570-ї річниці з дня заснування села.

Здавалося, можна було б і закінчити спокійно сесію, але пристрасті вкотре розгорнулися після того, як сільський голова Олексій Рудас озвучив свою заяву про відставку, оскільки в такій обстановці, як він виразився, створеній депутатами від опозиції та представниками ЛНЗ і членами партії ВО «Черкащани», працювати неможливо.

І тут знову відбулися метаморфози. Опозиція, яка щойно і на інших сесіях виступала проти голови, несподівано стала захищати Олексія Рудаса. Та й «Черкащани» висловилися, що дане питання не на часі.

Заяву Олексія Петровича не задовольнили, як і не дали права йому скористатися відпусткою, заявивши, що в селі чимало справ, які не терплять відкладання. А без голови їх не вирішити.

Схоже, Олексію Рудасу несолодко буде найближчим часом, а спокій лише снитиметься.

Василь Дрозденко

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.