­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Нарікання на якість доріг нерідко можна почути не лише від водіїв, а й пішоходів. І хоча якість доріг у районі, порівняно з іншими районами області, ДЕЩО краща, та все ж деякі відрізки, як кажуть, аж плачуть за ремонтом. Тож на дорогах району вже почалися ремонтні роботи, на покращення стану доріг заплановано витратити близько 20 мільйонів гривень з державного, місцевого бюджетів, а також не заборонених чинним законодавством джерел на умовах співфінансування.

Про це редакції повідомила начальник відділу містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Тетяна Ветушко.

— З 1 січня нинішнього року автомобільні дороги загального користування місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, передані з балансу Служби автомобільних доріг у Черкаській області до сфери управління Черкаської обласної державної адміністрації, — зазначає Тетяна Анатоліївна. — А згідно з розпорядженням Черкаської облдержадміністрації функції замовника при здійсненні закупівель робіт та послуг із поточного середнього, поточного дрібного ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах Черкаської області до 31 грудня 2018 року делеговано районним державним адміністраціям. Саме райдержадміністрації повинні в установленому чинним законодавством України порядку забезпечити організацію поточного середнього, поточного дрібного ремонтів та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах Черкаської області, а також забезпечити виготовлення на поточний середній ремонт проектно-кошторисної та кошторисної документації.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а також інших не заборонених чинним законодавством джерел на умовах співфінансування. Районна рада має право залучати до районного бюджету субвенції з бюджетів територіальних громад.

Тетяна Ветушко також наголосила, що на проведення поточного середнього, поточного дрібного ремонтів та експлуатаційне утримання обласних автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які проходять територією Шполянського району, виділяється субвенція із державного бюджету у сумі 15 млн. 439 тис. грн., із них 3 млн. 90 тис. грн. — на поточний дрібний та експлуатаційне утримання. Затверджено й перелік обласних доріг загального користування місцевого значення, які проходять територією Шполянського району. Це зокрема дороги Шпола – Іскрене – Ватутіне, Кримки – Суха Калигірка, Лебедин – Журавка – Капітанівка, під’їзд до Лебединського монастиря, під’їзд до знака Шполи з боку Лозуватки і Сміли, на ремонт яких планується витратити 12 мільйонів 349 тисяч гривень.

27 квітня відбулася сесія районної ради, на якій депутати внесли зміни до рішення «Про районний бюджет на 2018 рік» і передбачили кошти у сумі 1 мільйон 947 тисяч гривень на співфінансування ремонту доріг та 321 тисячу гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації на поточний середній ремонт обласних автомобільних доріг загального користування місцевого значення, які проходять територією району. Субвенція сільських бюджетів до районного становить 1 млн. 90,8 тис. грн. Також розрахунок обсягу субвенції районному бюджету направлено Шполянській об’єднаній територіальній громаді, на суму 676, 2 тис. грн. на співфінансування ремонту під’їздів до Шполи.

Долучитися до співфінансування ремонту доріг в райдержадміністрації рекомендують і сільгоспвиробникам, оскільки більшість доріг району руйнується при перевезенні сільгосппродукції великоваговим транспортом сільгосппідприємств. У райдержадміністрації підрахували, що субвенція сільгоспвиробників становить 1 мільйон 200 тисяч гривень. Нині вже розпочато роботу з виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт вищеперерахованих доріг. І вже незабаром шполянськими дорогами буде їздити приЄмно, а не приЯмно, як кажуть в Лебедині.

Катерина Вальчиковська

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.