­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < травня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Коли нам виповнюється 60 років, ми, зазвичай, поспішаємо до Пенсійного фонду. Є необхідний стаж чи немає, працювали офіційно чи нелегально - все одно йдемо,сподіваючись, що держава нам допоможе і призначить пенсію. Та багатьом відвідувачам в нинішньому році працівники пенсійної установи змушені відмовляти. Відтепер, аби мати право на пенсію, потрібен стаж не менше 25 років.

Нагадаємо, що згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Тож, якщо працівнику нарахована заробітна плата не менше законодавчо встановленого мінімального рівня і з неї сплачені страхові внески, то такий місяць повністю враховується в страховий стаж і заробітна плата за цей місяць враховується для обчислення пенсії. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені страхові внески, менша мінімальної, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі.

Якщо роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати «в конвертах» без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, не будуть зараховані при обчисленні страхового стажу найманого працівника, а заробіток не буде враховано для розрахунку розміру пенсії.

Звертаємо на це увагу тому, що в нашому районі (за даними статистики та аналітики Пенсійного фонду) налічується 14,2 тисячі громадян працездатного віку, які не беруть участь у соціальному пенсійному страхуванні. Це в переважній більшості люди, які працюють нелегально, виїхали за кордон на заробітки та безробітні. Офіційно працює лише 6,6 тисячі шполян, які соціально захищені і матимуть право в подальшому на пенсійні виплати. Яка в них буде пенсія, поживемо - побачимо, але вони все ж не залишаться без копійки на старість.

За інформацією начальника Шполянського відділу обслуговування громадян Пенсійного фонду Бориса Курінного

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.