­Поділіться новиною

Будь ласка, заповніть всі обов'язкові поля.
Я згоден з вашими правилами і умовами
Відправляючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
captcha
Перезавантажити
Поділитись новиною
Середа, 27 березня 2019
-------------------------------
 
Ми на Facebook
 
<< < квітня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 27 28 29
30            

Напевно, проблемами у житлово-комунальному господарстві у нашій державі вже нікого не здивуєш. Однак дивує, подекуди, халатне ставлення відповідальних за фонд ЖКГ структур та байдужість людей.

Можна зрозуміти випадки, коли жителі багатоповерхівок обурюються неякісним наданням послуг, за які вони у комунальні підприємства чимало платять, однак не можна зрозуміти психології, при якій люди не бажають взяти на себе відповідальність за власне житло.

Не перший рік в Україні працюють різні ініціативи по створенню ОСББ, однак охочих скористатись цим та згуртовано вирішувати проблеми житлового фонду виявилось небагато. Хтось не бажає створювати ОСББ через фінанси, які на початках доведеться витратити для приведення житла у належний стан, хтось елементарно лінується щось змінювати, а є і ті, хто вперто переконаний за радянською психологією, що все це повинна безапеляційно робити держава. Що вона має забезпечити якість покрівлі, чистоту під’їздів і т. д.

Нам нарешті варто зрозуміти, що відповідальність за власний добробут лежить лише на нас самих, а не на комусь іншому. Створення ОСББ, утворення об’єднаних територіальних громад – це шанс для українців змінити все на краще. Ви скажете, а як же бути із високими цінами на газ чи вугілля? Дуже просто! Або нарешті розпочати використовувати власні ресурси, або направити всі зусилля на розвиток альтернативної енергетики.

Недаремно ж почав діяти закон про сортування сміття! Його вторинне використання, а також переробка відходів – це ще одне джерело енергії! А хто забороняє створеним ОТГ чи ОСББ скористатись сонячною енергією і не лише використовувати її для власних потреб, а ще й продавати іншим. Вже є чимало прикладів в Україні, коли багатоповерхівки, які створили ОСББ, отримують електрику за допомогою сонячних батарей, або вулиць по створеним ОТГ, які освітлені з їх допомогою. Виходить, що є можливості, але немає сміливості чи бажання!

Коментуючи цю тему, керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова зазначила, що великий соціально відповідальний бізнес вже давно почав переорієнтовувати свої потужності на альтернативну енергетику. І якщо наша країна прагне таки вийти з-під енергетичної залежності, то варто повністю у всіх сферах сконцентруватись саме на можливості отримання енергії з таких джерел, як сонце, вітер та вода. Особливо на цей напрямок роботи варто звернути увагу створеним об’єднаним територіальним громадам. Для них це шанс створити сильну громаду, яка зможе себе убезпечити від нестабільності коливань на ринку газу та електроенергії.

— Україна – це дійсно країна великих можливостей, якими поки що не всі почали користуватись повною мірою, – зазначила Ірина Валеріївна.

І дійсно, у нашої держави є багато ресурсів і лише від нас залежить, будуть вони працювати на благо людей чи лишатимуться поза увагою лишень як альтернатива.

Copyright © Офіційний сайт газети «Шполянські Вісті». Всі права захищено. При використанні наших публікацій посилання на «Шполянські Вісті» обов’язкове.